LAJMI I FUNDIT:

Qeveria shqiptare

51 Artikuj

Amnistia fiskale, qeveria shqiptare thërret bizneset për konsultim

Amnistia fiskale, qeveria shqiptare thërret bizneset për konsultim

Shqipëri
Në Shqipëri, 100 mijë të moshuar kanë nevojë për kujdes afatgjatë

Në Shqipëri, 100 mijë të moshuar kanë nevojë për kujdes afatgjatë

Shqipëri
Shqipëria jep 1 milion euro ndihmë financiare për Ukrainën

Shqipëria jep 1 milion euro ndihmë financiare për Ukrainën

Shqipëri
Qeveria shqiptare miraton në parim protokollet e aderimit në NATO të Finlandës dhe Suedisë, pritet ratifikimi në Kuvend

Qeveria shqiptare miraton në parim protokollet e aderimit në NATO të Finlandës dhe Suedisë, pritet ratifikimi në Kuvend

Shqipëri
Përgjigjet e 12 pyetjeve të Këshillimit Kombëtar në Shqipëri

Përgjigjet e 12 pyetjeve të Këshillimit Kombëtar në Shqipëri

Shqipëri
59 për qind e qytetarëve mbështesin “Ballkanin e Hapur”, qeveria shqiptare publikon rezultatet e Këshillimit Kombëtar

59 për qind e qytetarëve mbështesin “Ballkanin e Hapur”, qeveria shqiptare publikon rezultatet e Këshillimit Kombëtar

Shqipëri
Miratohet projekti për ndërtimin e centralit të prodhimit të energjisë nga era në Fier

Miratohet projekti për ndërtimin e centralit të prodhimit të energjisë nga era në Fier

Shqipëri
Qeveria shqiptare indekson pensionet me 3.3 për qind për përballimin e çmimeve të larta

Qeveria shqiptare indekson pensionet me 3.3 për qind për përballimin e çmimeve të larta

Shqipëri
Shqipëria ndalon gjuetinë edhe për 5 vite të tjera

Shqipëria ndalon gjuetinë edhe për 5 vite të tjera

Shqipëri
Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës ndan 42 milionë euro për zbutjen e efekteve të pandemisë në Shqipëri

Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës ndan 42 milionë euro për zbutjen e efekteve të pandemisë në Shqipëri

Klaudjo Jonuzaj
Ekskluzive, Enio Jaço i AmCham-it: Qeveria shqiptare ka përgjegjësinë të krijojë kushtet për funksionimin ideal të tregut, por jo rregullimin e çmimeve

Ekskluzive, Enio Jaço i AmCham-it: Qeveria shqiptare ka përgjegjësinë të krijojë kushtet për funksionimin ideal të tregut, por jo rregullimin e çmimeve

Klaudjo Jonuzaj
Artan Fuga flet për paketën e ndihmës në Shqipëri: Thërrime për të varfrit!

Artan Fuga flet për paketën e ndihmës në Shqipëri: Thërrime për të varfrit!

Shqipëri
Basha: Qeveria bën sikur ndihmon qytetarët, ndërkohë që planifikon më shumë taksa

Basha: Qeveria bën sikur ndihmon qytetarët, ndërkohë që planifikon më shumë taksa

Shqipëri
Liria e medias në Shqipëri cenohet nga kontrolli i shtuar i qeverisë mbi rrjedhën e informacionit

Liria e medias në Shqipëri cenohet nga kontrolli i shtuar i qeverisë mbi rrjedhën e informacionit

Klaudjo Jonuzaj
Shqipëri: Qeveria miraton pagën mujore për ish-punonjësit e Rafinerisë në Ballsh

Shqipëri: Qeveria miraton pagën mujore për ish-punonjësit e Rafinerisë në Ballsh

Shqipëri
Edi Rama të hënën vizitë zyrtare në Kosovë

Edi Rama të hënën vizitë zyrtare në Kosovë

Shqipëri
Albin Kurti i dërgon letër urimi Edi Ramës, e fton për vizitë në Kosovë

Albin Kurti i dërgon letër urimi Edi Ramës, e fton për vizitë në Kosovë

Kosovë
Lulzim Basha reagon pas shpalljes së kabinetit të ri qeveritar nga Edi Rama

Lulzim Basha reagon pas shpalljes së kabinetit të ri qeveritar nga Edi Rama

Shqipëri
Strehimi i afganëve, Yuri Kim: Kur ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon guxim

Strehimi i afganëve, Yuri Kim: Kur ka më shumë rëndësi, populli shqiptar tregon guxim

Shqipëri
​Familja e biznesmenit të zhdukur Remzi Hoxha, e zhgënjyer me Qeverinë shqiptare

​Familja e biznesmenit të zhdukur Remzi Hoxha, e zhgënjyer me Qeverinë shqiptare

Kosovë
Qeveria dhe opozita në Shqipëri shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Qeveria dhe opozita në Shqipëri shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Shqipëri
Cakaj: Marrëveshje ndryshuese me Italinë në ndihmë të qytetarëve shqiptarë

Cakaj: Marrëveshje ndryshuese me Italinë në ndihmë të qytetarëve shqiptarë

Shqipëri
Rama publikon sot emrat e zv.ministrave të rinj

Rama publikon sot emrat e zv.ministrave të rinj

Shqipëri
Vendimi i parë i qeverisë, viti 2018 – viti i Skënderbeut

Vendimi i parë i qeverisë, viti 2018 – viti i Skënderbeut

Shqipëri