LAJMI I FUNDIT:

Reshjet e Shiut

103 Artikuj

“Njerëzit kanë humbur gjithçka”: Gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të Francës, pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve

“Njerëzit kanë humbur gjithçka”: Gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të Francës, pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve

Evropa
​Shiu ia dëmtoi mbi 3 hektarë me patate, fermeri nga Mitrovica thot se nuk u kompensua ende nga Ministria e Bujqësisë

​Shiu ia dëmtoi mbi 3 hektarë me patate, fermeri nga Mitrovica thot se nuk u kompensua ende nga Ministria e Bujqësisë

Bujqësi
Përmbyten rrugët e Bulqizës, reshje të dendura shiu përfshijnë qytetin

Përmbyten rrugët e Bulqizës, reshje të dendura shiu përfshijnë qytetin

Shqipëri
Prishtina, Fushë Kosova dhe Drenasi me reduktime të ujit të pijshëm

Prishtina, Fushë Kosova dhe Drenasi me reduktime të ujit të pijshëm

Të Tjera
Reshjet e shiut, krijohet vështirësi në qarkullimin e veturave në Prishtinë

Reshjet e shiut, krijohet vështirësi në qarkullimin e veturave në Prishtinë

Kosovë
KRU ‘Hidrodrini’: Nuk ka turbullira nga reshjet e shiut, uji është i pijshëm

KRU ‘Hidrodrini’: Nuk ka turbullira nga reshjet e shiut, uji është i pijshëm

Të Tjera
Paradite intervale me diell, pasdite priten reshje shiu

Paradite intervale me diell, pasdite priten reshje shiu

Kosovë
KRU ‘Prishtina’ paralajmëron reduktime të ujit të pijshëm, shkak reshjet atmosferike

KRU ‘Prishtina’ paralajmëron reduktime të ujit të pijshëm, shkak reshjet atmosferike

Të Tjera
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Mot vjeshtor në Kosovë – vazhdojnë reshjet

Mot vjeshtor në Kosovë – vazhdojnë reshjet

Kosovë
Bulliqi tregon për gjendjen në Podujevë e lumenjve pas reshjeve të shiut

Bulliqi tregon për gjendjen në Podujevë e lumenjve pas reshjeve të shiut

Komunat
Shiu krijon “liqe” në magjistralen Podujevë-Prishtinë, rrezikohen pjesëmarrësit në komunikacion

Shiu krijon “liqe” në magjistralen Podujevë-Prishtinë, rrezikohen pjesëmarrësit në komunikacion

Kosovë
Mot i ndryshueshëm, priten reshje shiu

Mot i ndryshueshëm, priten reshje shiu

Kosovë
MPB flet për gjendjen në komuna: Jemi në dispozicion të plotë për veprim, qytetarët te kenë kujdes të shtuar

MPB flet për gjendjen në komuna: Jemi në dispozicion të plotë për veprim, qytetarët te kenë kujdes të shtuar

Kosovë
Reshjet e shiut vazhdojnë edhe pesë ditë, IHK: Mund të shkaktojnë probleme edhe në pjesët tjera të vendit

Reshjet e shiut vazhdojnë edhe pesë ditë, IHK: Mund të shkaktojnë probleme edhe në pjesët tjera të vendit

Kosovë
Reshjet e shiut, qyteti i Pejës rrezikohet nga përmbytjet

Reshjet e shiut, qyteti i Pejës rrezikohet nga përmbytjet

Komunat
​Turbullohet uji, nisin reduktimet në Fushë Kosovë, Obiliq, Zonën Industriale e Kalabri

​Turbullohet uji, nisin reduktimet në Fushë Kosovë, Obiliq, Zonën Industriale e Kalabri

Kosovë
Shiu i dendur ka sjellë përmbytje në rrugët e Portos, Portugali – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Shiu i dendur ka sjellë përmbytje në rrugët e Portos, Portugali – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Ndryshimi i motit në Evropë shkaktoi vështirësi dhe ndërprerje të udhëtimeve – dhe jo vetëm kaq

Ndryshimi i motit në Evropë shkaktoi vështirësi dhe ndërprerje të udhëtimeve – dhe jo vetëm kaq

Nga Bota
Reshjet e shiut, qyteti i Pejës sërish vërshohet nga uji

Reshjet e shiut, qyteti i Pejës sërish vërshohet nga uji

Komunat
Vërshimet në Pejë, nënkryetari i komunës: Situata është e qetë, rrugët janë të kalueshme

Vërshimet në Pejë, nënkryetari i komunës: Situata është e qetë, rrugët janë të kalueshme

Kosovë
Rritet niveli i ujit në lumin Sitnica, Maxhuni: Komuna e gatshme t’iu ndihmojë qytetarëve që rrezikohen nga përmbytjet

Rritet niveli i ujit në lumin Sitnica, Maxhuni: Komuna e gatshme t’iu ndihmojë qytetarëve që rrezikohen nga përmbytjet

Kosovë
Situatë e rënduar në Pejë – vërshohet qendra e qytetit dhe disa lagje

Situatë e rënduar në Pejë – vërshohet qendra e qytetit dhe disa lagje

Kosovë
KRU Hidrodrini njofton për zonat ku janë paraqitur turbullirat në burimet e ujit të pijshëm

KRU Hidrodrini njofton për zonat ku janë paraqitur turbullirat në burimet e ujit të pijshëm

Të Tjera