LAJMI I FUNDIT:

Prince

54 Artikuj

Në përvjetorin e vdekjes së Prince, Rita Ora risjell në vëmendje dukjen e ngjashme me yllin e ndjerë të muzikës me të cilën u shfaq në “AmfAR 2019”

Në përvjetorin e vdekjes së Prince, Rita Ora risjell në vëmendje dukjen e ngjashme me yllin e ndjerë të muzikës me të cilën u shfaq në “AmfAR 2019”

Yjet
Përfundon beteja ligjore për ndarjen e pasurisë së Prince, pesë vjet pas vdekjes së tij

Përfundon beteja ligjore për ndarjen e pasurisë së Prince, pesë vjet pas vdekjes së tij

Yjet
Në kujtim të legjendës, në fund të këtij muaji mbahet koncert kushtuar Prince

Në kujtim të legjendës, në fund të këtij muaji mbahet koncert kushtuar Prince

Muzikë
Michael Jackson në krye të listës së yjeve, imazhet e të cilëve vazhdojnë të fitojnë edhe pse ata nuk jetojnë më

Michael Jackson në krye të listës së yjeve, imazhet e të cilëve vazhdojnë të fitojnë edhe pse ata nuk jetojnë më

Yjet
Publikohet versioni akustik i “I Feel For You” të Prince

Publikohet versioni akustik i “I Feel For You” të Prince

Muzikë
Për veshjen e saj në amfAR, Rita Ora u inspirua nga Prince

Për veshjen e saj në amfAR, Rita Ora u inspirua nga Prince

Yjet
Seria e Warholit, nuk shkel të drejtat e autorësisë

Seria e Warholit, nuk shkel të drejtat e autorësisë

Cult+
Libri i memoareve të Prince botohet në tetor

Libri i memoareve të Prince botohet në tetor

Yjet
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 1958: Poshtë revizionistët!

Viti 1958: Poshtë revizionistët!

Agron Shala
Mac Miller ka vdekur nga mbidozimi me drogë

Mac Miller ka vdekur nga mbidozimi me drogë

Po Flitet
Familja e Princit ia ndaloi Trumpit të shfrytëzoi këngët e të yllit të ndjerë

Familja e Princit ia ndaloi Trumpit të shfrytëzoi këngët e të yllit të ndjerë

Yjet
Familja e Prince padit mjekun e këngëtarit si fajtor për vdekjen e tij

Familja e Prince padit mjekun e këngëtarit si fajtor për vdekjen e tij

Po Flitet
Pasardhësit padisin spitalin dhe një barnatore për vdekjen e Prince

Pasardhësit padisin spitalin dhe një barnatore për vdekjen e Prince

Yjet
​Nuk do të ketë akuza penale për vdekjen e Prince

​Nuk do të ketë akuza penale për vdekjen e Prince

Po Flitet
Justin Timberlake merr përkrahje nga motra e Prince pas performancës së tij në Super Bowl

Justin Timberlake merr përkrahje nga motra e Prince pas performancës së tij në Super Bowl

Po Flitet
Kitara e Prince shitet për 700.000 dollarë

Kitara e Prince shitet për 700.000 dollarë

Yjet
Më në fund mësohen trashëgimtarët e pasurisë së Prince

Më në fund mësohen trashëgimtarët e pasurisë së Prince

Yjet
Motra e Prince: Ai e parashikoi vdekjen

Motra e Prince: Ai e parashikoi vdekjen

Yjet
20 të famshmit që ngjasojnë me personazhet e filmave të “Disney” (Foto)

20 të famshmit që ngjasojnë me personazhet e filmave të “Disney” (Foto)

Yjet
Koenigsegg me veturë rozë për nder të Prince (Foto)

Koenigsegg me veturë rozë për nder të Prince (Foto)

Yjet
Cilat personalitete muzikore, filmike dhe sportive ndërruan jetë në 2016? (Foto)

Cilat personalitete muzikore, filmike dhe sportive ndërruan jetë në 2016? (Foto)

Yjet
Yjet e muzikës pop dhe mallkimi i tyre, droga!

Yjet e muzikës pop dhe mallkimi i tyre, droga!

Po Flitet
Kompania e Prince padit Jay Z

Kompania e Prince padit Jay Z

Muzikë