LAJMI I FUNDIT:

Quentin Tarantino

46 Artikuj

“E refuzoj teorinë tuaj”- Tarantino refuzon të flasë lidhur me kritikat për mungesë hapësire për aktoret

“E refuzoj teorinë tuaj”- Tarantino refuzon të flasë lidhur me kritikat për mungesë hapësire për aktoret

TV / Film
DiCaprio e Pitt parakalojnë në qilimin e kuq, filmi “Once upon time in Hollywood” u shfaq në Kanë

DiCaprio e Pitt parakalojnë në qilimin e kuq, filmi “Once upon time in Hollywood” u shfaq në Kanë

TV / Film
Shfaqet filmi i Quentin Tarantinos në Kanë, dy shqiptare të ftuara në premierë

Shfaqet filmi i Quentin Tarantinos në Kanë, dy shqiptare të ftuara në premierë

TV / Film
Pas 25 vjetëve, një film i Quentin Tarantinos do të shfaqet në festivalin e Kanës

Pas 25 vjetëve, një film i Quentin Tarantinos do të shfaqet në festivalin e Kanës

TV / Film
Brad Pitt, DiCaprio dhe Selena Gomez sjellin fuqinë e yjeve në Festivalin e Filmit në Kanë

Brad Pitt, DiCaprio dhe Selena Gomez sjellin fuqinë e yjeve në Festivalin e Filmit në Kanë

Yjet
Ndikimi i madh i filmit kult “Pulp Fiction” në hit-serialin “Breaking Bad”

Ndikimi i madh i filmit kult “Pulp Fiction” në hit-serialin “Breaking Bad”

TV / Film
Tarantino i bashkohet emrave të mëdhenj në garën e Festivalit të Kanës

Tarantino i bashkohet emrave të mëdhenj në garën e Festivalit të Kanës

Cult+
Në katër episode në Netflix, Tarantino do të shfaqë një version të zgjeruar të “The Hateful Eight”

Në katër episode në Netflix, Tarantino do të shfaqë një version të zgjeruar të “The Hateful Eight”

TV / Film
Tim Roth: Sado e çrregullt jeta, është një dritare nga ku mund të ikësh

Tim Roth: Sado e çrregullt jeta, është një dritare nga ku mund të ikësh

Filmi
Nga Tarantino deri te Marvel – filmat që do t’i shohim gjatë vitit 2019

Nga Tarantino deri te Marvel – filmat që do t’i shohim gjatë vitit 2019

TV / Film
Quentin Tarantino martohet me të dashurën 20 vjet më të re

Quentin Tarantino martohet me të dashurën 20 vjet më të re

Yjet
Fituesi i një Oscari, Ennio Morricone: Kurrë nuk kam thënë se janë plehra veprat e Quentin Tarantinos

Fituesi i një Oscari, Ennio Morricone: Kurrë nuk kam thënë se janë plehra veprat e Quentin Tarantinos

Yjet
Të famshmit botërorë që kanë IQ superiore

Të famshmit botërorë që kanë IQ superiore

Yjet
DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

DiCaprio dhe Pitt bashkohen në projektin filmik të Quentin Tarantinos

TV / Film
Filmi i ri i Tarantinos, ngjarje e vërtetë: Flet për vrasjet e kryera nga familja Manson

Filmi i ri i Tarantinos, ngjarje e vërtetë: Flet për vrasjet e kryera nga familja Manson

Yjet
Yjet që janë në të njëjtën moshë, por duket sikur kanë vite diferencë mes vete

Yjet që janë në të njëjtën moshë, por duket sikur kanë vite diferencë mes vete

Yjet
DiCaprio dhe Pitt bëhen bashkë në filmin e ri

DiCaprio dhe Pitt bëhen bashkë në filmin e ri

TV / Film
Katërmbëdhjetë yjet që nuk shpenzojnë para të tepërta në luks (Foto)

Katërmbëdhjetë yjet që nuk shpenzojnë para të tepërta në luks (Foto)

Yjet
DiCaprio në filmin e Tarantinos, ku do të përfshihen shumë yje

DiCaprio në filmin e Tarantinos, ku do të përfshihen shumë yje

TV / Film
Rrëfimi i Salma Hayek: Weinstein më kërcënoi me vdekje

Rrëfimi i Salma Hayek: Weinstein më kërcënoi me vdekje

Po Flitet
Weinsten ngacmoi edhe ish të fejuarën e shokut të ngushtë, Tarantinos

Weinsten ngacmoi edhe ish të fejuarën e shokut të ngushtë, Tarantinos

Yjet
Vetëm edhe dy filma nga Tarantino dhe pensionohet!

Vetëm edhe dy filma nga Tarantino dhe pensionohet!

TV / Film