LAJMI I FUNDIT:

Richard Branson

38 Artikuj

Argëtimi i ri ekstrem për miliarderët, fluturimi në hapësirë për 450,000 dollarë

Argëtimi i ri ekstrem për miliarderët, fluturimi në hapësirë për 450,000 dollarë

Evropa
Ekuipazhi në bordin e aeroplanit hapësinor Virgin Galactic feston nisjen e suksesshme, misioni i parë komercial hapësinor i kompanisë shkoi sipas planit

Ekuipazhi në bordin e aeroplanit hapësinor Virgin Galactic feston nisjen e suksesshme, misioni i parë komercial hapësinor i kompanisë shkoi sipas planit

Evropa
Kompania e miliarderit britanik Virgin Orbit do të ndërpres aktivitetin e saj

Kompania e miliarderit britanik Virgin Orbit do të ndërpres aktivitetin e saj

Botë
Kryeministri britanik dhe bashkëshortja ‘humbën 500 mijë funte në ditë’ – publikohet lista e njerëzve më të pasur të Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri britanik dhe bashkëshortja ‘humbën 500 mijë funte në ditë’ – publikohet lista e njerëzve më të pasur të Mbretërisë së Bashkuar

Botë
Dështoi në lansimin e raketës në janar, “Virgin Orbit” e Richard Branson bën kërkesë për falimentim

Dështoi në lansimin e raketës në janar, “Virgin Orbit” e Richard Branson bën kërkesë për falimentim

Nga Bota
Miliarderi Richard Branson dëshiron të ndihmojë ukrainasit, në rindërtimin e aeroplanit më të madh në botë transportues

Miliarderi Richard Branson dëshiron të ndihmojë ukrainasit, në rindërtimin e aeroplanit më të madh në botë transportues

Lajme Teknologji
Virgin Galactic fillon shitjen e biletave për udhëtim në hapësirë

Virgin Galactic fillon shitjen e biletave për udhëtim në hapësirë

Shkencë
Miliarderi britanik ndërton hotelin më luksoz në Mesdhe, do të ketë 29 dhoma

Miliarderi britanik ndërton hotelin më luksoz në Mesdhe, do të ketë 29 dhoma

Interesante
Mila Kunis është penduar që nuk e lejoi bashkëshortin Ashton Kutcher të udhëtonte në hapësirë

Mila Kunis është penduar që nuk e lejoi bashkëshortin Ashton Kutcher të udhëtonte në hapësirë

Yjet
Jeff Bezos dhe Richard Branson ende nuk janë astronautë – çfarë thonë rregullat në SHBA?

Jeff Bezos dhe Richard Branson ende nuk janë astronautë – çfarë thonë rregullat në SHBA?

Amerika
Mila Kunis e bindi aktorin Ashton Kutcher ta kthente biletën për udhëtimin në hapësirë

Mila Kunis e bindi aktorin Ashton Kutcher ta kthente biletën për udhëtimin në hapësirë

Po Flitet
Cili miliarder po e fiton garën në hapësirë?

Cili miliarder po e fiton garën në hapësirë?

Shkencë
Richard Branson me mesazh interesant nga hapësira për të gjithë të rinjtë

Richard Branson me mesazh interesant nga hapësira për të gjithë të rinjtë

Shkencë
Richard Branson “kreu misionin në hapësirë”, fluturakja e Virgin Galactic kthehet në tokë

Richard Branson “kreu misionin në hapësirë”, fluturakja e Virgin Galactic kthehet në tokë

Nga Bota
Miliarderi Richard Branson niset sot për në hapësirë, zbulohen detajet e udhëtimit

Miliarderi Richard Branson niset sot për në hapësirë, zbulohen detajet e udhëtimit

Shkencë
Richard Branson njofton udhëtimin në hapësirë – do të jetë nëntë ditë para Jeff Bezos

Richard Branson njofton udhëtimin në hapësirë – do të jetë nëntë ditë para Jeff Bezos

Lajme Teknologji
Sir Richard Branson pritet të fluturoj drejt hapësirës më 11 korrik – disa ditë para Jeff Bezosit

Sir Richard Branson pritet të fluturoj drejt hapësirës më 11 korrik – disa ditë para Jeff Bezosit

Shkencë
Aeroplani supersonik që lëvizë me 2.700 kilometra në orë pritet të futet në përdorim më 2023

Aeroplani supersonik që lëvizë me 2.700 kilometra në orë pritet të futet në përdorim më 2023

Evropa
Bill Gates dhe Richard Branson po investojnë miliona dollarë për idenë e krijimit të mishit në laborator

Bill Gates dhe Richard Branson po investojnë miliona dollarë për idenë e krijimit të mishit në laborator

Të Tjera
Befasuese, pesë miliarderët që nuk kanë mbaruar as shkollën e mesme

Befasuese, pesë miliarderët që nuk kanë mbaruar as shkollën e mesme

Lifestyle
Richard Branson – një ndërmarrës ndryshe

Richard Branson – një ndërmarrës ndryshe

Të Tjera
Pse Richard Branson është kaq i suksesshëm?

Pse Richard Branson është kaq i suksesshëm?

Të Tjera
5 mësime të udhëheqjes nga liderët më të mëdhenj në histori

5 mësime të udhëheqjes nga liderët më të mëdhenj në histori

Të Tjera
Për produktivitet dhe lumturi, dëgjoni tri këshillat e Richard Branson-it

Për produktivitet dhe lumturi, dëgjoni tri këshillat e Richard Branson-it

Këshilla Lifestyle