LAJMI I FUNDIT:

Ratko Mlladiq

78 Artikuj

Serbia me urdhër të shefit të BIA-s i jep bursa dy studentëve boshnjake që lavdëruan kriminelin Ratko Mlladiq dhe mohuan gjenocidin e Srebrenicës

Serbia me urdhër të shefit të BIA-s i jep bursa dy studentëve boshnjake që lavdëruan kriminelin Ratko Mlladiq dhe mohuan gjenocidin e Srebrenicës

Serbia
Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Serbia
Derisa Haga e dënoi për krime lufte, ministria e Jashtme e Rusisë kërkon lirimin e Ratko Mlladiqit

Derisa Haga e dënoi për krime lufte, ministria e Jashtme e Rusisë kërkon lirimin e Ratko Mlladiqit

Bosnja
Sërish hidhet ngjyrë mbi muralin kushtuar Mlladiqit në Beograd

Sërish hidhet ngjyrë mbi muralin kushtuar Mlladiqit në Beograd

Serbia
Grafitet kushtuar Mlladiqit në Beograd, mbulohen me afishe – Ratko Mlladiq kriminel i luftës

Grafitet kushtuar Mlladiqit në Beograd, mbulohen me afishe – Ratko Mlladiq kriminel i luftës

Serbia
Pranë muralit të Ratko Mlladiqit në Beograd, shfaqet edhe ai i Drazha Mihajlloviqit

Pranë muralit të Ratko Mlladiqit në Beograd, shfaqet edhe ai i Drazha Mihajlloviqit

Ballkan
BE-ja kritikon Serbinë për mohimin e gjenocidit

BE-ja kritikon Serbinë për mohimin e gjenocidit

Ballkan
OKB dënon mbrojtjen e muralit të kriminelit Ratko Mlladiq – çon mesazh që lavdërimi i krimeve s’ka vend në hapësirat publike

OKB dënon mbrojtjen e muralit të kriminelit Ratko Mlladiq – çon mesazh që lavdërimi i krimeve s’ka vend në hapësirat publike

Ballkan
Shkatërrohen edhe dy murale kushtuar kriminelit të luftës Ratko Mlladiq

Shkatërrohen edhe dy murale kushtuar kriminelit të luftës Ratko Mlladiq

Serbia
Burri që shkatërroi muralin e Ratko Mlladiqit: Më kërcënuan se do të më gjejnë dhe se e dinë kush jam

Burri që shkatërroi muralin e Ratko Mlladiqit: Më kërcënuan se do të më gjejnë dhe se e dinë kush jam

Serbia
Kush janë “gardianët” e Vulinit që mbrojtën muralin e Ratko Mlladiqit, dhe “trimat” që sulmuan aktivisten Aida Qoroviq?

Kush janë “gardianët” e Vulinit që mbrojtën muralin e Ratko Mlladiqit, dhe “trimat” që sulmuan aktivisten Aida Qoroviq?

Serbia
Vulin nderon kriminelin Mlladiq, kaos në Beograd: Të djathtët hedhin shkopinj, një kordon policie ndan protestuesit

Vulin nderon kriminelin Mlladiq, kaos në Beograd: Të djathtët hedhin shkopinj, një kordon policie ndan protestuesit

Serbia
Aktivistja serbe që gjuajti me vezë muralin e Mlladiqit: Më kanë tërhequr zvarrë dhe goditur

Aktivistja serbe që gjuajti me vezë muralin e Mlladiqit: Më kanë tërhequr zvarrë dhe goditur

Serbia
Aktivistja serbe proteston para muralit të kriminelit të luftës Ratko Mlladiq – policët civilë e tërhoqën zvarrë

Aktivistja serbe proteston para muralit të kriminelit të luftës Ratko Mlladiq – policët civilë e tërhoqën zvarrë

Serbia
Rrëfimi për “gruan e varur”, fotografia e së cilës zbuloi më së miri të vërtetën e mizorive të Ratko Mladiqit

Rrëfimi për “gruan e varur”, fotografia e së cilës zbuloi më së miri të vërtetën e mizorive të Ratko Mladiqit

Bosnja
Pas dënimit të përjetshëm të kriminelit, Ratko Mlladiq, kërcënohet me vdekje ish-presidenti serb Boris Tadiq

Pas dënimit të përjetshëm të kriminelit, Ratko Mlladiq, kërcënohet me vdekje ish-presidenti serb Boris Tadiq

Serbia
Ish-përkthyesi boshnjak vjen me një rrëfim prekës, kujton njeriun që e shpëtoi nga vdekja e sigurt nga “Ushtria e Republika Srpska e Mladiqit”

Ish-përkthyesi boshnjak vjen me një rrëfim prekës, kujton njeriun që e shpëtoi nga vdekja e sigurt nga “Ushtria e Republika Srpska e Mladiqit”

Bosnja
Serbët e Kosovës e quajnë të padrejtë dënimin e kriminelit Ratko Mlladiq me burgim të përjetshëm

Serbët e Kosovës e quajnë të padrejtë dënimin e kriminelit Ratko Mlladiq me burgim të përjetshëm

Kosovë
Shtatë serbë deri më tani janë dënuar përjetësisht për masakrat në ish-Jugosllavi

Shtatë serbë deri më tani janë dënuar përjetësisht për masakrat në ish-Jugosllavi

Bosnja
Gjenocid ishte kryer edhe në gjashtë komuna: Çfarë shkruante në mendimin e veçantë të dy gjyqtarëve për dënimin e Ratko Mlladiqit?

Gjenocid ishte kryer edhe në gjashtë komuna: Çfarë shkruante në mendimin e veçantë të dy gjyqtarëve për dënimin e Ratko Mlladiqit?

Bosnja
Pas vendimit për Ratko Mlladiqin, reagon gruaja e kriminelit serb: Dënimi me burgim të përjetshëm, goditje për familjen

Pas vendimit për Ratko Mlladiqin, reagon gruaja e kriminelit serb: Dënimi me burgim të përjetshëm, goditje për familjen

Bosnja
Kosor reagon kundër Michelit: Gjenocid u krye në Srebrenicë dhe jo vetëm masakër

Kosor reagon kundër Michelit: Gjenocid u krye në Srebrenicë dhe jo vetëm masakër

Bosnja
Kush është gjykatësja që kundërshtoi vendimin për dënimin e Ratko Mlladiqit?

Kush është gjykatësja që kundërshtoi vendimin për dënimin e Ratko Mlladiqit?

Nga Bota
Vuçiq reagon pas konfirmimit të burgimit të përjetshëm të Ratko Mlladiqit: Serbë, mbajeni kokën lart!

Vuçiq reagon pas konfirmimit të burgimit të përjetshëm të Ratko Mlladiqit: Serbë, mbajeni kokën lart!

Serbia