LAJMI I FUNDIT:

Ramush Tahiri

251 Artikuj

Është varrosur publicisti dhe politologu Ramush Tahiri

Është varrosur publicisti dhe politologu Ramush Tahiri

Kosovë
Mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së Ramush Tahirit

Mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së Ramush Tahirit

Kosovë
Haradinaj: Ramush Tahiri kontribuoi për lirinë dhe demokracinë

Haradinaj: Ramush Tahiri kontribuoi për lirinë dhe demokracinë

Kosovë
AGK e vlerëson lart kontributin e Tahirit për profesionin e gazetarisë 

AGK e vlerëson lart kontributin e Tahirit për profesionin e gazetarisë 

Kosovë
Konjufca: Rezoni politik që reflektonte Ramush Tahiri ishte gjithnjë frymëzues

Konjufca: Rezoni politik që reflektonte Ramush Tahiri ishte gjithnjë frymëzues

Kosovë
Jahjaga pas vdekjes së Ramush Tahirit: Na la një njeri i urtë, i sjellshëm dhe fisnik

Jahjaga pas vdekjes së Ramush Tahirit: Na la një njeri i urtë, i sjellshëm dhe fisnik

Kosovë
Krasniqi: Tahiri i shërbeu me nder vendit të tij

Krasniqi: Tahiri i shërbeu me nder vendit të tij

Kosovë
Vdes politologu Ramush Tahiri

Vdes politologu Ramush Tahiri

Kosovë
Kushtet e Vetëvendosjes për dialogun me Serbinë

Kushtet e Vetëvendosjes për dialogun me Serbinë

Kosovë
Qeveria e ardhshme të ketë shumicë të qëndrueshme në Kuvend

Qeveria e ardhshme të ketë shumicë të qëndrueshme në Kuvend

Kosovë
Tahiri: Reforma zgjedhore e domosdoshme

Tahiri: Reforma zgjedhore e domosdoshme

Kosovë
​Presidenti, dialogu dhe rimëkëmbja ekonomike, sfidat e qeverisë së ardhshme

​Presidenti, dialogu dhe rimëkëmbja ekonomike, sfidat e qeverisë së ardhshme

Kosovë
Mungesa e debateve televizive mes kandidatëve për kryeministër, po shihet si mungesë e kulturës demokratike

Mungesa e debateve televizive mes kandidatëve për kryeministër, po shihet si mungesë e kulturës demokratike

Kosovë
Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Politikë
Analisti Ramush Tahiri parashikon rezultatin e zgjedhjeve, flet edhe për koalicionet e mundshme   

Analisti Ramush Tahiri parashikon rezultatin e zgjedhjeve, flet edhe për koalicionet e mundshme   

Kosovë
​Tahiri: Nëse Vjosa Osmani del në zgjedhje me listë të veten mund ta dëmtojë VV-në dhe LDK-në

​Tahiri: Nëse Vjosa Osmani del në zgjedhje me listë të veten mund ta dëmtojë VV-në dhe LDK-në

Kosovë
Tahiri: Zgjedhjet në Kosovë do të mbahen më 28 shkurt

Tahiri: Zgjedhjet në Kosovë do të mbahen më 28 shkurt

Kosovë
Analistët nuk e shohin zgjidhje Presidentin, i cili zgjedhet me borxhe politike

Analistët nuk e shohin zgjidhje Presidentin, i cili zgjedhet me borxhe politike

Kosovë
Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për koalicionin qeverisës

Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për koalicionin qeverisës

Kosovë
​Tahiri: Vota e Arifit ishte legjitime, Kurti s’mund të kthehet kryeministër

​Tahiri: Vota e Arifit ishte legjitime, Kurti s’mund të kthehet kryeministër

Kosovë
Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Elfije Boletini
Ekspertët: Amfilohije u bë vet viktimë e predikimit ruso-ortodoks

Ekspertët: Amfilohije u bë vet viktimë e predikimit ruso-ortodoks

Kosovë
Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me apo pa kompetenca ekzekutive

Asociacioni i komunave me shumicë serbe, me apo pa kompetenca ekzekutive

Kosovë
Analistët thonë se PDK do ta merr postin e presidentit dhe do të evitohen zgjedhjet

Analistët thonë se PDK do ta merr postin e presidentit dhe do të evitohen zgjedhjet

Kosovë