LAJMI I FUNDIT:

Rumani

55 Artikuj

Ra nga dritarja e katit të katërt, 2-vjeçari nga Rumania i shpëton vdekjes – vigu i teshave të fqinjëve ndali rrëzimin e fuqishëm në tokë  

Ra nga dritarja e katit të katërt, 2-vjeçari nga Rumania i shpëton vdekjes – vigu i teshave të fqinjëve ndali rrëzimin e fuqishëm në tokë  

Rumania
Drejtori i Institutit Sizmologjik: Nuk kishte tërmet në Kosovë, nuk ka nevojë të krijohet panik

Drejtori i Institutit Sizmologjik: Nuk kishte tërmet në Kosovë, nuk ka nevojë të krijohet panik

Kosovë
Tërmet në Rumani, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë

Tërmet në Rumani, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë

Kosovë
Miliarderi rumun Dan Petresku dhe familja e tij vdesin nga rrëzimi i aeroplanit

Miliarderi rumun Dan Petresku dhe familja e tij vdesin nga rrëzimi i aeroplanit

Evropa
Vetura që kushton 300.000 euro mbetet pa derivate në mes të rrugës, rumuni bllokon rrugën me Rolls-Royce Phantom

Vetura që kushton 300.000 euro mbetet pa derivate në mes të rrugës, rumuni bllokon rrugën me Rolls-Royce Phantom

Auto Fun
Dëbimet e diplomatëve rusë nga vendet Perëndimore – Kremlini drejt izolimit ndërkombëtar

Dëbimet e diplomatëve rusë nga vendet Perëndimore – Kremlini drejt izolimit ndërkombëtar

Evropa
Arena Nationala – Bukuresht

Arena Nationala – Bukuresht

Përfaqësueset
Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Udhëpërshkrime
Mekaniku rumun mbeti i habitur, kur papritmas iu aktivizua në kokën airbagu i makinës që po e rregullonte

Mekaniku rumun mbeti i habitur, kur papritmas iu aktivizua në kokën airbagu i makinës që po e rregullonte

Ngjarje
Komuniteti rom në Evropë përballet me katastrofë humanitare si pasojë e coronavirusit

Komuniteti rom në Evropë përballet me katastrofë humanitare si pasojë e coronavirusit

Nga Bota
Evropa Lindore po i reziston thirrjes botërore për t’i ulur normat e interesit

Evropa Lindore po i reziston thirrjes botërore për t’i ulur normat e interesit

Financa
“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

“Rruga për askund” e ndërtuar në Rumani kushtoi 100 mijë euro, përfundon në një fushë

Dështime
Dënohem me gjithsej 113 vjet burg, 20 bosët rumunë që udhëhiqnin hajnat në metrotë e Parisit

Dënohem me gjithsej 113 vjet burg, 20 bosët rumunë që udhëhiqnin hajnat në metrotë e Parisit

Nga Bota
Bullgaria po bën gjithçka për të tërhequr Volkswagenin pas pezullimit të veprimtarisë në Turqi

Bullgaria po bën gjithçka për të tërhequr Volkswagenin pas pezullimit të veprimtarisë në Turqi

Të Tjera
Historia ndërmjet Volkswagenit dhe Evropës Juglindore

Historia ndërmjet Volkswagenit dhe Evropës Juglindore

Të Tjera
Mungesa e cilindrit u zëvendësua nga punonjësit rumunë që “vallëzuan” për ta rrafshuar rrugën

Mungesa e cilindrit u zëvendësua nga punonjësit rumunë që “vallëzuan” për ta rrafshuar rrugën

Fun Lajme
Bani – kartëmonedha më e vogël në botë

Bani – kartëmonedha më e vogël në botë

Financa
Gjendet çifti që humbi dje në Vlorë

Gjendet çifti që humbi dje në Vlorë

Shqipëri
Ministrja rumune e Arsimit shkarkohet shkaku i komenteve pas vrasjes së një 15-vjeçareje

Ministrja rumune e Arsimit shkarkohet shkaku i komenteve pas vrasjes së një 15-vjeçareje

Nga Bota
Drenoci – fshati prej guri, aty ku koha ka ndaluar

Drenoci – fshati prej guri, aty ku koha ka ndaluar

Kosovë
Rumunët kundërshtojnë ndryshimin e legjislacionit anti-korrupsion

Rumunët kundërshtojnë ndryshimin e legjislacionit anti-korrupsion

Nga Bota
Vdes në aksident në Rumani Oficer i Kontaktit të Shqipërisë bashkë me bashkëshorten

Vdes në aksident në Rumani Oficer i Kontaktit të Shqipërisë bashkë me bashkëshorten

Shqipëri
Erza Muminoviq fiton medaljen e artë në Kupën Evropiane, të dielën garon Fationa Kasapi

Erza Muminoviq fiton medaljen e artë në Kupën Evropiane, të dielën garon Fationa Kasapi

Xhudo
Lluka në Rumani shpalos problemet që Serbia po ja shkakton Kosovës në sektorin energjetik

Lluka në Rumani shpalos problemet që Serbia po ja shkakton Kosovës në sektorin energjetik

Energjetika