LAJMI I FUNDIT:

Presidentja e Kosovës

41 Artikuj

Osmani: Serbia ta kuptojë realitetin, pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Osmani: Serbia ta kuptojë realitetin, pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Kosovë
Osmani në Këshillin e Sigurimit: Sakrifica jonë është shumë e madhe, prandaj nuk mund të bëjmë hapa prapa

Osmani në Këshillin e Sigurimit: Sakrifica jonë është shumë e madhe, prandaj nuk mund të bëjmë hapa prapa

Kosovë
Ndikimi i zgjedhjeve në situatën me pandeminë, Osmani të hënën me partitë politike diskuton rekomandimet e IKSHPK-së

Ndikimi i zgjedhjeve në situatën me pandeminë, Osmani të hënën me partitë politike diskuton rekomandimet e IKSHPK-së

Kosovë
Osmani fton Harrisin ta vizitojë Kosovën, bisedojnë për refugjatët afganë dhe pandeminë COVID-19

Osmani fton Harrisin ta vizitojë Kosovën, bisedojnë për refugjatët afganë dhe pandeminë COVID-19

Kosovë
Dialogu me Serbinë dhe refugjatët afganë, tema kyçe të takimit mes Osmanit dhe ambasadorit austriak

Dialogu me Serbinë dhe refugjatët afganë, tema kyçe të takimit mes Osmanit dhe ambasadorit austriak

Kosovë
PDK: Gjykata Kushtetuese konfirmoi të drejtën tonë, presidentja Osmani ta emërojë përfaqësuesin e dytë të PDK-së në KQZ

PDK: Gjykata Kushtetuese konfirmoi të drejtën tonë, presidentja Osmani ta emërojë përfaqësuesin e dytë të PDK-së në KQZ

Politikë
Kushtetuesja shpall të papranueshme kërkesën e Presidentes për anëtarët e KQZ-së

Kushtetuesja shpall të papranueshme kërkesën e Presidentes për anëtarët e KQZ-së

Drejtësi
Presidentja Osmani dhe kancelari austriak, flasin për liberalizimin e vizave dhe integrimin e Kosovës në BE

Presidentja Osmani dhe kancelari austriak, flasin për liberalizimin e vizave dhe integrimin e Kosovës në BE

Politikë
Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Kosovë
Vaksinohen Vjosa Osmani e Glauk Konjufca

Vaksinohen Vjosa Osmani e Glauk Konjufca

Shëndetësi
Osmani: Nuk ka më dyshime se qëllimi i Millosheviqit, Mlladiqit e të tjerëve që ishin pjesë e regjimit, ishte gjenocidi

Osmani: Nuk ka më dyshime se qëllimi i Millosheviqit, Mlladiqit e të tjerëve që ishin pjesë e regjimit, ishte gjenocidi

Drejtësi
Pahor për dialogun Kosovë-Serbi: Çështjet mes popujve e shteteve duhet të zgjidhen me sinqeritet më të madh se deri më sot

Pahor për dialogun Kosovë-Serbi: Çështjet mes popujve e shteteve duhet të zgjidhen me sinqeritet më të madh se deri më sot

Politikë
Presidentja Osmani pret në takim homologun e saj slloven, Borut Pahor

Presidentja Osmani pret në takim homologun e saj slloven, Borut Pahor

Politikë
Presidenti i Këshillit Evropian i shkruan Osmanit, premton mbështetje për Kosovën

Presidenti i Këshillit Evropian i shkruan Osmanit, premton mbështetje për Kosovën

Politikë
Ministri i Jashtëm gjerman: Javëve të ardhshme do të vijnë edhe rreth 100 mijë doza të vaksinës anti-COVID për Kosovën

Ministri i Jashtëm gjerman: Javëve të ardhshme do të vijnë edhe rreth 100 mijë doza të vaksinës anti-COVID për Kosovën

Shëndetësi
Pasuria e Presidentes: Vjosa Osmani ka një banesë, bashkëshorti i saj dy shtëpi

Pasuria e Presidentes: Vjosa Osmani ka një banesë, bashkëshorti i saj dy shtëpi

Financa
Para se të betohej si Presidente, Osmani dha dorëheqje nga funksionet politike në “Listën Vjosa” dhe dorëzoi mandatin e deputetes

Para se të betohej si Presidente, Osmani dha dorëheqje nga funksionet politike në “Listën Vjosa” dhe dorëzoi mandatin e deputetes

Politikë