LAJMI I FUNDIT:

Prekaz

220 Artikuj

Një plumb në telefon ia shpëtoi jetën gazetarit Smith – britaniku rikthehet në Kosovë me rrëfim emocional për raportimet që kishte bërë në Prekaz

Një plumb në telefon ia shpëtoi jetën gazetarit Smith – britaniku rikthehet në Kosovë me rrëfim emocional për raportimet që kishte bërë në Prekaz

Kosovë
“Kur u sulmua familja Jashari më 5 mars 1998, francezët protestuan në Paris”, akademiku Kullashi tregon mobilizimin e shoqërisë franceze

“Kur u sulmua familja Jashari më 5 mars 1998, francezët protestuan në Paris”, akademiku Kullashi tregon mobilizimin e shoqërisë franceze

Kosovë
Sala Jashari aderon në PDK, do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë

Sala Jashari aderon në PDK, do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë

Politikë
Regjistrimi i popullsisë, familja Jashari përfundon procesin nga stafi i ASK-së

Regjistrimi i popullsisë, familja Jashari përfundon procesin nga stafi i ASK-së

Ekonomi
Aksident trafiku në Prekaz, lëndohen dy persona

Aksident trafiku në Prekaz, lëndohen dy persona

Kronika e Zezë
Rrëfimi i motrës së komandantit legjendar Adem Jashari

Rrëfimi i motrës së komandantit legjendar Adem Jashari

Kosovë
Nata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët e lirisë

Nata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët e lirisë

Kosovë
Krerët e shtetit homazhe në Prekaz: Jasharët personifikojnë sakrificën më të lartë njerëzore që ka njohur historia jonë

Krerët e shtetit homazhe në Prekaz: Jasharët personifikojnë sakrificën më të lartë njerëzore që ka njohur historia jonë

Kosovë
Bekim Jashari thotë se në vitin 1995 kishte parë ëndërr ngjarjen e 5, 6 dhe 7 marsit

Bekim Jashari thotë se në vitin 1995 kishte parë ëndërr ngjarjen e 5, 6 dhe 7 marsit

Kosovë
Haradinaj: Shtëpia e Jasharëve u bë simbol i luftës për liri, një fortifikim i vendosur kundër shtypjes dhe okupimit

Haradinaj: Shtëpia e Jasharëve u bë simbol i luftës për liri, një fortifikim i vendosur kundër shtypjes dhe okupimit

Kosovë
Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Kosovë
(Mos)kujdesi i dorës së shtetit për Kullat e Jasharëve

(Mos)kujdesi i dorës së shtetit për Kullat e Jasharëve

Kosovë
Pse edhe pas 24 vjetësh nuk u konservuan kullat e familjes Jashari në Prekaz?

Pse edhe pas 24 vjetësh nuk u konservuan kullat e familjes Jashari në Prekaz?

Kosovë
Hamëz Jashari përkujtohet nga djali i tij në përvjetorin e lindjes

Hamëz Jashari përkujtohet nga djali i tij në përvjetorin e lindjes

Kosovë
​Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Turqisë i shoqëruar nga Sveçla bën homazhe në Prekaz

​Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Turqisë i shoqëruar nga Sveçla bën homazhe në Prekaz

Kosovë
Avokati Stojkoviq ndalohet përsëri nga BIA serbe, ditë më parë bëri homazhe në Prekaz

Avokati Stojkoviq ndalohet përsëri nga BIA serbe, ditë më parë bëri homazhe në Prekaz

Kosovë
U ndalua në Merdar për shkak të homazheve në Prekaz, Klara Sanduloviq lejohet të hyjë në Serbi pas katër orësh marrje në pyetje

U ndalua në Merdar për shkak të homazheve në Prekaz, Klara Sanduloviq lejohet të hyjë në Serbi pas katër orësh marrje në pyetje

Kosovë
Vajza e Sanduloviqit bën homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz

Vajza e Sanduloviqit bën homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz

Kosovë
​Kurti kujton sulmin e dytë të forcave serbe në Prekaz dhe rezistencën e familjes Jashari

​Kurti kujton sulmin e dytë të forcave serbe në Prekaz dhe rezistencën e familjes Jashari

Kosovë
​Avokati serb, Stojkoviq tregon arsyet e ndalimit të tij në aeroportin e Beogradit

​Avokati serb, Stojkoviq tregon arsyet e ndalimit të tij në aeroportin e Beogradit

Kosovë
​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

​Musliu: Vuçiq ka frikë nga çdo lëvizje e avokatit Çedomir Stojkoviq

Siguri
​Ky është shkrimi që avokati serb, Stojkoviq la në Librin e Kujtimeve në Prekaz

​Ky është shkrimi që avokati serb, Stojkoviq la në Librin e Kujtimeve në Prekaz

Kosovë
Avokati serb: Të enjten do të shkoj në Kosovë dhe do vendos lule te varri i familjes Jashari në Prekaz

Avokati serb: Të enjten do të shkoj në Kosovë dhe do vendos lule te varri i familjes Jashari në Prekaz

Kosovë
Sanduloviq: Jam i vetmi politikan serb që kam bërë homazhe në Prekaz dhe kam kërkuar falje për krimet ndaj shqiptarëve

Sanduloviq: Jam i vetmi politikan serb që kam bërë homazhe në Prekaz dhe kam kërkuar falje për krimet ndaj shqiptarëve

Kosovë


mob5