LAJMI I FUNDIT:

Quint-i

63 Artikuj

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Të kërkohet llogari nga Serbia për veprimet kundër Kosovës

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Të kërkohet llogari nga Serbia për veprimet kundër Kosovës

Kosovë
QUINT-i dhe BE-ja të shqetësuara me vendimin e MINT-it ndaj Klan Kosovës: Presim proces të drejtë ligjor

QUINT-i dhe BE-ja të shqetësuara me vendimin e MINT-it ndaj Klan Kosovës: Presim proces të drejtë ligjor

Kosovë
Ambasada gjermane në Prishtinë: Nuk kemi bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Ambasada gjermane në Prishtinë: Nuk kemi bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Kosovë
Përfundon takimi me ambasadorët e QUINT-it, Kurti mban konferencë për media

Përfundon takimi me ambasadorët e QUINT-it, Kurti mban konferencë për media

Kosovë
Ceremonia në 24-vjetorin e çlirimit, mosprezenca e ambasadorëve të QUINT-it dhe reagimi i Presidencës

Ceremonia në 24-vjetorin e çlirimit, mosprezenca e ambasadorëve të QUINT-it dhe reagimi i Presidencës

Kosovë
Manastiri i Deçanit, QUINT-i: Vendimet e Kushtetueses duhet të respektohen, vonesat pengojnë procesin e anëtarësimit të Kosovës në KiE

Manastiri i Deçanit, QUINT-i: Vendimet e Kushtetueses duhet të respektohen, vonesat pengojnë procesin e anëtarësimit të Kosovës në KiE

Kosovë
Qëndrimi i shteteve të QUINT-it, deklarata e kryetarit të ri të Mitrovicës së Veriut dhe kërcënimi i Listës serbe

Qëndrimi i shteteve të QUINT-it, deklarata e kryetarit të ri të Mitrovicës së Veriut dhe kërcënimi i Listës serbe

Besnike Salihu
Betimi i kryetarëve të rinj në veri, QUINT-i sërish bën thirrje: Të gjitha palët të përmbahen nga veprimet që nxisin tensione

Betimi i kryetarëve të rinj në veri, QUINT-i sërish bën thirrje: Të gjitha palët të përmbahen nga veprimet që nxisin tensione

Kosovë
Vuçiq ofendon rëndë QUINT-in dhe gjithë bashkësinë ndërkombëtare: Turp të kenë me gjithë ato gënjeshtra

Vuçiq ofendon rëndë QUINT-in dhe gjithë bashkësinë ndërkombëtare: Turp të kenë me gjithë ato gënjeshtra

Kosovë
Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Besnike Salihu
Edhe pa pjesëmarrjen e Listës Serbe, QUINT-i kërkon që zgjedhjet në veri të mbahen në mënyrë të rregullt

Edhe pa pjesëmarrjen e Listës Serbe, QUINT-i kërkon që zgjedhjet në veri të mbahen në mënyrë të rregullt

Kosovë
Në takim me përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it në OSBE, Kurti: Kosova është histori e dyfishtë suksesi

Në takim me përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it në OSBE, Kurti: Kosova është histori e dyfishtë suksesi

Kosovë
Vendimi i Qeverisë për shpronësimin, Lista Serbe letër QUINT-it

Vendimi i Qeverisë për shpronësimin, Lista Serbe letër QUINT-it

Kosovë
Shtetet e QUINT-it mirëpresin vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve në veri

Shtetet e QUINT-it mirëpresin vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve në veri

Kosovë
Kurti thotë se me vendimin e ri për targat ka informuar ambasadorët e QUINT-it

Kurti thotë se me vendimin e ri për targat ka informuar ambasadorët e QUINT-it

Kosovë
Para mbledhjes së Qeverisë, ambasadorët e QUINT-it takuan Kurtin

Para mbledhjes së Qeverisë, ambasadorët e QUINT-it takuan Kurtin

Kosovë
​Kurti me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për takimet në Bruksel

​Kurti me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për takimet në Bruksel

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi dhe zbatimi i marrëveshjes për energjinë, Kurti takon ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së

Dialogu Kosovë-Serbi dhe zbatimi i marrëveshjes për energjinë, Kurti takon ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së

Kosovë
Kurti takon ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së, biseduan për dialogun, targat dhe marrëveshjen për energjinë

Kurti takon ambasadorët e QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së, biseduan për dialogun, targat dhe marrëveshjen për energjinë

Kosovë
QUINT-i sërish thirrje Qeverisë së Kosovës: Zbatojeni vendimin e Kushtetueses për tokën e Manastirit të Deçanit

QUINT-i sërish thirrje Qeverisë së Kosovës: Zbatojeni vendimin e Kushtetueses për tokën e Manastirit të Deçanit

Kosovë
Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskuton për koordinimin e politikës së jashtme

Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskuton për koordinimin e politikës së jashtme

Kosovë
SHBA me përkushtim të pazbehur për Kosovën

SHBA me përkushtim të pazbehur për Kosovën

Kosovë
Moslejimi i zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë, deklarata e QUINT-it dhe shkarkimi i gjyqtares Stevanoviq – top lajmet e javës

Moslejimi i zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë, deklarata e QUINT-it dhe shkarkimi i gjyqtares Stevanoviq – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Beqaj: Duhej të pranohej propozimi i QUINT-it për zgjedhjet e Serbisë – Kurti ta kuptojë se pavarësia e Kosovës është produkt i ndërkombëtarëve

Beqaj: Duhej të pranohej propozimi i QUINT-it për zgjedhjet e Serbisë – Kurti ta kuptojë se pavarësia e Kosovës është produkt i ndërkombëtarëve

Jehona Hulaj