LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore Gjilan

36 Artikuj

Detaje nga rasti në Gjilan – i mituri me drapër ia preu gishtat 27 vjeçarit

Detaje nga rasti në Gjilan – i mituri me drapër ia preu gishtat 27 vjeçarit

Jehona Hulaj
Prokuroria e Gjilanit e pakënaqur me dënimin e shqiptuar ndaj Shaban Gogajt, paralajmëron ankesë

Prokuroria e Gjilanit e pakënaqur me dënimin e shqiptuar ndaj Shaban Gogajt, paralajmëron ankesë

Drejtësi
Policia bastis shtëpinë e një personi në Viti – i gjen armë, fishekë, thikë e boks metali

Policia bastis shtëpinë e një personi në Viti – i gjen armë, fishekë, thikë e boks metali

Kosovë
Kishte keqpërdorur seksualisht të miturën, caktohet masa e paraburgimit ndaj një personi në Gjilan

Kishte keqpërdorur seksualisht të miturën, caktohet masa e paraburgimit ndaj një personi në Gjilan

Drejtësi
Ngritët aktakuzë ndaj arsimtarit që rrahu nxënësen e tij 13 vjeçare në Viti

Ngritët aktakuzë ndaj arsimtarit që rrahu nxënësen e tij 13 vjeçare në Viti

Drejtësi
Prokuroria: Ekzaminimet mjekësore tregojnë që 12 vjeçarja nga Vitia nuk është dhunuar

Prokuroria: Ekzaminimet mjekësore tregojnë që 12 vjeçarja nga Vitia nuk është dhunuar

Drejtësi
Arrestohet një person në Gjilan, i dyshuar për mashtrimi me subvencione

Arrestohet një person në Gjilan, i dyshuar për mashtrimi me subvencione

Kronika e Zezë
Gjilan, kërkohet paraburgim ndaj tre personave për shitblerje të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje

Gjilan, kërkohet paraburgim ndaj tre personave për shitblerje të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje

Drejtësi
Një muaj paraburgim të dyshuarit që theri për vdekje një person në Gjilan  

Një muaj paraburgim të dyshuarit që theri për vdekje një person në Gjilan  

Kronika e Zezë
Aktakuzë kundër këshilltarit të kryetarit të Kllokotit, dyshohet se porositi inventar për komunën me vlerë mbi 4 mijë euro dhe nuk pagoi

Aktakuzë kundër këshilltarit të kryetarit të Kllokotit, dyshohet se porositi inventar për komunën me vlerë mbi 4 mijë euro dhe nuk pagoi

Kronika e Zezë
Aktakuzë ndaj drejtorit të Urbanizmit në Gjilan, dyshohet se lëshoi kundërligjshëm dy leje ndërtimi

Aktakuzë ndaj drejtorit të Urbanizmit në Gjilan, dyshohet se lëshoi kundërligjshëm dy leje ndërtimi

Kosovë
Kërkohet paraburgim ndaj 24 të dyshuarve, që u ndaluan në aksionin e së enjtes në Karaçevë dhe rajone tjera

Kërkohet paraburgim ndaj 24 të dyshuarve, që u ndaluan në aksionin e së enjtes në Karaçevë dhe rajone tjera

Kosovë
Shpërndau barin kinse lufton coronavirusin, ngritet aktakuzë ndaj gjilanasit

Shpërndau barin kinse lufton coronavirusin, ngritet aktakuzë ndaj gjilanasit

Kosovë
Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit që në vazhdimësi ushtroi dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve të tij në Gjilan

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit që në vazhdimësi ushtroi dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve të tij në Gjilan

Kronika e Zezë
Prokuroria e Gjilanit dënon me dy vite burg të akuzuarin për goditje ndaj këmbësorit i cili ndërroi jetë

Prokuroria e Gjilanit dënon me dy vite burg të akuzuarin për goditje ndaj këmbësorit i cili ndërroi jetë

Kronika e Zezë
Tetë persona ndalohen gjatë 24 orëve të kaluara

Tetë persona ndalohen gjatë 24 orëve të kaluara

Kronika e Zezë
Kërkohet paraburgim ndaj dy personave që tentuan të transportojnë 15 kilogramë marihuanë në Serbi

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave që tentuan të transportojnë 15 kilogramë marihuanë në Serbi

Kosovë
Gjilan, arrestohet një person i dyshuar për kontrabandë me migrantë dhe posedim të narkotikëve

Gjilan, arrestohet një person i dyshuar për kontrabandë me migrantë dhe posedim të narkotikëve

Kronika e Zezë
Aktakuzë ndaj aktivistit të Vetëvendosjes për veprën penale ‘’Parandalimi i ushtrimit të së drejtës për të votuar’’

Aktakuzë ndaj aktivistit të Vetëvendosjes për veprën penale ‘’Parandalimi i ushtrimit të së drejtës për të votuar’’

Kronika e Zezë
Kërcënonin votuesit që të votonin Listën Serbe, ngritet aktakuzë ndaj dy personave në Gjilan

Kërcënonin votuesit që të votonin Listën Serbe, ngritet aktakuzë ndaj dy personave në Gjilan

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim personit që kishte goditur me thikë një mashkull në vendin e punës në Gjilan

Një muaj paraburgim personit që kishte goditur me thikë një mashkull në vendin e punës në Gjilan

Kronika e Zezë
Vetëvaret një person në oborrin e shtëpisë së tij në Gjilan

Vetëvaret një person në oborrin e shtëpisë së tij në Gjilan

Kronika e Zezë
Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme të trafikut publik

Aktakuzë për rrezikim të trafikut publik dhe mbikëqyrje të pandërgjegjshme të trafikut publik

Kronika e Zezë
Kërkohet paraburgim ndaj pesë të dyshuarve që u kapën me një kilogram drogë

Kërkohet paraburgim ndaj pesë të dyshuarve që u kapën me një kilogram drogë

Kronika e Zezë