LAJMI I FUNDIT:

Rivaldo

89 Artikuj

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Cristiano Ronaldo u ‘mashtrua’ duke nënshkruar kontratën rekorde me Al Nassr

Cristiano Ronaldo u ‘mashtrua’ duke nënshkruar kontratën rekorde me Al Nassr

Ligat tjera
Rivaldo shpërthen ndaj Messit për veprimin e fundit, derisa ngrit paralele mes tij dhe Ronaldos

Rivaldo shpërthen ndaj Messit për veprimin e fundit, derisa ngrit paralele mes tij dhe Ronaldos

Ligue 1
Dhjetë yjet që ishin afër kalimit te Tottenhami dhe arsyet se përse dështuan marrëveshjet

Dhjetë yjet që ishin afër kalimit te Tottenhami dhe arsyet se përse dështuan marrëveshjet

Premier League
Nga Rivaldo, Hazard e Dybala – formacioni me yjet që Tottenhami ka dështuar t’i transferojë ndër vite

Nga Rivaldo, Hazard e Dybala – formacioni me yjet që Tottenhami ka dështuar t’i transferojë ndër vite

Premier League
Rivaldo: Man City dhe Neymar, të përkryer për njëri-tjetrin

Rivaldo: Man City dhe Neymar, të përkryer për njëri-tjetrin

Premier League
Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Ndërkombëtare
Messi u bë lojtari i 9-të në histori të futbollit që fiton Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë

Messi u bë lojtari i 9-të në histori të futbollit që fiton Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë

Përfaqësueset
“Zoti do t’ju kurorëzojë këtë të diel” – Rivaldo mbështet Messin drejt triumfit në Kupës së Botës me Argjentinën

“Zoti do t’ju kurorëzojë këtë të diel” – Rivaldo mbështet Messin drejt triumfit në Kupës së Botës me Argjentinën

Përfaqësueset
Rivaldo jep arsyet se përse Chelsea duhet ta transferojë Neymarin

Rivaldo jep arsyet se përse Chelsea duhet ta transferojë Neymarin

Premier League
Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Shkumbin Pireva
Tetë yjet e mëdhenj që luajtën për klube pothuajse të panjohura: Emra si Eto’o, Ronaldinho e Guardiola në mesin e tyre

Tetë yjet e mëdhenj që luajtën për klube pothuajse të panjohura: Emra si Eto’o, Ronaldinho e Guardiola në mesin e tyre

Ligat tjera
Nga MSN tek BBC dhe Ronaldo-Rivaldo-Ronaldinho: Cilët janë treshet sulmuese më të mira ndonjëherë?

Nga MSN tek BBC dhe Ronaldo-Rivaldo-Ronaldinho: Cilët janë treshet sulmuese më të mira ndonjëherë?

Ndërkombëtare
Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

Legjendat e Realit fitojnë ‘el Clasicon’ ndaj legjendave të Barcelonës

La Liga
Rivaldo paralajmëron Anglinë për ‘ankthin e pamenaxhueshëm’, derisa jep edhe parashikimin se kush e fiton finalen e Euro 2020

Rivaldo paralajmëron Anglinë për ‘ankthin e pamenaxhueshëm’, derisa jep edhe parashikimin se kush e fiton finalen e Euro 2020

Përfaqësueset
Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

La Liga
Rivaldo këshillon Mourinhon për klubin e ri

Rivaldo këshillon Mourinhon për klubin e ri

Ndërkombëtare
Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave përpara Peles – Ronaldinho i treti, Neymar i 11-ti

Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave përpara Peles – Ronaldinho i treti, Neymar i 11-ti

Ndërkombëtare
Rivaldo: Messi do të bashkohet me PSG-në

Rivaldo: Messi do të bashkohet me PSG-në

La Liga
Një histori e bukur e Barcelonës me numrat 10 – këta janë liderët dhe legjendat që bartën këtë numër dhe udhëhoqën katalunasit ndër vite

Një histori e bukur e Barcelonës me numrat 10 – këta janë liderët dhe legjendat që bartën këtë numër dhe udhëhoqën katalunasit ndër vite

Shkumbin Pireva
Rivaldo: Nuk do të kisha refuzuar Real Madridin edhe pse luaja për Barcelonën

Rivaldo: Nuk do të kisha refuzuar Real Madridin edhe pse luaja për Barcelonën

La Liga
Rivaldo: Ky do të jetë sezoni i fundit i Messit te Barcelona

Rivaldo: Ky do të jetë sezoni i fundit i Messit te Barcelona

La Liga
“Duhet edhe një apo dy transferime” – Rivaldo i tregon Barcelonës se në cilin repart duhet të përforcohet

“Duhet edhe një apo dy transferime” – Rivaldo i tregon Barcelonës se në cilin repart duhet të përforcohet

La Liga
Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Ndërkombëtare