LAJMI I FUNDIT:

sanksionet

40 Artikuj

Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Kosovë
Sa po ndikojnë sanksionet mbi popullin e Rusisë?

Sa po ndikojnë sanksionet mbi popullin e Rusisë?

Nga Bota
Vuçiq, gati sanksionet për Rusinë… Serbia i kthen shpinën ‘vëllait të madh’ pas presionit

Vuçiq, gati sanksionet për Rusinë… Serbia i kthen shpinën ‘vëllait të madh’ pas presionit

Kosovë
PE miratoi një rezolutë: Beogradi duhet të harmonizohet me politikën e jashtme të Bashkimit Evropian

PE miratoi një rezolutë: Beogradi duhet të harmonizohet me politikën e jashtme të Bashkimit Evropian

Serbia
Opozitari serb, Gjilas: Është e domosdoshme që Serbia t’i bashkohet masave të BE-së kundër Rusisë

Opozitari serb, Gjilas: Është e domosdoshme që Serbia t’i bashkohet masave të BE-së kundër Rusisë

Ballkan
Britania e Madhe i vë sanksione të reja Rusisë, për shkak të referendumeve në rajonet e okupuara të Ukrainës

Britania e Madhe i vë sanksione të reja Rusisë, për shkak të referendumeve në rajonet e okupuara të Ukrainës

Evropa
MPB Shkup: Sanksionohen 164 shoferë për mos respektim të rregullave në trafik

MPB Shkup: Sanksionohen 164 shoferë për mos respektim të rregullave në trafik

Maqedonia e Veriut
Sanksionet angleze për politikanë shqiptarë që bashkëpunojnë me krimin

Sanksionet angleze për politikanë shqiptarë që bashkëpunojnë me krimin

Shqipëri
Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Kosovë
BE-ja ka miratuar zyrtarisht pakon e gjashtë të sanksioneve kundër Rusisë

BE-ja ka miratuar zyrtarisht pakon e gjashtë të sanksioneve kundër Rusisë

Evropa
Ndihmëssekretarja amerikane: Sanksionet ndaj Rusisë në tavolinë para Serbisë

Ndihmëssekretarja amerikane: Sanksionet ndaj Rusisë në tavolinë para Serbisë

Kosovë
Australia ndalon eksportet e aluminit në Rusi

Australia ndalon eksportet e aluminit në Rusi

Botë
BE pret nga Serbia që të mbështesë sanksionet ndaj Rusisë

BE pret nga Serbia që të mbështesë sanksionet ndaj Rusisë

Politikë
Gërvalla: Agresioni ndaj Ukrainës nga diktatori rus, Putin, na kujton kohën kur u sulmua Kosova nga liderë të ngjashëm brutalë të Serbisë

Gërvalla: Agresioni ndaj Ukrainës nga diktatori rus, Putin, na kujton kohën kur u sulmua Kosova nga liderë të ngjashëm brutalë të Serbisë

Kosovë
Agresioni rus në Ukrainë: BE-ja për herë të parë do të financojë blerjen dhe dërgimin e armëve në një vend të sulmuar

Agresioni rus në Ukrainë: BE-ja për herë të parë do të financojë blerjen dhe dërgimin e armëve në një vend të sulmuar

Nga Bota
Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Vladimir Putinit, humbin mbi 30 miliardë dollarë pasuri

Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Vladimir Putinit, humbin mbi 30 miliardë dollarë pasuri

Botë
Kryeministri britanik zbulon sanksionet ndaj pesë bankave ruse dhe tre ‘miqve të Putinit’ – në ‘breshërinë e parë’ pas vendimit të fundit të Kremlinit

Kryeministri britanik zbulon sanksionet ndaj pesë bankave ruse dhe tre ‘miqve të Putinit’ – në ‘breshërinë e parë’ pas vendimit të fundit të Kremlinit

Nga Bota
Ukraina dhe Polonia duan që të vazhdojnë sanksionet ndaj Rusisë

Ukraina dhe Polonia duan që të vazhdojnë sanksionet ndaj Rusisë

Nga Bota
Sanksionet janë gjithnjë e më popullore, por a funksionojnë vërtet?

Sanksionet janë gjithnjë e më popullore, por a funksionojnë vërtet?

Nga Bota
SHBA thërret mbledhje urgjente të KS të OKB lidhur me sanksionet ndaj Koresë veriore

SHBA thërret mbledhje urgjente të KS të OKB lidhur me sanksionet ndaj Koresë veriore

Nga Bota
BE-ja vazhdon sërish sanksionet kundër Rusisë

BE-ja vazhdon sërish sanksionet kundër Rusisë

Të Tjera
SHBA: S’ka heqje sanksionesh ndaj Koresë pa çarmatosje bërthamore

SHBA: S’ka heqje sanksionesh ndaj Koresë pa çarmatosje bërthamore

Nga Bota
Këshilli i Sigurimit miratoi sanksione të reja kundër Koresë Veriore

Këshilli i Sigurimit miratoi sanksione të reja kundër Koresë Veriore

Nga Bota
Në sanksionet kundër Rusisë, vërejtje për gjërat që mund të ndodhin

Në sanksionet kundër Rusisë, vërejtje për gjërat që mund të ndodhin

Nga Bota