LAJMI I FUNDIT:

Renault

254 Artikuj

Scenic E-Tech electric arrin në finalen e çmimit Makina Evropiane e Vitit 2024

Scenic E-Tech electric arrin në finalen e çmimit Makina Evropiane e Vitit 2024

Auto Lajme
Vitin e ardhshëm, veturat elektrike të lira pritet të rrisin pjesën e tregut me 40 për qind në Evropë

Vitin e ardhshëm, veturat elektrike të lira pritet të rrisin pjesën e tregut me 40 për qind në Evropë

Auto Lajme
Diçka e “çmendur” po vjen nga Renault – prodhuesi do të sjellë në treg një Twingo elektrik me çmim nën 20 mijë euro

Diçka e “çmendur” po vjen nga Renault – prodhuesi do të sjellë në treg një Twingo elektrik me çmim nën 20 mijë euro

Auto Lajme
Renault do të lansojë një veturë të re elektrike me çmim më të përballueshëm

Renault do të lansojë një veturë të re elektrike me çmim më të përballueshëm

Auto Lajme
Renault dhe Valeo bashkojnë forcat për zhvillimin e një motori të fuqishëm që do të reduktojë kohën e mbushjes së makinave

Renault dhe Valeo bashkojnë forcat për zhvillimin e një motori të fuqishëm që do të reduktojë kohën e mbushjes së makinave

Auto Lajme
Renault rriti numrin e shitjeve të veturave në Evropë

Renault rriti numrin e shitjeve të veturave në Evropë

Auto Lajme
Kardian është SUV i ri i Renault që evropianët nuk do të mund ta blejnë

Kardian është SUV i ri i Renault që evropianët nuk do të mund ta blejnë

Auto Lajme
Rritje e shitjeve globale të Renault në tremujorin e tretë të 2023

Rritje e shitjeve globale të Renault në tremujorin e tretë të 2023

Auto Lajme
Ndoqi navigacionin, më pas përfundoi në shkallët e famshme të Portugalisë

Ndoqi navigacionin, më pas përfundoi në shkallët e famshme të Portugalisë

Auto Fun
Volvo dhe Renault bashkojnë forcat në zhvillimin e furgonit elektrik

Volvo dhe Renault bashkojnë forcat në zhvillimin e furgonit elektrik

Auto Lajme
SUV-i nuk është zgjidhja e vetme, arrin Renault Grand Kangoo

SUV-i nuk është zgjidhja e vetme, arrin Renault Grand Kangoo

Auto Lajme
Top 10 veturat e vogla më të mira për t’i blerë në vitin 2023

Top 10 veturat e vogla më të mira për t’i blerë në vitin 2023

Auto Lajme
Renault Austral – hybridi më efikas, ekonomik dhe ekologjik!

Renault Austral – hybridi më efikas, ekonomik dhe ekologjik!

Auto Mita
Renault prezanton veturën më të re 100% elektrike

Renault prezanton veturën më të re 100% elektrike

Auto Lajme
Renault ul çmimet

Renault ul çmimet

Auto Lajme
Nissan do të investojë deri në 600 milionë euro në njësinë Ampere të Renault

Nissan do të investojë deri në 600 milionë euro në njësinë Ampere të Renault

Auto Lajme
Dhjetë vetura të përdorura që janë shumë të besueshme në vozitje

Dhjetë vetura të përdorura që janë shumë të besueshme në vozitje

Auto Lajme
Renault shiti më shumë se 770,000 automjete në gjysmën e parë të 2023

Renault shiti më shumë se 770,000 automjete në gjysmën e parë të 2023

Auto Lajme
‘Stuhia kineze’ po afrohet mbi sektorin evropian të veturave elektrike, paralajmëron kryetari i bordit të Renault

‘Stuhia kineze’ po afrohet mbi sektorin evropian të veturave elektrike, paralajmëron kryetari i bordit të Renault

Auto Lajme
Vetura e re sportive Alpine Renault ‘special edition’ ka pjesë të Formula 1

Vetura e re sportive Alpine Renault ‘special edition’ ka pjesë të Formula 1

Modelet e Reja
Draft rregullat e BE-së për inteligjencën artificiale mund të dëmtojnë Evropën

Draft rregullat e BE-së për inteligjencën artificiale mund të dëmtojnë Evropën

Lajme Teknologji
Renault Rafale është një Coupé-SUV i ri nga segmenti D

Renault Rafale është një Coupé-SUV i ri nga segmenti D

Auto Lajme
Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover… Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover… Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Auto Fun
Renault do të rivalizojë Volkswagen me një veturë elektrike që do të ketë një çmim prej më pak se 25 mijë dollarë

Renault do të rivalizojë Volkswagen me një veturë elektrike që do të ketë një çmim prej më pak se 25 mijë dollarë

Auto Lajme