LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore

96 Artikuj

Aksident zinxhiror në Rrugën e Kombit

Aksident zinxhiror në Rrugën e Kombit

Kosovë
Moti me shi dhe dëborë mbulon edhe Shqipërinë, apel për kujdes

Moti me shi dhe dëborë mbulon edhe Shqipërinë, apel për kujdes

Shqipëri
Shfrytëzojnë reshjet e borës për diçka kreative, bëjnë Ferrari

Shfrytëzojnë reshjet e borës për diçka kreative, bëjnë Ferrari

Auto Fun
Bora “paralizon” Gjermaninë, shoferët kalojnë natën brenda veturave në autostradë

Bora “paralizon” Gjermaninë, shoferët kalojnë natën brenda veturave në autostradë

Evropa
Amerikani vret fqinjët pas mosmarrëveshjes rreth pastrimit të rrugës me borë

Amerikani vret fqinjët pas mosmarrëveshjes rreth pastrimit të rrugës me borë

Amerika
Borë dhe shi, kështu do të jetë moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Borë dhe shi, kështu do të jetë moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Kosovë
Të reshurat e borës – kjo është gjendja aktuale e rrugëve në Kosovë

Të reshurat e borës – kjo është gjendja aktuale e rrugëve në Kosovë

Të Tjera
Shi dhe borë, kështu do të jetë moti sot

Shi dhe borë, kështu do të jetë moti sot

Kosovë
Spanja sheh reshje bore ‘të jashtëzakonshme’ – në Madrid, reshje të tilla nuk janë parë të paktën në 40 vjet

Spanja sheh reshje bore ‘të jashtëzakonshme’ – në Madrid, reshje të tilla nuk janë parë të paktën në 40 vjet

Evropa
Borë dhe shi, ky është parashikimi i motit për sot

Borë dhe shi, ky është parashikimi i motit për sot

Kosovë
Për 10 orë qëndroi i ngujuar brenda veturës së mbuluar me borë, burrin nga Nju Jorku mezi e lokalizon policia –  e dërgojnë me urgjencë në spital

Për 10 orë qëndroi i ngujuar brenda veturës së mbuluar me borë, burrin nga Nju Jorku mezi e lokalizon policia –  e dërgojnë me urgjencë në spital

Amerika
Stuhia e fuqishme e borës godet Japoninë, mijëra njerëz ngecin në autostradë, kolona e gjatë prej 15 kilometrave shkaktoi kaos

Stuhia e fuqishme e borës godet Japoninë, mijëra njerëz ngecin në autostradë, kolona e gjatë prej 15 kilometrave shkaktoi kaos

Azia
Reshje të mëdha bore në SHBA, 55 kamionë dhe 11 vetura përfshihen në aksidentin zinxhiror në Pennsylvania, raportohet për të vdekur dhe të lënduar

Reshje të mëdha bore në SHBA, 55 kamionë dhe 11 vetura përfshihen në aksidentin zinxhiror në Pennsylvania, raportohet për të vdekur dhe të lënduar

Amerika
Stuhia e borës shkakton një situatë kaotike në SHBA, dhjetëra aksidente trafiku – raportohet edhe për të vdekur

Stuhia e borës shkakton një situatë kaotike në SHBA, dhjetëra aksidente trafiku – raportohet edhe për të vdekur

Amerika
Nga temperaturat e larta deri të reshjet e borës, zonat malore të SHBA-së mbulohen nga bora – temperaturat kanë rënë nga 32 gradë celsius në minus 1

Nga temperaturat e larta deri të reshjet e borës, zonat malore të SHBA-së mbulohen nga bora – temperaturat kanë rënë nga 32 gradë celsius në minus 1

Nga Bota
Abdixhiku: Kompanitë e pastrimit janë në terren 24 orë, rrugët janë të kalueshme

Abdixhiku: Kompanitë e pastrimit janë në terren 24 orë, rrugët janë të kalueshme

Kosovë
Moti i ligë kaplon Spanjën, humbin jetën katër persona nga i ftohti – bora bllokon rrugët dhe mbyll shumë shkolla

Moti i ligë kaplon Spanjën, humbin jetën katër persona nga i ftohti – bora bllokon rrugët dhe mbyll shumë shkolla

Nga Bota
Pamje që tregojnë se si brenda 24 orëve në Kanada, trashësia e borës arrin në 76.2 centimetra

Pamje që tregojnë se si brenda 24 orëve në Kanada, trashësia e borës arrin në 76.2 centimetra

Nga Bota
Në vikend do të ketë borë

Në vikend do të ketë borë

Kosovë
Parashikimi i motit: Nesër, reshje shiu dhe bore

Parashikimi i motit: Nesër, reshje shiu dhe bore

Kosovë
Vjen i ftohti, sot borë dhe shi

Vjen i ftohti, sot borë dhe shi

Kosovë
Moti, këtë javë priten reshje bore

Moti, këtë javë priten reshje bore

Kosovë
Trashësia e borës në Sierra Nevada arrin në 12 metra, pamje që e dëshmojnë këtë (Foto/Video)

Trashësia e borës në Sierra Nevada arrin në 12 metra, pamje që e dëshmojnë këtë (Foto/Video)

Nga Bota
Orteku “shpërthen” brenda restorantit në Zvicër, derisa klientët ishin duke ngrënë – bora “varros” 25 vetura, tre të lënduar (Foto/Video)

Orteku “shpërthen” brenda restorantit në Zvicër, derisa klientët ishin duke ngrënë – bora “varros” 25 vetura, tre të lënduar (Foto/Video)

Nga Bota