LAJMI I FUNDIT:

Proteina

53 Artikuj

Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Shkencë
Truk i thjeshtë i gatimit që do t’ju ndihmojë të humbni shpejt në peshë

Truk i thjeshtë i gatimit që do t’ju ndihmojë të humbni shpejt në peshë

Si të…
Pija plot proteina: Shtojcë e përsosur pas stërvitjes

Pija plot proteina: Shtojcë e përsosur pas stërvitjes

Ndërtim i muskujve
Tri mënyra për të luftuar lodhjen në mënyrë natyrale

Tri mënyra për të luftuar lodhjen në mënyrë natyrale

Të tjera
Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë
Karbohidratet mund të jenë shumë më të dëmshme për shëndetin sesa yndyra

Karbohidratet mund të jenë shumë më të dëmshme për shëndetin sesa yndyra

Nutricion
Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Nutricion
Propozime për kafjall me proteina të larta për fillim të mirë të ditës

Propozime për kafjall me proteina të larta për fillim të mirë të ditës

Nutricion
Mori sasi të lartë proteinash, bodybuilderit i ngatërrohen zorrët – përfundon në spital

Mori sasi të lartë proteinash, bodybuilderit i ngatërrohen zorrët – përfundon në spital

Dështime
A është e mundur të fusni në organizëm proteina të tepërta?

A është e mundur të fusni në organizëm proteina të tepërta?

Nutricion
Konsumimi i shejkut me proteina para gjumit mund të jetë sekreti për muskuj më të mëdhenj

Konsumimi i shejkut me proteina para gjumit mund të jetë sekreti për muskuj më të mëdhenj

Ndërtim i muskujve
Çfarë të hani në mëngjes për ta shmangur shtypjen e lartë të gjakut

Çfarë të hani në mëngjes për ta shmangur shtypjen e lartë të gjakut

Nutricion
Si të humbni peshë dhe të ndërtoni muskuj: Ushqimet që duhet t’i shtoni në pjatën tuaj

Si të humbni peshë dhe të ndërtoni muskuj: Ushqimet që duhet t’i shtoni në pjatën tuaj

Ndërtim i muskujve
Përse çdo njeri duhet të fillojë të hajë më shumë të verdhë të vezës

Përse çdo njeri duhet të fillojë të hajë më shumë të verdhë të vezës

Nutricion
Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Nutricion
Proteina bimore vs proteina nga kafshët: Cili është dallimi dhe cila është më e mirë?

Proteina bimore vs proteina nga kafshët: Cili është dallimi dhe cila është më e mirë?

Nutricion
Sallatë proteinash: Racioni i preferuar i Rihannës nuk kushton shumë, ndërkaq është shumë i ushqyeshëm

Sallatë proteinash: Racioni i preferuar i Rihannës nuk kushton shumë, ndërkaq është shumë i ushqyeshëm

Sallata
Humbni peshë në afat rekord: Ushqimet e mbushura me proteinë që e djegin yndyrën dhe e shpejtojnë metabolizmin

Humbni peshë në afat rekord: Ushqimet e mbushura me proteinë që e djegin yndyrën dhe e shpejtojnë metabolizmin

Këshilla Lifestyle
Proteinat vegane dhe rëndësia e tyre – Purasana një shembull i përkryer

Proteinat vegane dhe rëndësia e tyre – Purasana një shembull i përkryer

Ndërtim i muskujve
Hulumtuesit zbulojnë “proteinën ekzekutuese” e cila i bën qelizat kanceroze të vet-shkatërrohen

Hulumtuesit zbulojnë “proteinën ekzekutuese” e cila i bën qelizat kanceroze të vet-shkatërrohen

Shëndetësi Lajme
E vërteta rreth proteinës: 3 mite të cilat duhet të shuhen

E vërteta rreth proteinës: 3 mite të cilat duhet të shuhen

Nutricion
Çfarë duhet të hani për flokë të shëndetshëm?

Çfarë duhet të hani për flokë të shëndetshëm?

Flokë dhe stil
Çfarë janë suplementet, cili është efekti i tyre dhe a është e nevojshme të përdoren – flet trajneri i fitnesit Engjëll Maliqi

Çfarë janë suplementet, cili është efekti i tyre dhe a është e nevojshme të përdoren – flet trajneri i fitnesit Engjëll Maliqi

Sport / Fitnes
Në proteinat që i konsumonte për tre javë, gjeti një mi të ngordhur (Foto)

Në proteinat që i konsumonte për tre javë, gjeti një mi të ngordhur (Foto)

Dështime