LAJMI I FUNDIT:

Rrjetet sociale

244 Artikuj

TikTok-u në Kosovë, gjoba ndaj PSD-së dhe ankesat në Agjencinë për Informim dhe Privatësi – gjithçka nga intervista me komisioneren Sogojeva

TikTok-u në Kosovë, gjoba ndaj PSD-së dhe ankesat në Agjencinë për Informim dhe Privatësi – gjithçka nga intervista me komisioneren Sogojeva

Kosovë
Guvernatori i shtetit amerikan nënshkruan ligjet që kufizojnë përdorimin e rrjeteve sociale nga të miturit

Guvernatori i shtetit amerikan nënshkruan ligjet që kufizojnë përdorimin e rrjeteve sociale nga të miturit

Lajme Teknologji
Rritet vetëdijesimi i qytetarëve për të raportuar për “krimet” mjedisore – komunat thonë se po bëjnë të pamundurën për t’i adresuar

Rritet vetëdijesimi i qytetarëve për të raportuar për “krimet” mjedisore – komunat thonë se po bëjnë të pamundurën për t’i adresuar

Donjeta Zeqiraj
Prishtinë, një vajzë tenton të bëjë vetëvrasje për shkak të presionit që po i bënte një person përmes telefonit

Prishtinë, një vajzë tenton të bëjë vetëvrasje për shkak të presionit që po i bënte një person përmes telefonit

Kronika e Zezë
Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedonia e Veriut
Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që mosha minimale për krijimin e profilit në rrjetet sociale të rritet në 16

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që mosha minimale për krijimin e profilit në rrjetet sociale të rritet në 16

Lajme Teknologji
Maqedoni, projekt për mbrojtjen e të rinjve nga rrjetet sociale

Maqedoni, projekt për mbrojtjen e të rinjve nga rrjetet sociale

Arsim
Publikuan në rrjetet sociale video duke shtënë me armë, policia interviston tre persona

Publikuan në rrjetet sociale video duke shtënë me armë, policia interviston tre persona

Kronika e Zezë
Gjuha fyese në rrjetet sociale, asnjë ankesë te Avokati i Popullit për gjuhën e urrejtjes dhe shpifje e fyerje

Gjuha fyese në rrjetet sociale, asnjë ankesë te Avokati i Popullit për gjuhën e urrejtjes dhe shpifje e fyerje

Drejtësi
Gjërat që duhet t’i dini për Mbappe: 13 fakte për yllin francez

Gjërat që duhet t’i dini për Mbappe: 13 fakte për yllin francez

Ndërkombëtare
A e dini se çfarë do të thotë “ngl” dhe a e përdorni si duhet këtë shkurtesë?

A e dini se çfarë do të thotë “ngl” dhe a e përdorni si duhet këtë shkurtesë?

Lajme Teknologji
Zbulim tronditës – nga kjo CRP-ja ngrihet në qiell!

Zbulim tronditës – nga kjo CRP-ja ngrihet në qiell!

Shëndetësi Lajme
Postoi në rrjetet sociale duke shtënë me armë, arrestohet i dyshuari nga Vushtrria

Postoi në rrjetet sociale duke shtënë me armë, arrestohet i dyshuari nga Vushtrria

Kronika e Zezë
Si t’i mbroni fëmijët tuaj nga përmbajtja jo e mirë në internet

Si t’i mbroni fëmijët tuaj nga përmbajtja jo e mirë në internet

Këshilla Lifestyle
Si të kontrolloni nëse postimet tuaja në Instagram janë të fshehura?

Si të kontrolloni nëse postimet tuaja në Instagram janë të fshehura?

Aplikacione
Klikoi në linkun e gabuar, gruas nga Vushtrria i mbyllen rrjetet sociale

Klikoi në linkun e gabuar, gruas nga Vushtrria i mbyllen rrjetet sociale

Kronika e Zezë
Patundshmëria, sektori me përdorimin më të lart të rrjeteve sociale në Kosovë

Patundshmëria, sektori me përdorimin më të lart të rrjeteve sociale në Kosovë

Biznes
Gualchi nga Pindle flet për aplikacionin që lidh turistët me banorët lokal dhe përvojën e tij gjatë vizitës në Kosovë

Gualchi nga Pindle flet për aplikacionin që lidh turistët me banorët lokal dhe përvojën e tij gjatë vizitës në Kosovë

Albert Spahiu
Mastodon përfiton nga situata “kaotike” në Twitter pas blerjes nga Musk

Mastodon përfiton nga situata “kaotike” në Twitter pas blerjes nga Musk

Lajme Teknologji
A mund të vidhen të dhënat tuaja biometrike përmes videove në rrjetet sociale?

A mund të vidhen të dhënat tuaja biometrike përmes videove në rrjetet sociale?

Lajme Teknologji
Ç’të bësh kur nuk ndalon dot së kontrolluari ish-partnerin në rrjete sociale?

Ç’të bësh kur nuk ndalon dot së kontrolluari ish-partnerin në rrjete sociale?

Këshilla Lifestyle
Keqpërdorimi i të miturve në rrjetet sociale është në rritje

Keqpërdorimi i të miturve në rrjetet sociale është në rritje

Sociale
Përdori rrjetet sociale, dënohet një saudite tjetër me 45 vite burgim

Përdori rrjetet sociale, dënohet një saudite tjetër me 45 vite burgim

Azia
Shkupjani paraqitet si avokat në Facebook, 60 vjeçarja bie pre e mashtrimit

Shkupjani paraqitet si avokat në Facebook, 60 vjeçarja bie pre e mashtrimit

Maqedonia e Veriut