LAJMI I FUNDIT:

Reforma në Drejtësi

111 Artikuj

Kuvendi i Shqipërisë voton sot ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut

Kuvendi i Shqipërisë voton sot ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut

Shqipëri
BE dhe SHBA thirrje deputetëve në Shqipëri të votojnë për zgjatjen e afatit të Vetingut

BE dhe SHBA thirrje deputetëve në Shqipëri të votojnë për zgjatjen e afatit të Vetingut

Shqipëri
Ish-prokurori Blakaj për Vettingun: Kosova nuk e ka luksin të mbetet peng i disa individëve në sistemin prokurorial e gjyqësor

Ish-prokurori Blakaj për Vettingun: Kosova nuk e ka luksin të mbetet peng i disa individëve në sistemin prokurorial e gjyqësor

Drejtësi
Szunyog: BE s’ka probleme me Qeverinë, por kërkojmë më shumë koordinim për reformën ne drejtësi

Szunyog: BE s’ka probleme me Qeverinë, por kërkojmë më shumë koordinim për reformën ne drejtësi

Drejtësi
Pesë vjet nga reforma në drejtësi në Shqipëri, Yuri Kim: Shumë kanë dashur ta pengojnë, është koha për një epokë të re

Pesë vjet nga reforma në drejtësi në Shqipëri, Yuri Kim: Shumë kanë dashur ta pengojnë, është koha për një epokë të re

Shqipëri
Tiranë: 5 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi, vonesa, rezultate dhe sfida

Tiranë: 5 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi, vonesa, rezultate dhe sfida

Shqipëri
Reforma në drejtësi padyshim do të sjell efikasitet dhe profesionalizëm

Reforma në drejtësi padyshim do të sjell efikasitet dhe profesionalizëm

Kosovë
Tahiri merr pjesë në Forumin e BE-së me Ballkanin Perëndimor, flet për reformën në sistemin e drejtësisë në Kosovë

Tahiri merr pjesë në Forumin e BE-së me Ballkanin Perëndimor, flet për reformën në sistemin e drejtësisë në Kosovë

Kosovë
Soreca: Reforma në drejtësi, e pakthyeshme

Soreca: Reforma në drejtësi, e pakthyeshme

Shqipëri
Kryemadhi letër ambasadorëve për reformën në drejtësi

Kryemadhi letër ambasadorëve për reformën në drejtësi

Shqipëri
Vota në OKB: A votoi Rama kundër SHBA-së për të bllokuar reformën në drejtësi?

Vota në OKB: A votoi Rama kundër SHBA-së për të bllokuar reformën në drejtësi?

Shqipëri
Donald Lu: Politikanët nuk e duan reformën në drejtësi

Donald Lu: Politikanët nuk e duan reformën në drejtësi

Shqipëri
Debat për Strategjinë e reformave në sistemin e drejtësisë në Maqedoni

Debat për Strategjinë e reformave në sistemin e drejtësisë në Maqedoni

Shaqir Dogani
Nishani: Reforma, me konsensus dhe besueshmëri

Nishani: Reforma, me konsensus dhe besueshmëri

Shqipëri
Rama: Reforma në drejtësi, ‘ylli polar’ i rrugës së të bërit shtet

Rama: Reforma në drejtësi, ‘ylli polar’ i rrugës së të bërit shtet

Shqipëri
Zgjedhjet duhet të jenë sipas standardeve

Zgjedhjet duhet të jenë sipas standardeve

Shqipëri
Mogherini kërkon unitet për zbatimin e reformës në drejtësi (Video)

Mogherini kërkon unitet për zbatimin e reformës në drejtësi (Video)

Shqipëri
Ambasadori Lu: S’kam frikë, do ta çoj në fund reformën në drejtësi

Ambasadori Lu: S’kam frikë, do ta çoj në fund reformën në drejtësi

Shqipëri
Ambasadorja holandeze në Shqipëri: Reforma është një shtysë edhe për anëtarësimin në BE

Ambasadorja holandeze në Shqipëri: Reforma është një shtysë edhe për anëtarësimin në BE

Shqipëri
6 projektligjet e reformës do të votohen më 22 shtator

6 projektligjet e reformës do të votohen më 22 shtator

Shqipëri
Rama: Vetingu do të kalojë me apo pa konsensusin e PD-së

Rama: Vetingu do të kalojë me apo pa konsensusin e PD-së

Shqipëri
Frika nga vetingu, 10% e gjyqtarëve dhe prokurorëve do të dorëhiqen

Frika nga vetingu, 10% e gjyqtarëve dhe prokurorëve do të dorëhiqen

Shqipëri
Miratohet “Vettingu”, projektligji kalon në parim

Miratohet “Vettingu”, projektligji kalon në parim

Shqipëri
Reforma në drejtësi, opozita do ta kundërshtojë nenin që cenon lirinë e medias

Reforma në drejtësi, opozita do ta kundërshtojë nenin që cenon lirinë e medias

Shqipëri