LAJMI I FUNDIT:

Proteina

46 Artikuj

Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Ushqim i shëndetshëm
Si të ndërtoni muskuj shpejt: Pesë truqe për të gjithë ata që nuk po vërejnë rezultate

Si të ndërtoni muskuj shpejt: Pesë truqe për të gjithë ata që nuk po vërejnë rezultate

Ndërtim i muskujve
Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Ëmbëlsirë
Shmangni pesë shprehitë e këqija të mëngjesit për të pasur bark të sheshtë

Shmangni pesë shprehitë e këqija të mëngjesit për të pasur bark të sheshtë

Këshilla Lifestyle
Zbulohet proteina që ndikon te metabolizmi

Zbulohet proteina që ndikon te metabolizmi

Shëndetësi Lajme
Vetitë shëruese të farave të lulediellit

Vetitë shëruese të farave të lulediellit

Të njohim produktet
Ngrënia e proteinave ‘kalon trupin’ në modalitetin e pushimit dhe tretjes, kështu duke ju ndihmuar të flini më lehtësisht

Ngrënia e proteinave ‘kalon trupin’ në modalitetin e pushimit dhe tretjes, kështu duke ju ndihmuar të flini më lehtësisht

Shëndetësi Lajme
Konsumi i pakët i proteinave mund të ulë rrezikun e kancerit

Konsumi i pakët i proteinave mund të ulë rrezikun e kancerit

Nutricion
Keni lëkurë të tharë, probleme me përqendrim dhe ndiheni të lodhur? Ky është shkaktari

Keni lëkurë të tharë, probleme me përqendrim dhe ndiheni të lodhur? Ky është shkaktari

Nutricion
Përzgjedhja e ushqimeve të duhura në mëngjes për shëndetin e veshkave

Përzgjedhja e ushqimeve të duhura në mëngjes për shëndetin e veshkave

Të njohim produktet
Ngrënia e proteinave për mëngjes mund të jetë çelësi për humbjen e peshë

Ngrënia e proteinave për mëngjes mund të jetë çelësi për humbjen e peshë

Nutricion
Ngrënia e këtij ushqimi për mëngjes mund të ndihmojë në kthimin e humbjes së muskujve me kalimin e moshës

Ngrënia e këtij ushqimi për mëngjes mund të ndihmojë në kthimin e humbjes së muskujve me kalimin e moshës

Ushqimi dhe Dieta
Luftoni mëlçinë e dhjamous dhe shtimin e peshës së padëshiruar me këtë ndryshim të thjeshtë të dietës

Luftoni mëlçinë e dhjamous dhe shtimin e peshës së padëshiruar me këtë ndryshim të thjeshtë të dietës

Shëndetësi Lajme
Eksperti Leonard Nikaçi flet për rëndësinë e proteinave dhe pse mishi i freskët i pulës është burim i pastër i tyre

Eksperti Leonard Nikaçi flet për rëndësinë e proteinave dhe pse mishi i freskët i pulës është burim i pastër i tyre

Marketing
Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

Oreksndjellëse
Si mund të reagoj trupi pas marrjes së proteinave?

Si mund të reagoj trupi pas marrjes së proteinave?

Të njohim produktet
Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Shkencë
Truk i thjeshtë i gatimit që do t’ju ndihmojë të humbni shpejt në peshë

Truk i thjeshtë i gatimit që do t’ju ndihmojë të humbni shpejt në peshë

Si të…
Pija plot proteina: Shtojcë e përsosur pas stërvitjes

Pija plot proteina: Shtojcë e përsosur pas stërvitjes

Ndërtim i muskujve
Tri mënyra për të luftuar lodhjen në mënyrë natyrale

Tri mënyra për të luftuar lodhjen në mënyrë natyrale

Të tjera
Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë
Karbohidratet mund të jenë shumë më të dëmshme për shëndetin sesa yndyra

Karbohidratet mund të jenë shumë më të dëmshme për shëndetin sesa yndyra

Nutricion
Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Lista me ushqimet që jua djegin dhjamin përderisa ju jeni duke fjetur

Nutricion
Propozime për kafjall me proteina të larta për fillim të mirë të ditës

Propozime për kafjall me proteina të larta për fillim të mirë të ditës

Nutricion