LAJMI I FUNDIT:

Rrëmbimi

32 Artikuj

Si kontrollohet vija kufitare Kosovë – Serbi?

Si kontrollohet vija kufitare Kosovë – Serbi?

Kosovë
Avokati serb thotë se policët kosovarë u rrëmbyen nga Njësiti Anti-Terror

Avokati serb thotë se policët kosovarë u rrëmbyen nga Njësiti Anti-Terror

Siguri
Majmuni “rrëmben” qenin nga tarraca e një apartamenti në Indi

Majmuni “rrëmben” qenin nga tarraca e një apartamenti në Indi

Interesante
Dhjetëra të rrëmbyer derisa po pritnin një tren në Nigeri

Dhjetëra të rrëmbyer derisa po pritnin një tren në Nigeri

Afrika
Policia nis hetimet për rrëmbimet e qytetarëve serbë në veri të Kosovës

Policia nis hetimet për rrëmbimet e qytetarëve serbë në veri të Kosovës

Kosovë
Del për të blerë bukë në Podujevë, e mitura përfundon e rrëmbyer

Del për të blerë bukë në Podujevë, e mitura përfundon e rrëmbyer

Kronika e Zezë
Ndalohen dy persona për rrëmbim në Prishtinë

Ndalohen dy persona për rrëmbim në Prishtinë

Kronika e Zezë
Tetëvjeçarja që ishte rrëmbyer në Francë, u gjend së fundmi në Zvicër së bashku me nënën e saj – kjo e fundit u arrestua nga autoritetet

Tetëvjeçarja që ishte rrëmbyer në Francë, u gjend së fundmi në Zvicër së bashku me nënën e saj – kjo e fundit u arrestua nga autoritetet

Evropa
Boko Haram merr përgjegjësinë për rrëmbimin e qindra nxënësve në Nigeri

Boko Haram merr përgjegjësinë për rrëmbimin e qindra nxënësve në Nigeri

Afrika
Një djalë njëvjeçar u vra pasi policia kanadeze hapi zjarr ndaj rrëmbyesit të pretenduar

Një djalë njëvjeçar u vra pasi policia kanadeze hapi zjarr ndaj rrëmbyesit të pretenduar

Amerika
Një qytetar amerikan kidnapohet nga një grup i lidhur me talebanët në Afganistan

Një qytetar amerikan kidnapohet nga një grup i lidhur me talebanët në Afganistan

Nga Bota
Xhihadistët e Boko Haram vrasin shtatë persona dhe rrëmbejnë një adoleshente

Xhihadistët e Boko Haram vrasin shtatë persona dhe rrëmbejnë një adoleshente

Nga Bota
Gruaja nga Prizreni i gjen pas 8 viteve fëmijët që ia kishte rrëmbyer burri

Gruaja nga Prizreni i gjen pas 8 viteve fëmijët që ia kishte rrëmbyer burri

Kosovë
Një 18-vjeçar tentoi të rrëmbente një nxënëse në Angli, një dëshmitare filmoi ngjarjen (Video)

Një 18-vjeçar tentoi të rrëmbente një nxënëse në Angli, një dëshmitare filmoi ngjarjen (Video)

Nga Bota
“Bashkëshorti nuk pranoi të paguante haraçin”: Momenti i kidnapimit të gruas së biznesmenit meksikan, trupi i saj gjendet i bërë “copë copë” (Foto/Video)

“Bashkëshorti nuk pranoi të paguante haraçin”: Momenti i kidnapimit të gruas së biznesmenit meksikan, trupi i saj gjendet i bërë “copë copë” (Foto/Video)

Nga Bota
E rrëmbeu ish të dashurën, e pranon fajësinë dhe kërkon falje

E rrëmbeu ish të dashurën, e pranon fajësinë dhe kërkon falje

Kosovë
Vjedhin veturën duke mos e ditur që në pjesën e pasme ishin ulur dy fëmijë, nëna e tyre i vihet pas hajnave (Video)

Vjedhin veturën duke mos e ditur që në pjesën e pasme ishin ulur dy fëmijë, nëna e tyre i vihet pas hajnave (Video)

Nga Bota
Kamerat regjistrojnë momentin e rrëmbimit të një personi në Vlorë (Video)

Kamerat regjistrojnë momentin e rrëmbimit të një personi në Vlorë (Video)

Kronika e Zezë
Burri tenton ta rrëmbejë 3-vjeçarin, në momentet e fundit e shpëton vëllai i madh (Video)

Burri tenton ta rrëmbejë 3-vjeçarin, në momentet e fundit e shpëton vëllai i madh (Video)

Nga Bota
Rrëmbimi i 11 vjeçarit në Shtime, rezultoi të jetë inskenim nga vetë i mituri

Rrëmbimi i 11 vjeçarit në Shtime, rezultoi të jetë inskenim nga vetë i mituri

Kosovë
Pas 26 viteve i tregon të vërtetën djalit që e kishte kidnapuar, dhe rritur sikur të ishte djali i saj biologjik (Foto)

Pas 26 viteve i tregon të vërtetën djalit që e kishte kidnapuar, dhe rritur sikur të ishte djali i saj biologjik (Foto)

Nga Bota
Rrëmben foshnjën e porsalindur që flinte pranë nënës, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video)

Rrëmben foshnjën e porsalindur që flinte pranë nënës, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video)

Nga Bota
Është rrëmbyer në Pakistan një zyrtar i lartë afgan

Është rrëmbyer në Pakistan një zyrtar i lartë afgan

Nga Bota
Momenti kur personi i armatosur tenton ta rrëmbej çiftin, por ata e lënë me “gishta në gojë” duke u larguar nga vendi i ngarjes (Video)

Momenti kur personi i armatosur tenton ta rrëmbej çiftin, por ata e lënë me “gishta në gojë” duke u larguar nga vendi i ngarjes (Video)

Nga Bota