LAJMI I FUNDIT:

Rudare

13 Artikuj

Ambasada e Francës mirëpret largimin e barrikadave

Ambasada e Francës mirëpret largimin e barrikadave

Kosovë
Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Kosovë
Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Kosovë
Kanosen dy gazetarë në fshatin Rudarë, policia thotë se po heton rastin

Kanosen dy gazetarë në fshatin Rudarë, policia thotë se po heton rastin

Kosovë
Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Siguri
Patrulla e EULEX-it u sulmua mbrëmë me shok-bombë në veri të vendit

Patrulla e EULEX-it u sulmua mbrëmë me shok-bombë në veri të vendit

Kosovë
Në veri ndalohet një auto-ambulancë përplot barna, dyshohet se po kontrabandoheshin nga Serbia

Në veri ndalohet një auto-ambulancë përplot barna, dyshohet se po kontrabandoheshin nga Serbia

Kosovë
Mbush veturën me derivate dhe ik pa paguar

Mbush veturën me derivate dhe ik pa paguar

Kronika e Zezë
Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudarë (Video)

Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudarë (Video)

Kosovë
Zhbllokohet magjistralja Mitrovicë-Leposaviq, largohen protestuesit serb (Foto)

Zhbllokohet magjistralja Mitrovicë-Leposaviq, largohen protestuesit serb (Foto)

Politikë
Mustafa ua “len kile” serbëve, arrin në përurimin e urës mbi lumin Bistricë

Mustafa ua “len kile” serbëve, arrin në përurimin e urës mbi lumin Bistricë

Kosovë
Pas pengesës nga serbët, Mustafa arrin në ceremoninë e përurimit të urës

Pas pengesës nga serbët, Mustafa arrin në ceremoninë e përurimit të urës

Politikë
Serbët ia bllokojnë rrugën komandantit të KFOR-it

Serbët ia bllokojnë rrugën komandantit të KFOR-it

Kosovë