LAJMI I FUNDIT:

Safari

25 Artikuj

Safari është shfletuesi i dytë më i përdorur në botë në desktop

Safari është shfletuesi i dytë më i përdorur në botë në desktop

Lajme Teknologji
Apple fiton apelin kundër vendimit të Britanisë së Madhe për të hetuar shfletuesin e saj mobil

Apple fiton apelin kundër vendimit të Britanisë së Madhe për të hetuar shfletuesin e saj mobil

Lajme Teknologji
Google dëshiron të shtojë një veçori të re në Chrome – Firefox dhe Safari nuk pajtohen

Google dëshiron të shtojë një veçori të re në Chrome – Firefox dhe Safari nuk pajtohen

Lajme Teknologji
Cili është shfletuesi më i sigurt dhe më i rrezikshëm i internetit në 2022?

Cili është shfletuesi më i sigurt dhe më i rrezikshëm i internetit në 2022?

Lajme Teknologji
Safari bëhet shfletuesi i dytë në botë me mbi një miliard përdorues

Safari bëhet shfletuesi i dytë në botë me mbi një miliard përdorues

Lajme Teknologji
Chrome është shfletuesi më popullor

Chrome është shfletuesi më popullor

Internet
Katër të rinj në një xhip ndjekin dhinë e egër nëpër shkretëtirë, derisa ajo u rrëzua dhe ngordhi nga lodhja

Katër të rinj në një xhip ndjekin dhinë e egër nëpër shkretëtirë, derisa ajo u rrëzua dhe ngordhi nga lodhja

Nga Bota
I kishte marrë për shëtitje, dy luaneshat sulmojnë dhe mbysin njeriun që kujdesej për to

I kishte marrë për shëtitje, dy luaneshat sulmojnë dhe mbysin njeriun që kujdesej për to

Nga Bota
Aplikacioni atraktiv për rikthimin e ikonave të vjetra në iPhone

Aplikacioni atraktiv për rikthimin e ikonave të vjetra në iPhone

Geek
Pasi e gërvishti me kthetrat e tij, “Mbreti i Kafshëve të Egra” reagon duke e goditur një këlysh të luanit

Pasi e gërvishti me kthetrat e tij, “Mbreti i Kafshëve të Egra” reagon duke e goditur një këlysh të luanit

Interesante
Me anë të virusit dhe nëpërmjet Safarit, hakerët mund të ndërhynin në mikrofonat dhe kamerat e pajisjeve nga Apple

Me anë të virusit dhe nëpërmjet Safarit, hakerët mund të ndërhynin në mikrofonat dhe kamerat e pajisjeve nga Apple

Aplikacione
Një grup turistësh po shijonin një udhëtim safari – derisa një tigër nuk filloi t’i ndiqte nga pas

Një grup turistësh po shijonin një udhëtim safari – derisa një tigër nuk filloi t’i ndiqte nga pas

Fun Lajme
“Zbrit, po përpiqet të të kafshojë!”: Momenti kur gatopardi tmerron turisten në Tanzani

“Zbrit, po përpiqet të të kafshojë!”: Momenti kur gatopardi tmerron turisten në Tanzani

Fun Lajme
Bëhet e ditur ora kur fillon prezantimi i iPhone 11

Bëhet e ditur ora kur fillon prezantimi i iPhone 11

Lajme Teknologji
Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Mobile
Udhëzuesi Safari ndjek gjurmët e luanit, por “befasohet” nga një grup i tyre, vetëm disa metra larg tij

Udhëzuesi Safari ndjek gjurmët e luanit, por “befasohet” nga një grup i tyre, vetëm disa metra larg tij

Fun Lajme
Sistemi iOS 13 do të mundësojë hyrjen në iCloud me Face ID dhe Touch ID

Sistemi iOS 13 do të mundësojë hyrjen në iCloud me Face ID dhe Touch ID

Aplikacione
Çifti bashkëshortor lavdëroheshin me fotografitë e shkrepura në Safari, vrisnin kafshë të egra nëpër Afrikë – në vendlindje i priti “dënimi”  

Çifti bashkëshortor lavdëroheshin me fotografitë e shkrepura në Safari, vrisnin kafshë të egra nëpër Afrikë – në vendlindje i priti “dënimi”  

Nga Bota
Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

Fun Lajme
Apple MacBook Pro me mundësinë e largimit të reklamave nga videot e YouTube (Foto)

Apple MacBook Pro me mundësinë e largimit të reklamave nga videot e YouTube (Foto)

Aplikacione
Çfarë sikleti! Luani “kacavirret” në veturën e mbushur me turistë, shihni reagimin e tyre (Video)

Çfarë sikleti! Luani “kacavirret” në veturën e mbushur me turistë, shihni reagimin e tyre (Video)

Fun Lajme
Turistët “mbesin të heshtur” nga gatopardët, njëri hidhet në pjesën para veturës, tjetri hidhet brenda saj (Video)

Turistët “mbesin të heshtur” nga gatopardët, njëri hidhet në pjesën para veturës, tjetri hidhet brenda saj (Video)

Interesante
Çifti me dy fëmijë gjendeshin brenda, momenti i frikshëm kur vetura sulmohet nga një grup luanësh (Video)

Çifti me dy fëmijë gjendeshin brenda, momenti i frikshëm kur vetura sulmohet nga një grup luanësh (Video)

Nga Bota
Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

Safari i ri i Apple “mbyt” videot irituese

Internet