LAJMI I FUNDIT:

Reshje bore

96 Artikuj

Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Bora në Turqi shkaktoi kaos trafiku, nga aksidentet e shumta ka pasur edhe me fatalitet

Turqia
Reshje bore në Sahara, “batanija e akullt” mbulon dunat – temperaturat bien nga 58 gradë në minus dy

Reshje bore në Sahara, “batanija e akullt” mbulon dunat – temperaturat bien nga 58 gradë në minus dy

Kuriozitete
Javë me mot të ftohtë, nga e marta priten reshje bore

Javë me mot të ftohtë, nga e marta priten reshje bore

Kosovë
Fillon dimri i vërtetë – ulje e temperaturave e reshje bore gjatë kësaj jave

Fillon dimri i vërtetë – ulje e temperaturave e reshje bore gjatë kësaj jave

Kosovë
“Pamë vdekjen me sy”: Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, pasi stuhia e borës la qindra vetura të bllokuara në Pakistan, ku gjetën vdekjen 22 njerëz

“Pamë vdekjen me sy”: Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, pasi stuhia e borës la qindra vetura të bllokuara në Pakistan, ku gjetën vdekjen 22 njerëz

Nga Bota
Zbardhet Arabia Saudite, banorët shijojnë borën në ditën e parë të Vitit të Ri – madje edhe shkretëtira është mbuluar

Zbardhet Arabia Saudite, banorët shijojnë borën në ditën e parë të Vitit të Ri – madje edhe shkretëtira është mbuluar

Interesante
Reshje dhe stuhi bore në Japoni, skena të tilla thuhet se nuk mbahen mend as nga banorët më të vjetër

Reshje dhe stuhi bore në Japoni, skena të tilla thuhet se nuk mbahen mend as nga banorët më të vjetër

Azia
Nga bllokimi i trafikut tek anulimi i fluturimeve – bora e madhe shkakton kaos udhëtimesh dhe të energjisë elektrike në Japoni

Nga bllokimi i trafikut tek anulimi i fluturimeve – bora e madhe shkakton kaos udhëtimesh dhe të energjisë elektrike në Japoni

Azia
Krishtlindje të “bardha” në Kaliforni, meteorologët presin të thyhet rekordi i vitit 1970

Krishtlindje të “bardha” në Kaliforni, meteorologët presin të thyhet rekordi i vitit 1970

Amerika
Reshjet e borës në Kosovë, nga Ministria e Infrastrukturës thonë se të gjitha rrugët janë të kalueshme

Reshjet e borës në Kosovë, nga Ministria e Infrastrukturës thonë se të gjitha rrugët janë të kalueshme

Xhejlane Kaçiu
Reshje shiu e bore do të na shoqërojnë gjatë ditës së sotme

Reshje shiu e bore do të na shoqërojnë gjatë ditës së sotme

Kosovë
Java nis me reshje shiu, në mbrëmje priten edhe reshje bore

Java nis me reshje shiu, në mbrëmje priten edhe reshje bore

Kosovë
Konsumatorët janë detyruar të kalojnë natën në IKEA për shkak të reshjeve të borës në Danimarkë

Konsumatorët janë detyruar të kalojnë natën në IKEA për shkak të reshjeve të borës në Danimarkë

Interesante
Për të tretën ditë me radhë, 60 persona po qëndrojnë të ngujuar brenda një pub-i në Britani – krejt kjo po ndodh nga reshjet e mëdha të borës

Për të tretën ditë me radhë, 60 persona po qëndrojnë të ngujuar brenda një pub-i në Britani – krejt kjo po ndodh nga reshjet e mëdha të borës

Evropa
Mot i ftohtë, sot priten edhe reshje bore

Mot i ftohtë, sot priten edhe reshje bore

Kosovë
 “Zbardhet” Kina, reshjet e mëdha të borës bllokuan autostradat – anulohen udhëtimet me trena e aeroplanë

 “Zbardhet” Kina, reshjet e mëdha të borës bllokuan autostradat – anulohen udhëtimet me trena e aeroplanë

Azia
Javë me shi, të enjten priten edhe reshje bore

Javë me shi, të enjten priten edhe reshje bore

Kosovë
Bora befason banorët e Afrikës së Jugut – vrapojnë për të bërë dordolec dhe topa bore

Bora befason banorët e Afrikës së Jugut – vrapojnë për të bërë dordolec dhe topa bore

Interesante
Bora mbulon Zagrebin dhe pjesë tjera të Kroacisë

Bora mbulon Zagrebin dhe pjesë tjera të Kroacisë

Kroacia
Magjistralja Pejë-Prishtinë e kalueshme, kërkohet kujdes i shtuar në komunikacion

Magjistralja Pejë-Prishtinë e kalueshme, kërkohet kujdes i shtuar në komunikacion

Kosovë
Reshjet e borës, Policia bën thirrje për kujdes të shtuar në trafik

Reshjet e borës, Policia bën thirrje për kujdes të shtuar në trafik

Kosovë
Gjithçka ka ngrirë në Çikago, pamjet me dron tregojnë gjendjen aktuale

Gjithçka ka ngrirë në Çikago, pamjet me dron tregojnë gjendjen aktuale

Amerika
Bora “befason” devetë, mbulohet sërish me të bardha shkretëtira e Arabisë Saudite  

Bora “befason” devetë, mbulohet sërish me të bardha shkretëtira e Arabisë Saudite  

Kuriozitete
Itali, moti i acartë mbyll shkollat në disa provinca

Itali, moti i acartë mbyll shkollat në disa provinca

Evropa