LAJMI I FUNDIT:

Ramzan Kadyrov

56 Artikuj

Kadyrov thotë se trupat e tij po bëhen gati për të shkuar në Bakhmut

Kadyrov thotë se trupat e tij po bëhen gati për të shkuar në Bakhmut

Evropa
Vjen reagimi i Kadyrovit, pasi kreu i grupit Wagner kërcënoi me tërheqjen e trupave nga Bakhmuti

Vjen reagimi i Kadyrovit, pasi kreu i grupit Wagner kërcënoi me tërheqjen e trupave nga Bakhmuti

Evropa
Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Analistët serbë: Vuçiq nuk mund të shkëputet prej Putinit, as nuk do të largohet kurrë prej tij

Serbia
Ushtarët çeçenë kërcënojnë me luftë banorët e Moskës që kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë, Kadyrov: Shfryjeni inatin në luftë

Ushtarët çeçenë kërcënojnë me luftë banorët e Moskës që kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë, Kadyrov: Shfryjeni inatin në luftë

Evropa
Kadyrov flet për pretendimet e gjendjes së tij shëndetësore, pajisja që mban në duar thotë se është numërues për lutje

Kadyrov flet për pretendimet e gjendjes së tij shëndetësore, pajisja që mban në duar thotë se është numërues për lutje

Evropa
Putin takon Kadyrovin teksa ukrainasit “po i pastrojnë llogoret ruse” në Bakhmut

Putin takon Kadyrovin teksa ukrainasit “po i pastrojnë llogoret ruse” në Bakhmut

Nga Bota
Ramzan Kadyrov në gjendje të rëndë shëndetësore, po trajtohet nga një nefrolog i njohur nga Emiratet e Bashkuara

Ramzan Kadyrov në gjendje të rëndë shëndetësore, po trajtohet nga një nefrolog i njohur nga Emiratet e Bashkuara

Evropa
Aleati i Putinit do ta rivalizojë Wagnerin – Kadyrov pritet të krijojë një ushtri private

Aleati i Putinit do ta rivalizojë Wagnerin – Kadyrov pritet të krijojë një ushtri private

Evropa
Helmohet ndihmësi i Kadyrovit, komandanti çeçen hapi zarfin me lëndë helmuese

Helmohet ndihmësi i Kadyrovit, komandanti çeçen hapi zarfin me lëndë helmuese

Evropa
Aleati çeçen i Putinit, Kadyrov: Pas Ukrainës, do t’ia mësyjmë Polonisë

Aleati çeçen i Putinit, Kadyrov: Pas Ukrainës, do t’ia mësyjmë Polonisë

Evropa
“Çfarë po ndodh me Kadyrovin?” – lideri çeçen ka pësuar një ndryshim drastik në paraqitje

“Çfarë po ndodh me Kadyrovin?” – lideri çeçen ka pësuar një ndryshim drastik në paraqitje

Evropa
Çeçenët e Kadyrovit përdhunuan gazetaren ruse derisa po raportonte nga Melitopoli, autoritetet ruse urdhërojnë të mos raportohet për incidentin

Çeçenët e Kadyrovit përdhunuan gazetaren ruse derisa po raportonte nga Melitopoli, autoritetet ruse urdhërojnë të mos raportohet për incidentin

Evropa
Lufta për pushtet në Rusi – Kadyrov dhe Prigozhin kundër udhëheqjes ushtarake ruse

Lufta për pushtet në Rusi – Kadyrov dhe Prigozhin kundër udhëheqjes ushtarake ruse

Evropa
Udhëheqësi çeçen bën pompa live “sa për sy e faqe” në televizion

Udhëheqësi çeçen bën pompa live “sa për sy e faqe” në televizion

Fun Lajme
Përdoruesit e rrjeteve sociale tallen me udhëheqësin çeçen Ramzan Kadyrov, pas publikimit të një ‘videoje propaganduese’ për të

Përdoruesit e rrjeteve sociale tallen me udhëheqësin çeçen Ramzan Kadyrov, pas publikimit të një ‘videoje propaganduese’ për të

Dështime
I kishte mbijetuar një sulmi me çekiç, tani kritiku i madh i Ramzan Kadyrovit raportohet se është vrarë në Suedi

I kishte mbijetuar një sulmi me çekiç, tani kritiku i madh i Ramzan Kadyrovit raportohet se është vrarë në Suedi

Nga Bota
E-mailet që “rrodhën” nga një sinjalizues brenda FSB-së, tregojnë se mund të ketë luftë civile në mesin e njerëzve më të besuar të Putinit

E-mailet që “rrodhën” nga një sinjalizues brenda FSB-së, tregojnë se mund të ketë luftë civile në mesin e njerëzve më të besuar të Putinit

Evropa
Von Cramon për veshjen e Vuçiqit si çeçen: “Si nisi dhe si po shkon”

Von Cramon për veshjen e Vuçiqit si çeçen: “Si nisi dhe si po shkon”

Serbia
Vuçiq vishet si çeçen – përsërit frazën se marrëdhëniet ruso-serbe nuk mund të ndikohen nga asnjë presion

Vuçiq vishet si çeçen – përsërit frazën se marrëdhëniet ruso-serbe nuk mund të ndikohen nga asnjë presion

Serbia
Çmenduria e radhës e Kadyrov – bën thirrje për ‘xhihad’ rus – ukrainasit i quan shejtanë, kërkon djegien e tyre

Çmenduria e radhës e Kadyrov – bën thirrje për ‘xhihad’ rus – ukrainasit i quan shejtanë, kërkon djegien e tyre

Nga Bota
Selfie dhe postimi i fotografive në TikTok i “tradhtoi” çeçenët e Kadyrovit, ukrainasit i lokalizuan dhe sulmuan – vranë 40 prej tyre

Selfie dhe postimi i fotografive në TikTok i “tradhtoi” çeçenët e Kadyrovit, ukrainasit i lokalizuan dhe sulmuan – vranë 40 prej tyre

Evropa
Kadyrov i nervozuar me mosrealizimin e qëllimit në Ukrainë, kritikon ashpër ushtrinë ruse

Kadyrov i nervozuar me mosrealizimin e qëllimit në Ukrainë, kritikon ashpër ushtrinë ruse

Evropa
Putinit i shfaqen probleme në Çeçeni – shkëmbim zjarri masiv midis protestuesve dhe atyre që mbështesin regjimin e tij

Putinit i shfaqen probleme në Çeçeni – shkëmbim zjarri masiv midis protestuesve dhe atyre që mbështesin regjimin e tij

Nga Bota
Pas një serie humbjesh në Ukrainë, Putini e bën Kadyrovin e Çeçenisë gjeneral të ushtrisë

Pas një serie humbjesh në Ukrainë, Putini e bën Kadyrovin e Çeçenisë gjeneral të ushtrisë

Nga Bota