LAJMI I FUNDIT:

Sali Çekaj

22 Artikuj

​Kurti për Sali Çekajn: Ky hero në vepër dhe hero i shpallur i Kosovës

​Kurti për Sali Çekajn: Ky hero në vepër dhe hero i shpallur i Kosovës

Kosovë
Familjet e dëshmorëve: Në Koshare qëndrojnë themelet e lirisë

Familjet e dëshmorëve: Në Koshare qëndrojnë themelet e lirisë

Kosovë
Osmani ia dorëzoi urdhrin “Hero i Kosovës”, familjes së Sali Çekajt

Osmani ia dorëzoi urdhrin “Hero i Kosovës”, familjes së Sali Çekajt

Kosovë
Presidenti shqiptar Bajram Begaj dhëndër i Hysen Ymerit, komandantit të komandantëve të UÇK-së

Presidenti shqiptar Bajram Begaj dhëndër i Hysen Ymerit, komandantit të komandantëve të UÇK-së

Shqipëri
Abdixhiku: Ekspozita për Sali Çekajn i pasqyron dy anët e tij, të një intelektuali të rrallë e luftëtari trim

Abdixhiku: Ekspozita për Sali Çekajn i pasqyron dy anët e tij, të një intelektuali të rrallë e luftëtari trim

Kosovë
Haradinaj kujton Sali Çekajn: Luftëtar e atdhetar shumëdimensional

Haradinaj kujton Sali Çekajn: Luftëtar e atdhetar shumëdimensional

Kosovë
Abdixhiku përkujton Sali Çekaj: Ai është heroi i pavdekshëm i Kosovës

Abdixhiku përkujton Sali Çekaj: Ai është heroi i pavdekshëm i Kosovës

Kosovë
Xhafer Gashi përkujton bashkëluftetarin Sali Çekaj, në 21 vjetorin e rënies

Xhafer Gashi përkujton bashkëluftetarin Sali Çekaj, në 21 vjetorin e rënies

Kosovë
Komandant “Kobra” rrëfen si kanë tërhequr trupin e Sali Çekajt nga fusha e betejës (Video)

Komandant “Kobra” rrëfen si kanë tërhequr trupin e Sali Çekajt nga fusha e betejës (Video)

Kosovë
Hadërgjonaj rrëfen momentin e rënies së heroit Sali Çekaj, 20 vite më parë në Koshare (Video)

Hadërgjonaj rrëfen momentin e rënies së heroit Sali Çekaj, 20 vite më parë në Koshare (Video)

Kosovë
Mustafa përkujton heroin Sali Çekaj

Mustafa përkujton heroin Sali Çekaj

Kosovë
Haradinaj: Luftën e Koshares e bën të veçantë rënia e Sali Çekajt

Haradinaj: Luftën e Koshares e bën të veçantë rënia e Sali Çekajt

Kosovë
20 vjet nga rënia e heroit Sali Çekaj

20 vjet nga rënia e heroit Sali Çekaj

Kosovë
Qershor i vitit 1998, Tahir Zemaj e Sali Çekaj me shokë në një shtëpi në Malësi të Tropojës (Foto)

Qershor i vitit 1998, Tahir Zemaj e Sali Çekaj me shokë në një shtëpi në Malësi të Tropojës (Foto)

Kosovë
Nasim Haradinaj: Në listat e veteranëve të UÇK-së ka njerëz të cilët kanë qenë pjesë e UDB-së

Nasim Haradinaj: Në listat e veteranëve të UÇK-së ka njerëz të cilët kanë qenë pjesë e UDB-së

Kosovë
Haliti i kërkon falje djalit të Sali Çekajt: Reagimi im në Kuvend ishte pak i nxituar

Haliti i kërkon falje djalit të Sali Çekajt: Reagimi im në Kuvend ishte pak i nxituar

Kosovë
Djali i Salih Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në thera

Djali i Salih Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në thera

Kosovë
Djali i Sali Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në thera

Djali i Sali Çekajt: Pjesëtarët e FARK-ut nuk janë fsheh në thera

Kosovë
Vlerësohet lart figura e heroit Sali Çekaj

Vlerësohet lart figura e heroit Sali Çekaj

Kosovë
Mbahet akademi përkujtimore për heroin Sali Çekaj

Mbahet akademi përkujtimore për heroin Sali Çekaj

Kosovë
Hadergjonaj: Sali Çekaj, heroi që jetësoi pavarësinë

Hadergjonaj: Sali Çekaj, heroi që jetësoi pavarësinë

Kosovë
Agim Ramadani dhe Sali Çekaj në pulla postare (Foto)

Agim Ramadani dhe Sali Çekaj në pulla postare (Foto)

Kosovë