LAJMI I FUNDIT:

Rumani

55 Artikuj

Acarohen raportet mes superfuqive, SHBA vendos sistemin antiraketor në Rumani, Rusia instalon raketat me rreze të gjatë në Krime

Acarohen raportet mes superfuqive, SHBA vendos sistemin antiraketor në Rumani, Rusia instalon raketat me rreze të gjatë në Krime

Nga Bota
Bashkëshortët slloven në ‘muajin e mjaltit përreth botës’: Vizituan 43 nga 198 shtetet e planifikuara, para dy javësh ishin në Kosovë – Prizreni iu la shumë mbresa (Foto)

Bashkëshortët slloven në ‘muajin e mjaltit përreth botës’: Vizituan 43 nga 198 shtetet e planifikuara, para dy javësh ishin në Kosovë – Prizreni iu la shumë mbresa (Foto)

Udhëtime
Aeroplani i nisur për Greqi aterroi në Rumani, udhëtarët u detyruan të udhëtojnë për nëntë orë me autobus deri në Selanik

Aeroplani i nisur për Greqi aterroi në Rumani, udhëtarët u detyruan të udhëtojnë për nëntë orë me autobus deri në Selanik

Dështime
Solistin e alivanosur e mbuluan me perde, kori vazhdoi të këndonte (Video)

Solistin e alivanosur e mbuluan me perde, kori vazhdoi të këndonte (Video)

Dështime
Në Krajova të Rumanisë vendoset busti i Skënderbeut (Video)

Në Krajova të Rumanisë vendoset busti i Skënderbeut (Video)

Shqipëri
Rumania goditet nga një tërmet

Rumania goditet nga një tërmet

Nga Bota
Çiklisti i aksidentuar u shpëtua nga një qen, i qëndroi afër për ta mbajtur ngrohtë (Foto)

Çiklisti i aksidentuar u shpëtua nga një qen, i qëndroi afër për ta mbajtur ngrohtë (Foto)

Fun Lajme
Kryetari shpërthen në lot pas dhënies së titullit ‘Qytetar Nderi’ nga zëvendësi i tij

Kryetari shpërthen në lot pas dhënies së titullit ‘Qytetar Nderi’ nga zëvendësi i tij

Fun Lajme
Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)

Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)

Interesante
Në Rumani arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte

Në Rumani arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte

Nga Bota
Konkurrentja për miss gabon rëndë, kur pyetet se cili është kryeqyteti i Anglisë (Video)

Konkurrentja për miss gabon rëndë, kur pyetet se cili është kryeqyteti i Anglisë (Video)

Dështime
Zyrtarisht jo i gjallë: Gjykata e shpalli të vdekur edhe pse ishte shëndosh e mirë (Foto)

Zyrtarisht jo i gjallë: Gjykata e shpalli të vdekur edhe pse ishte shëndosh e mirë (Foto)

Interesante
15 skulpturat më të famshme në botë

15 skulpturat më të famshme në botë

Interesante
Protesta masive në Rumani

Protesta masive në Rumani

Nga Bota
Dehet në një kafiteri në Rumani, dhe zgjohet në një shtet tjetër 2.500 kilometra larg vendlindjes – nuk po e di si përfundoi atje (Foto)

Dehet në një kafiteri në Rumani, dhe zgjohet në një shtet tjetër 2.500 kilometra larg vendlindjes – nuk po e di si përfundoi atje (Foto)

Interesante
Lirohen pesë persona, mbaheshin si skllevër nga pronarët e një restoranti (Foto)

Lirohen pesë persona, mbaheshin si skllevër nga pronarët e një restoranti (Foto)

Nga Bota
Lamborghini dërgon gjashtë Huracane në shtigjet e Ushtrisë së dikurshme komuniste të Rumanisë (Foto)

Lamborghini dërgon gjashtë Huracane në shtigjet e Ushtrisë së dikurshme komuniste të Rumanisë (Foto)

Auto Fun
Dërgim i kontingjentit të ARM-së në stërvitjen ‘Saber Gurdian 2017’

Dërgim i kontingjentit të ARM-së në stërvitjen ‘Saber Gurdian 2017’

Emir Hamzai
Tre shtetas të Kosovës dhe një serb arrestohen duke hyrë ilegalisht në Rumani 

Tre shtetas të Kosovës dhe një serb arrestohen duke hyrë ilegalisht në Rumani 

Kronika e Zezë
Era Istrefi krah emrave të njohur botëror në festivalin e famshëm në Rumani

Era Istrefi krah emrave të njohur botëror në festivalin e famshëm në Rumani

Yjet
Arilena me “Nëntorin”, e para edhe në Rumani! (Foto/Video)

Arilena me “Nëntorin”, e para edhe në Rumani! (Foto/Video)

Muzikë
Momenti kur vetura shtyp punëtorët e një fabrike që kishin dalë të pushojnë në pauzë (Video, +18)

Momenti kur vetura shtyp punëtorët e një fabrike që kishin dalë të pushojnë në pauzë (Video, +18)

Nga Bota
E djeg për së gjalli gruan në prezencë të fëmijëve (Foto/Video, +18)

E djeg për së gjalli gruan në prezencë të fëmijëve (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Rumani: Protestat vazhduan përkundër vendimit për referendum

Rumani: Protestat vazhduan përkundër vendimit për referendum

Nga Bota