LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria e Pejës

22 Artikuj

Ndalohet për 48 orë zyrtarja policore që shkaktoi aksident me fatalitet në Novosellë të Pejës

Ndalohet për 48 orë zyrtarja policore që shkaktoi aksident me fatalitet në Novosellë të Pejës

Kronika e Zezë
Rasti i foshnjës së vdekur në Spitalin e Pejës, shkarkohet shefi dhe kryeinfermierja e Repartit të Gjinekologjisë

Rasti i foshnjës së vdekur në Spitalin e Pejës, shkarkohet shefi dhe kryeinfermierja e Repartit të Gjinekologjisë

Shëndetësi
Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Drejtësi
Përfundon seanca gjyqësore ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre

Përfundon seanca gjyqësore ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre

Kosovë
Prokurori Juniku: Kemi informata që mund të jetë ushtruar dhunë edhe te personat e tjerë

Prokurori Juniku: Kemi informata që mund të jetë ushtruar dhunë edhe te personat e tjerë

Kosovë
Sulmi fizik ndaj të moshuarës në Pejë, prokurori shkon në vendin e ngjarjes

Sulmi fizik ndaj të moshuarës në Pejë, prokurori shkon në vendin e ngjarjes

Kosovë
Parashkruhet lënda e vrasjes së kryer nga hakmarrja para 33 viteve në Deçan

Parashkruhet lënda e vrasjes së kryer nga hakmarrja para 33 viteve në Deçan

Drejtësi
Aktakuzë ndaj tre personave të dyshuar për fajde në Pejë

Aktakuzë ndaj tre personave të dyshuar për fajde në Pejë

Kronika e Zezë
Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj mësuesit i cili për hakmarrje vrau babain e nxënëses që e kishte sulmuar seksualisht

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj mësuesit i cili për hakmarrje vrau babain e nxënëses që e kishte sulmuar seksualisht

Drejtësi
Kërkohet paraburgim për policin në Pejë – dyshohet për dhunim, shantazh dhe fotografim të paautorizuar

Kërkohet paraburgim për policin në Pejë – dyshohet për dhunim, shantazh dhe fotografim të paautorizuar

Drejtësi
Prokuroria jep detaje për arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Prokuroria jep detaje për arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për shpërndarjen e narkotikëve në Burgun e Dubravës

Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për shpërndarjen e narkotikëve në Burgun e Dubravës

Drejtësi
17 vjet burgim për vrasjen e Arben Dekajt, reagimi i familjarëve të të vrarit pas shqiptimit të dënimit

17 vjet burgim për vrasjen e Arben Dekajt, reagimi i familjarëve të të vrarit pas shqiptimit të dënimit

Drejtësi
Prokuroria e Pejës: Tre të ndaluarit për rastin e Gllogjanit dyshohen për vrasje të rëndë, kërkohet paraburgim

Prokuroria e Pejës: Tre të ndaluarit për rastin e Gllogjanit dyshohen për vrasje të rëndë, kërkohet paraburgim

Kosovë
Vazhdon misteri i vrasjes së trefishtë në Gllogjan, Prokuroria e Pejës identifikon detaje për armën e krimit

Vazhdon misteri i vrasjes së trefishtë në Gllogjan, Prokuroria e Pejës identifikon detaje për armën e krimit

Siguri
I drejton armën policëve pastaj arratiset, prokuroria nis hetimet ndaj të dyshuarit në Pejë

I drejton armën policëve pastaj arratiset, prokuroria nis hetimet ndaj të dyshuarit në Pejë

Kronika e Zezë
Gjykimi për vrasjen që dyshohet se u krye me pagesë, kundërshtime mes mbrojtjes dhe Prokurorisë

Gjykimi për vrasjen që dyshohet se u krye me pagesë, kundërshtime mes mbrojtjes dhe Prokurorisë

Kosovë
Nëna e dy djemve të vrarë: Prokuroria e korruptuar la në arrest shtëpiak të akuzuarin për vrasjen e Arsimit dhe Ramizit

Nëna e dy djemve të vrarë: Prokuroria e korruptuar la në arrest shtëpiak të akuzuarin për vrasjen e Arsimit dhe Ramizit

Kosovë
Për dhjetë muaj, Prokuroria e Pejës ka parashtruar 107 kërkesa për sekuestrim

Për dhjetë muaj, Prokuroria e Pejës ka parashtruar 107 kërkesa për sekuestrim

Kronika e Zezë
Vjedhja e pyjeve, Prokuroria e Pejës për gjashtë muaj ka ngritur 59 aktakuza

Vjedhja e pyjeve, Prokuroria e Pejës për gjashtë muaj ka ngritur 59 aktakuza

Kronika e Zezë
Vdekja e vajzës 20 vjeçare në Pejë, prokuroria thotë se dyshohet për vetëvrasje

Vdekja e vajzës 20 vjeçare në Pejë, prokuroria thotë se dyshohet për vetëvrasje

Kronika e Zezë
“Veteranët e rrejshëm”, Prokuroria e Pejës jep detaje për ngritjen e dhjetëra aktakuzave

“Veteranët e rrejshëm”, Prokuroria e Pejës jep detaje për ngritjen e dhjetëra aktakuzave

Kosovë