LAJMI I FUNDIT:

Republika Srpska

55 Artikuj

Dodik sikur Vuçiq: Republika Srpska shpall ditë zie për terroristët serbë të vrarë në Kosovë

Dodik sikur Vuçiq: Republika Srpska shpall ditë zie për terroristët serbë të vrarë në Kosovë

Bosnja
Dodik nuk dorëzohet, thotë se duhet të dështojë si shtet Bosnja: Vetëm atëherë nuk do të ketë konflikt

Dodik nuk dorëzohet, thotë se duhet të dështojë si shtet Bosnja: Vetëm atëherë nuk do të ketë konflikt

Bosnja
Schmidt iu përgjigj kërcënimeve të Dodikut: Në ditët në vijim do të shkoj në Republika Srpska, nuk mund të më arrestoj

Schmidt iu përgjigj kërcënimeve të Dodikut: Në ditët në vijim do të shkoj në Republika Srpska, nuk mund të më arrestoj

Bosnja
Dodik: Republika Srpska menjëherë do ta shpall pavarësinë nëse Schmidt sjellë ligjin për pronën shtetërore

Dodik: Republika Srpska menjëherë do ta shpall pavarësinë nëse Schmidt sjellë ligjin për pronën shtetërore

Bosnja
Sarrazin takohet me Dodikun: Do të kenë pasoja sulmet ndaj Bosnje-Hercegovinës dhe Schmidtit

Sarrazin takohet me Dodikun: Do të kenë pasoja sulmet ndaj Bosnje-Hercegovinës dhe Schmidtit

Bosnja
Pas kërcënimeve të Dodikut lidhur me përfaqësuesin e lartë Schmidt, reagon ambasada amerikane në Bosnje e Hercegovinë

Pas kërcënimeve të Dodikut lidhur me përfaqësuesin e lartë Schmidt, reagon ambasada amerikane në Bosnje e Hercegovinë

Bosnja
Dodik deklaroi se Schmidt do të arrestohet nëse vjen në Republika Srpska, reagon Gjermania

Dodik deklaroi se Schmidt do të arrestohet nëse vjen në Republika Srpska, reagon Gjermania

Bosnja
Dodik kërcënoi Schmidtin: Do ta arrestojmë nëse vjen në Republika Srpska

Dodik kërcënoi Schmidtin: Do ta arrestojmë nëse vjen në Republika Srpska

Bosnja
Dodik: Schmidt nuk do të mund të hyjë më në Republika Srpska

Dodik: Schmidt nuk do të mund të hyjë më në Republika Srpska

Bosnja
Republika Srpska e bënë shpifjen vepër penale, reagon BE-ja

Republika Srpska e bënë shpifjen vepër penale, reagon BE-ja

Bosnja
Analiza e CNN-it: Perëndimi me qasjen e butë ndaj Vuçiqit, rrezikon destabilizimin e Ballkanit

Analiza e CNN-it: Perëndimi me qasjen e butë ndaj Vuçiqit, rrezikon destabilizimin e Ballkanit

Serbia
Prokuroria e Bosnjës dhe Hercegovinës ngre aktakuzë kundër Millorad Dodikut

Prokuroria e Bosnjës dhe Hercegovinës ngre aktakuzë kundër Millorad Dodikut

Bosnja
Gjermania pezulloi projektet në Republika Srpska në vlerë të 105 milionë eurove

Gjermania pezulloi projektet në Republika Srpska në vlerë të 105 milionë eurove

Bosnja
Ish-kreu i OFAC: Sanksionet ndaj zyrtarëve të Republikës Sërpska do të ishin më efektive nëse BE-ja do t’iu bashkohej

Ish-kreu i OFAC: Sanksionet ndaj zyrtarëve të Republikës Sërpska do të ishin më efektive nëse BE-ja do t’iu bashkohej

Ballkan
Vuçiq takon Dodikun, të sanksionuarin nga SHBA-të

Vuçiq takon Dodikun, të sanksionuarin nga SHBA-të

Auto
SHBA-ja sanksionon anëtaren serbe të Presidencës së Bosnjës dhe krerë të Republika Srpska

SHBA-ja sanksionon anëtaren serbe të Presidencës së Bosnjës dhe krerë të Republika Srpska

Bosnja
Vuçiq njoftoi një takim të “autoriteteve shtetërore” të Serbisë dhe Republikës Srpska, reagon ashpër kryediplomati i Bosnje-Hercegovinës

Vuçiq njoftoi një takim të “autoriteteve shtetërore” të Serbisë dhe Republikës Srpska, reagon ashpër kryediplomati i Bosnje-Hercegovinës

Bosnja
Simbole çetnike dhe fotografi të Ratko Mlladiqit në një koncert në Banja Llukë – i ftuar edhe këngëtari që u tall me gjenocidin në Srebrenicë

Simbole çetnike dhe fotografi të Ratko Mlladiqit në një koncert në Banja Llukë – i ftuar edhe këngëtari që u tall me gjenocidin në Srebrenicë

Bosnja
Eurodeputetët kërkojnë vendosjen e sanksioneve ndaj Millorad Dodikut

Eurodeputetët kërkojnë vendosjen e sanksioneve ndaj Millorad Dodikut

Bosnja
Dodik thotë se nuk do t’i pranojë vendimet e përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar i cili anuloi dy vendime anti-Dejton të asamblesë së Republika Srpska

Dodik thotë se nuk do t’i pranojë vendimet e përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar i cili anuloi dy vendime anti-Dejton të asamblesë së Republika Srpska

Bosnja
Republika Srpska stopon miratimin e heqjes së regjimit të vizave mes Bosnjës dhe Kosovës

Republika Srpska stopon miratimin e heqjes së regjimit të vizave mes Bosnjës dhe Kosovës

Kosovë
Pretendimet e Dodikut janë absurde dhe dashakeqe, SHBA-ja nuk paraqet kërcënim për RS-në

Pretendimet e Dodikut janë absurde dhe dashakeqe, SHBA-ja nuk paraqet kërcënim për RS-në

Bosnja
Dodik takohet me Putinin, pamjet publikohen nga televizioni i afërt me politikanin serb nga Bosnja e Hercegovina që është nën sanksionet e SHBA-së

Dodik takohet me Putinin, pamjet publikohen nga televizioni i afërt me politikanin serb nga Bosnja e Hercegovina që është nën sanksionet e SHBA-së

Bosnja
Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Bosnja