LAJMI I FUNDIT:

Rrufeja

111 Artikuj

Ditë tragjike në Kosovë, dy të vdekur e dy të lënduar nga moti i ligë

Ditë tragjike në Kosovë, dy të vdekur e dy të lënduar nga moti i ligë

Donjeta Zeqiraj
Nuk i pengoi shiu, era e as rrufeja – dy çifte vallëzuan rreth dhjetë minuta para konviktit të studentëve në Zagreb të Kroacisë

Nuk i pengoi shiu, era e as rrufeja – dy çifte vallëzuan rreth dhjetë minuta para konviktit të studentëve në Zagreb të Kroacisë

Interesante
Vdes një person në Prizren pasi u godit nga rrufeja

Vdes një person në Prizren pasi u godit nga rrufeja

Kronika e Zezë
Momenti kur një shtëpi “shpërtheu dhe u përfshi nga zjarri” pasi u godit nga rrufeja gjatë stuhisë së frikshme në Sidnei të Australisë

Momenti kur një shtëpi “shpërtheu dhe u përfshi nga zjarri” pasi u godit nga rrufeja gjatë stuhisë së frikshme në Sidnei të Australisë

Australia
Rekord i ri botëror – rrufeja gati 800 kilometra e gjatë përshkoi tre shtete të SHBA-së

Rekord i ri botëror – rrufeja gati 800 kilometra e gjatë përshkoi tre shtete të SHBA-së

Kuriozitete
Po patrullonte me ombrellë në dorë, rojtarin në Xhakarta e godet rrufeja – shpëton mrekullisht

Po patrullonte me ombrellë në dorë, rojtarin në Xhakarta e godet rrufeja – shpëton mrekullisht

Azia
Goditja e rrufesë vret mbi 500 dele në Gjeorgji – detajet dhe pamjet horror nga vendi i ngjarjes

Goditja e rrufesë vret mbi 500 dele në Gjeorgji – detajet dhe pamjet horror nga vendi i ngjarjes

Nga Bota
Pamje të rrufesë gjatë mbrëmjes në Prishtinë

Pamje të rrufesë gjatë mbrëmjes në Prishtinë

Prishtina
E godet me shkop topin e golfit, derisa fluturon në ajër goditet nga rrufeja

E godet me shkop topin e golfit, derisa fluturon në ajër goditet nga rrufeja

Interesante
Po bënin selfie, rrufeja vret 11 persona në majë të një kulle vrojtimi në Indi

Po bënin selfie, rrufeja vret 11 persona në majë të një kulle vrojtimi në Indi

Azia
Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Evropa
Pamje “apokaliptike” nga Moska, rrufeja godet trafostacionin – krani bie mbi shtyllën e tensionit të lartë

Pamje “apokaliptike” nga Moska, rrufeja godet trafostacionin – krani bie mbi shtyllën e tensionit të lartë

Evropa
A duhet të hiqni telefonin celular, laptopin ose TV nga prizat – gjatë një rrufeje?

A duhet të hiqni telefonin celular, laptopin ose TV nga prizat – gjatë një rrufeje?

Lajme Teknologji
U godit nga rrufeja, vdes një burrë në Pejë

U godit nga rrufeja, vdes një burrë në Pejë

Kronika e Zezë
Ngordhin 18 elefantë në Indi, goditen nga rrufeja

Ngordhin 18 elefantë në Indi, goditen nga rrufeja

Azia
Rrufeja godet ndërtesën 26-katëshe në Spanjë – pastaj shpërtheu zjarri në çatinë e saj

Rrufeja godet ndërtesën 26-katëshe në Spanjë – pastaj shpërtheu zjarri në çatinë e saj

Interesante
Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

Fun Lajme
Publikohen pamjet: Rrufeja godet aeroplanin e pasagjerëve pikërisht përpara pilotëve, gjatë një stuhie në Panama

Publikohen pamjet: Rrufeja godet aeroplanin e pasagjerëve pikërisht përpara pilotëve, gjatë një stuhie në Panama

Nga Bota
Rrufeja godet brenda një mali në New Mexico – shpartallon pemën duke e ndarë ‘në një milion copë’

Rrufeja godet brenda një mali në New Mexico – shpartallon pemën duke e ndarë ‘në një milion copë’

Interesante
“Strehohen” nën pemë pasi fillojnë reshjet e shiut të rrëmbyeshëm, katër persona i godet rrufeja – mediat në Indi publikojnë pamjet

“Strehohen” nën pemë pasi fillojnë reshjet e shiut të rrëmbyeshëm, katër persona i godet rrufeja – mediat në Indi publikojnë pamjet

Azia
Vetëtimë e shkarkim rrufeshë në Llap, e pëson palestra e sporteve

Vetëtimë e shkarkim rrufeshë në Llap, e pëson palestra e sporteve

Kosovë
Rrufeja godet qendrën e një vullkani që shpërthen në Indonezi

Rrufeja godet qendrën e një vullkani që shpërthen në Indonezi

Interesante
Shkencëtarët zbulojnë ‘super rrufenë’ njëmijë herë më të ndritshme se goditjet tipike të rrufesë

Shkencëtarët zbulojnë ‘super rrufenë’ njëmijë herë më të ndritshme se goditjet tipike të rrufesë

Kuriozitete
Goditet nga rrufeja, vdes një person në Desivojcë të Kamenicës

Goditet nga rrufeja, vdes një person në Desivojcë të Kamenicës

Kronika e Zezë