LAJMI I FUNDIT:

Ruud Gullit

23 Artikuj

Gullit: De Ligt mund ta ndihmojë Bayernin, Haaland duhet të bashkohet me Liverpoolin

Gullit: De Ligt mund ta ndihmojë Bayernin, Haaland duhet të bashkohet me Liverpoolin

Ndërkombëtare
Tifozët e Chelseat zgjedhin 25 lojtarët më të mirë në histori të klubit, lista me shumë befasi

Tifozët e Chelseat zgjedhin 25 lojtarët më të mirë në histori të klubit, lista me shumë befasi

Shkumbin Pireva
Boban: Ibrahimovic është një kampion si Gullit, Baresi dhe Maldini – do të luajë në derbi ndaj Interit

Boban: Ibrahimovic është një kampion si Gullit, Baresi dhe Maldini – do të luajë në derbi ndaj Interit

Serie A
Dhjetë yjet e mëdha që debutuan me 16 vjet: Maldini, Hazard, Totti e Pirlo e nisin si fëmijë për tu kthyer në legjenda

Dhjetë yjet e mëdha që debutuan me 16 vjet: Maldini, Hazard, Totti e Pirlo e nisin si fëmijë për tu kthyer në legjenda

Ndërkombëtare
Gullit: Milani ka shpenzuar keq viteve të fundit, tani kam besim me Maldinin dhe Bobanin

Gullit: Milani ka shpenzuar keq viteve të fundit, tani kam besim me Maldinin dhe Bobanin

Serie A
Si shkoi sezoni i parë i CR7 krahasuar me atë të Maradonas, Ronaldos dhe legjendave tjera që kanë luajtur në Serie A

Si shkoi sezoni i parë i CR7 krahasuar me atë të Maradonas, Ronaldos dhe legjendave tjera që kanë luajtur në Serie A

Serie A
Gullit, Giggs dhe tani Kompany – Mësoni emrat e legjendave që mbajtën pozitën lojtar-trajner

Gullit, Giggs dhe tani Kompany – Mësoni emrat e legjendave që mbajtën pozitën lojtar-trajner

Ndërkombëtare
Gullit: Shpresoj që Hazardi të mbetet te Chelsea, por askush nuk mund t’i rezistoj Real Madridit

Gullit: Shpresoj që Hazardi të mbetet te Chelsea, por askush nuk mund t’i rezistoj Real Madridit

Premier League
Capello zbulon 11-shen e lojtarëve më të mirë që ka stërvitur, në bankën rezervë mbetet vetëm një kampion bote

Capello zbulon 11-shen e lojtarëve më të mirë që ka stërvitur, në bankën rezervë mbetet vetëm një kampion bote

Ndërkombëtare
Gullit: Guardiola nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

Gullit: Guardiola nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

Liga e Kampionëve
Gullit: Gattusos i nevojitet kohë për tu vlerësuar, Juve është favorit për Scudetto

Gullit: Gattusos i nevojitet kohë për tu vlerësuar, Juve është favorit për Scudetto

Serie A
Trajnerët që kishin karrierë të jashtëzakonshme edhe si futbollist – Nga Guardiola te Conte, këta janë më të mirët që drejtuan në Ligën Premier (Foto)

Trajnerët që kishin karrierë të jashtëzakonshme edhe si futbollist – Nga Guardiola te Conte, këta janë më të mirët që drejtuan në Ligën Premier (Foto)

Premier League
Gullit zbulon tri arsyet pse Chelsea nuk është si skuadra e sezonit të kaluar

Gullit zbulon tri arsyet pse Chelsea nuk është si skuadra e sezonit të kaluar

Premier League
Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Serie A
Formacioni më i mirë i Milanit në 31 vitet e Berlusconit (Foto)

Formacioni më i mirë i Milanit në 31 vitet e Berlusconit (Foto)

Serie A
Dhjetë futbollistët që e sprovuan veten edhe në muzikë, mesin e tyre edhe Granit Xhaka (Video)

Dhjetë futbollistët që e sprovuan veten edhe në muzikë, mesin e tyre edhe Granit Xhaka (Video)

Nol Elshani
Gullit: Juventusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Gullit: Juventusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Gullit: Maradona, futbollisti më i madh që ka luajtur ndonjëherë

Gullit: Maradona, futbollisti më i madh që ka luajtur ndonjëherë

Ndërkombëtare
“Milani është shumë më mirë se viteve të fundit”

“Milani është shumë më mirë se viteve të fundit”

Serie A
Shtatë yje që skuadrat i ‘përzunë’ para kohe, tani bëjnë çmendurinë për t’i transferuar (Foto)

Shtatë yje që skuadrat i ‘përzunë’ para kohe, tani bëjnë çmendurinë për t’i transferuar (Foto)

Ndërkombëtare
Gullit lavdëron Kanten dhe Hazardin

Gullit lavdëron Kanten dhe Hazardin

Premier League
Gjashtë futbollistët e njohur që ishin lojtarë-trajnerë (Foto)

Gjashtë futbollistët e njohur që ishin lojtarë-trajnerë (Foto)

Lavdim Pireva
Gullit: Dua ta udhëheq Milanin

Gullit: Dua ta udhëheq Milanin

Serie A