LAJMI I FUNDIT:

President

38 Artikuj

Begaj dhe Pendarovski, vizitë pune në Pustec dhe Pogradec

Begaj dhe Pendarovski, vizitë pune në Pustec dhe Pogradec

Maqedonia e Veriut
Osmani konfirmon pjesëmarrjen në inaugurimin e presidentit të ri malazez

Osmani konfirmon pjesëmarrjen në inaugurimin e presidentit të ri malazez

Kosovë
Pendarovski: Nëse qytetarët nuk kanë mendim të lartë për mua, nuk do kandidoj për mandat të dytë

Pendarovski: Nëse qytetarët nuk kanë mendim të lartë për mua, nuk do kandidoj për mandat të dytë

Maqedonia e Veriut
Propozimi i PS-së për president, Berisha: Akt antikushtetues dhe i rrezikshëm për demokracinë

Propozimi i PS-së për president, Berisha: Akt antikushtetues dhe i rrezikshëm për demokracinë

Shqipëri
Rama tregon pse PS propozoi një ushtarak për president

Rama tregon pse PS propozoi një ushtarak për president

Shqipëri
Një ushtarak në krye të shtetit? Kuvendi i Shqipërisë pritet që sot të votojë kandidatin Bajram Begaj

Një ushtarak në krye të shtetit? Kuvendi i Shqipërisë pritet që sot të votojë kandidatin Bajram Begaj

Shqipëri
Hoti: Partitë të dakordohen për postin e presidentit ose të shkojnë në zgjedhje

Hoti: Partitë të dakordohen për postin e presidentit ose të shkojnë në zgjedhje

Kosovë
Meta uron qytetarët për Kurban Bajram, bën thirrje për kujdes ndaj COVID-19

Meta uron qytetarët për Kurban Bajram, bën thirrje për kujdes ndaj COVID-19

Shqipëri
Trump tregon me çfarë do merret nëse rizgjidhet president i SHBA-së

Trump tregon me çfarë do merret nëse rizgjidhet president i SHBA-së

Nga Bota
Obama mbështet Joe Biden për president të SHBA-së

Obama mbështet Joe Biden për president të SHBA-së

Nga Bota
Protestuesit në rrugët e Moskës kërkojnë një Rusi pa Putinin

Protestuesit në rrugët e Moskës kërkojnë një Rusi pa Putinin

Nga Bota
Dorëheqja e kryeministrit dhe ndryshimet kushtetuese – pse bota duhet ta marrë seriozisht mesazhin e Putinit

Dorëheqja e kryeministrit dhe ndryshimet kushtetuese – pse bota duhet ta marrë seriozisht mesazhin e Putinit

Nga Bota
Sondazhet e votimit: Presidenti i Rumanisë Iohannis fiton zgjedhjet

Sondazhet e votimit: Presidenti i Rumanisë Iohannis fiton zgjedhjet

Nga Bota
Miliarderi Michael Bloomberg po kandidon zyrtarisht për president të Shteteve të Bashkuara në vitin 2020

Miliarderi Michael Bloomberg po kandidon zyrtarisht për president të Shteteve të Bashkuara në vitin 2020

Nga Bota
Shënoi tetë gola gjatë lojës së hokejit, presidenti rus u rrëzua derisa përshëndeste publikun (Video)

Shënoi tetë gola gjatë lojës së hokejit, presidenti rus u rrëzua derisa përshëndeste publikun (Video)

Dështime
Historiku i ish-presidentëve në Maqedoni në vigjilje të zgjedhjeve për të parin e vendit (Foto)

Historiku i ish-presidentëve në Maqedoni në vigjilje të zgjedhjeve për të parin e vendit (Foto)

Venhar Ramadani
13 vite më parë Fatmir Sejdiu u zgjedh president i Kosovës

13 vite më parë Fatmir Sejdiu u zgjedh president i Kosovës

Kosovë
Presidenti i ri meksikan propozon amnisti masive, në përpjekje që të mësohet për varret e të vrarëve dhe të rrëmbyerit nga kartelat kriminale (Foto)

Presidenti i ri meksikan propozon amnisti masive, në përpjekje që të mësohet për varret e të vrarëve dhe të rrëmbyerit nga kartelat kriminale (Foto)

Nga Bota
Prej fillimit të verës, Trump do të udhëtoj me ‘bishën’ që kushton 15.8 milionë dollarë (Foto)

Prej fillimit të verës, Trump do të udhëtoj me ‘bishën’ që kushton 15.8 milionë dollarë (Foto)

Auto Fun
Xi Jinping, president ‘i përjetshëm’ në Kinë

Xi Jinping, president ‘i përjetshëm’ në Kinë

Nga Bota
Kina ndalon përdorimin e shkronjës N në internet, për të bllokuar kritikat ndaj ‘udhëheqjes së përjetshme’ të Presidentit Jinping

Kina ndalon përdorimin e shkronjës N në internet, për të bllokuar kritikat ndaj ‘udhëheqjes së përjetshme’ të Presidentit Jinping

Nga Bota
BE kundër propozimit të Edi Ramës për një president mbarëkombëtar (Video)

BE kundër propozimit të Edi Ramës për një president mbarëkombëtar (Video)

Kosovë
Dita kur Fatmir Sejdiu u zgjedh president

Dita kur Fatmir Sejdiu u zgjedh president

Kosovë
12 vjet nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

12 vjet nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

Kosovë