LAJMI I FUNDIT:

Rrufeja

115 Artikuj

Rrufetë në Gujarat të Indisë vranë 24 persona – dëme të mëdha në shtëpi dhe humbje të konsiderueshme në bagëti

Rrufetë në Gujarat të Indisë vranë 24 persona – dëme të mëdha në shtëpi dhe humbje të konsiderueshme në bagëti

Azia
Gruan nga Venezuela e godet rrufeja në plazh, mbetet e vdekur në vend – kalimtari i rastit filmon momentin rrëqethës

Gruan nga Venezuela e godet rrufeja në plazh, mbetet e vdekur në vend – kalimtari i rastit filmon momentin rrëqethës

Amerika Latine
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Momenti kur rrufeja goditi dhe shkaktoi një shpërthim masiv në një magazinë të veturave elektrike pranë një aeroporti të Uzbekistanit

Momenti kur rrufeja goditi dhe shkaktoi një shpërthim masiv në një magazinë të veturave elektrike pranë një aeroporti të Uzbekistanit

Azia
Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur rrufeja godet për vdekje dy persona në një plazh të Meksikës

Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur rrufeja godet për vdekje dy persona në një plazh të Meksikës

Nga Bota
Çifti britanik doli nga shtëpia katër minuta para se rrufeja e fuqishme të godiste çatinë e tyre – pamjet kapin momentin

Çifti britanik doli nga shtëpia katër minuta para se rrufeja e fuqishme të godiste çatinë e tyre – pamjet kapin momentin

Interesante
Telegrafi sjell pamje të mahnitshme të shkarkimit të rrufeve mbi Prishtinë

Telegrafi sjell pamje të mahnitshme të shkarkimit të rrufeve mbi Prishtinë

Prishtina
Kulla e Sahatit e famshme në Mekë u godit nga rrufeja – pamjet bëhen virale

Kulla e Sahatit e famshme në Mekë u godit nga rrufeja – pamjet bëhen virale

Virale
Paralajmërimet për stuhi dhe rrufe, IHMK-ja jep instruksione se si duhet vepruar në këto raste

Paralajmërimet për stuhi dhe rrufe, IHMK-ja jep instruksione se si duhet vepruar në këto raste

Kosovë
Rrufeja godet aeroplanin plot me pasagjerë pasi u ul gjatë një stuhie në Arkansas

Rrufeja godet aeroplanin plot me pasagjerë pasi u ul gjatë një stuhie në Arkansas

Nga Bota
Rrufeja depërton nga oxhaku në brendësi të një shtëpie në Drenas

Rrufeja depërton nga oxhaku në brendësi të një shtëpie në Drenas

Kosovë
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Rrufeja godet minaren e xhamisë në Sharban të Prishtinës

Rrufeja godet minaren e xhamisë në Sharban të Prishtinës

Kosovë
“Rrufeja goditi aeroplanin” që po fluturonte nga Teksasi në Gjermani, pas kësaj bëri ulje emergjente – shtatë pasagjerë përfunduan në spital

“Rrufeja goditi aeroplanin” që po fluturonte nga Teksasi në Gjermani, pas kësaj bëri ulje emergjente – shtatë pasagjerë përfunduan në spital

Nga Bota
Kishte shkuar me familje për pushime në Australi, britanikun 8-vjeç e godet rrufeja derisa po lahej në plazh

Kishte shkuar me familje për pushime në Australi, britanikun 8-vjeç e godet rrufeja derisa po lahej në plazh

Australia
Një pajisje e re laseri – e madhësisë së një veture – mund të “largojë” rrufetë nga aeroportet dhe stacionet e energjisë bërthamore

Një pajisje e re laseri – e madhësisë së një veture – mund të “largojë” rrufetë nga aeroportet dhe stacionet e energjisë bërthamore

Lajme Teknologji
Rrufeja godet detin në një moment të rrallë të kapur nga kamera

Rrufeja godet detin në një moment të rrallë të kapur nga kamera

Interesante
Nëse fillojnë bubullimat derisa jeni jashtë apo në veturë, duhet t’i bëni këto gjëra menjëherë

Nëse fillojnë bubullimat derisa jeni jashtë apo në veturë, duhet t’i bëni këto gjëra menjëherë

Këshilla Lifestyle
Pasi u fejuan shkuan në maje të malit për fotosesion, dhëndrin e godet për vdekje rrufeja në Kinë – shpëton mrekullisht e fejuara

Pasi u fejuan shkuan në maje të malit për fotosesion, dhëndrin e godet për vdekje rrufeja në Kinë – shpëton mrekullisht e fejuara

Azia
Rrufeja vret 160 krerë bagëti në Gramsh, shpëton mrekullisht bariu dhe familja

Rrufeja vret 160 krerë bagëti në Gramsh, shpëton mrekullisht bariu dhe familja

Shqipëri
Momenti kur rezervuari i parë, i dytë dhe i tretë i naftës shpërthyen në flakë pas goditjes së rrufesë – në Kubë

Momenti kur rezervuari i parë, i dytë dhe i tretë i naftës shpërthyen në flakë pas goditjes së rrufesë – në Kubë

Nga Bota
Godet rrufeja, dhjetëra të lënduar pas shpërthimeve në një hapësirë të rezervuarëve të naftës në Kubë

Godet rrufeja, dhjetëra të lënduar pas shpërthimeve në një hapësirë të rezervuarëve të naftës në Kubë

Nga Bota
Si pasojë, humbën jetën tre persona – momenti kur rrufeja goditi afër Shtëpisë së Bardhë në Uashington

Si pasojë, humbën jetën tre persona – momenti kur rrufeja goditi afër Shtëpisë së Bardhë në Uashington

Amerika
Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Amerika