LAJMI I FUNDIT:

Sami Kurteshi

131 Artikuj

AGK: Shumë e rrezikshme dhe e papranueshme gjuha e Sami Kurteshit ndaj Asociacionit  

AGK: Shumë e rrezikshme dhe e papranueshme gjuha e Sami Kurteshit ndaj Asociacionit  

Kosovë
Kurteshi: Serbia e ka humbur “kartën” në raport me ndërkombëtarët

Kurteshi: Serbia e ka humbur “kartën” në raport me ndërkombëtarët

Kosovë
Kurteshi: Rezultatet e zgjedhjeve në veri më së voni dihen në orën 22:00

Kurteshi: Rezultatet e zgjedhjeve në veri më së voni dihen në orën 22:00

Kosovë
“Ishte i qeshur, nuk kishte ndonjë shenjë shqetësimi”, Kurteshi rrëfen takimin e fundit me Astrit Deharin në burg

“Ishte i qeshur, nuk kishte ndonjë shenjë shqetësimi”, Kurteshi rrëfen takimin e fundit me Astrit Deharin në burg

Drejtësi
Ngritet aktakuzë ndaj Sami Kurteshit, ai thotë se nuk është në dijeni për këtë

Ngritet aktakuzë ndaj Sami Kurteshit, ai thotë se nuk është në dijeni për këtë

Drejtësi
Katër kompani fitojnë lëndën në Gjykatën Kushtetuese kundër Sami Kurteshit

Katër kompani fitojnë lëndën në Gjykatën Kushtetuese kundër Sami Kurteshit

Drejtësi
Dyshime për manipulime, kërkohet hetim i votave të ardhura nga diaspora

Dyshime për manipulime, kërkohet hetim i votave të ardhura nga diaspora

Kosovë
Elshani i PDK-së i përgjigjet Kurteshit: Kemi kërkuar hetim për vendvotimin në Fushë Kosovë

Elshani i PDK-së i përgjigjet Kurteshit: Kemi kërkuar hetim për vendvotimin në Fushë Kosovë

Kosovë
Kurteshi: Në Fushë Kosovë ka pasur përpjekje për vjedhje industriale të votave nga LDK dhe PDK

Kurteshi: Në Fushë Kosovë ka pasur përpjekje për vjedhje industriale të votave nga LDK dhe PDK

Kosovë
Kurteshi në KQZ: Procesverbali dhe kamerat të dërgohen në Prokurori, të dihet çfarë ngjau atë ditë kur u raportua se kam sulmuar dikë për maskë

Kurteshi në KQZ: Procesverbali dhe kamerat të dërgohen në Prokurori, të dihet çfarë ngjau atë ditë kur u raportua se kam sulmuar dikë për maskë

Kosovë
Demokraci Plus kërkon shkarkimin e Sami Kurteshit nga KQZ

Demokraci Plus kërkon shkarkimin e Sami Kurteshit nga KQZ

Kosovë
“Kam bërtit me qëllim që me dëgju krejt” – Kurteshi flet për incidentin në KQZ ku e nxori jashtë një person sepse nuk kishte maskë

“Kam bërtit me qëllim që me dëgju krejt” – Kurteshi flet për incidentin në KQZ ku e nxori jashtë një person sepse nuk kishte maskë

Kosovë
Policia jep detaje për incidentin ku dyshohet se Sami Kurteshi e shtyu zyrtarin e KQZ-së që nuk kishte vendosur maskë

Policia jep detaje për incidentin ku dyshohet se Sami Kurteshi e shtyu zyrtarin e KQZ-së që nuk kishte vendosur maskë

Kosovë
U raportua se Sami Kurteshi sulmoi një zyrtar të KQZ-së, policia nis hetimet

U raportua se Sami Kurteshi sulmoi një zyrtar të KQZ-së, policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Kurteshi iu drejtohet të pranishmëve në mbledhjen e KQZ: Vendosni maskat ose dilni jashtë

Kurteshi iu drejtohet të pranishmëve në mbledhjen e KQZ: Vendosni maskat ose dilni jashtë

Kosovë
Zgjedhjet lokale, KQZ ua mundëson qytetarëve të votojnë edhe me letërnjoftim të skaduar

Zgjedhjet lokale, KQZ ua mundëson qytetarëve të votojnë edhe me letërnjoftim të skaduar

Kosovë
“Ma allahile, le këtë punë”, Kurteshi nuk e lë të flas Elshanin e PDK-së gjatë mbledhjes së KQZ-së

“Ma allahile, le këtë punë”, Kurteshi nuk e lë të flas Elshanin e PDK-së gjatë mbledhjes së KQZ-së

Kosovë
Mbi 11 mijë euro shpenzoi KQZ vetëm për letër, ndërsa për dreka zyrtare 7 mijë e 300 euro

Mbi 11 mijë euro shpenzoi KQZ vetëm për letër, ndërsa për dreka zyrtare 7 mijë e 300 euro

Kosovë
“Çka po don”, “Pse po bërtet”, “E ke humb kredibilitetin” – përplasje mes anëtarëve të LVV-së dhe Valdete Dakës në mbledhjen e KQZ-së

“Çka po don”, “Pse po bërtet”, “E ke humb kredibilitetin” – përplasje mes anëtarëve të LVV-së dhe Valdete Dakës në mbledhjen e KQZ-së

Kosovë
Mungesa e dy anëtarëve në KQZ, LVV kërkon shtyrjen e formimit të këshillave – partitë tjera nuk pajtohen

Mungesa e dy anëtarëve në KQZ, LVV kërkon shtyrjen e formimit të këshillave – partitë tjera nuk pajtohen

Kosovë
Kurteshi përplaset me Zyberajn: Jeni bishtaleca – keni dalë pasi keni humbë

Kurteshi përplaset me Zyberajn: Jeni bishtaleca – keni dalë pasi keni humbë

Kosovë
LVV kundërshton rinumërimin e plotë, Kurteshi: Nëse kjo ndodh, atëherë i bie që i tërë procesi ka qenë i kriminalizuar

LVV kundërshton rinumërimin e plotë, Kurteshi: Nëse kjo ndodh, atëherë i bie që i tërë procesi ka qenë i kriminalizuar

Kosovë
AAK kërkon rinumërim total të votave

AAK kërkon rinumërim total të votave

Kosovë
Kurteshi: Në zgjedhjet e 14 shkurtit pati vjedhje industriale të votave

Kurteshi: Në zgjedhjet e 14 shkurtit pati vjedhje industriale të votave

Kosovë