LAJMI I FUNDIT:

Portali Dukagjini

126 Artikuj

Tërnava: Zanafilla e vrasjeve në Kosovë është në institucione

Tërnava: Zanafilla e vrasjeve në Kosovë është në institucione

Siguri
Ende nuk shihet në horizont reforma zgjedhore në Kosovë

Ende nuk shihet në horizont reforma zgjedhore në Kosovë

Politikë
Doganierë, inspektorë dhe policë hetues do të obligohen të deklarojnë pasurinë

Doganierë, inspektorë dhe policë hetues do të obligohen të deklarojnë pasurinë

Kosovë
Të padëshiruar në SHBA, afganët e Bondsteel-it do të zgjedhin vendqëndrimin e tyre

Të padëshiruar në SHBA, afganët e Bondsteel-it do të zgjedhin vendqëndrimin e tyre

Kosovë
Infermierja Krasniqi: Nuk është hera e parë që mbesim pa paga

Infermierja Krasniqi: Nuk është hera e parë që mbesim pa paga

Shëndetësi
Çerkini për ndërprerjen e gërmimeve në Shtaval: Është lojë e Serbisë sikurse ajo në Kizhevak

Çerkini për ndërprerjen e gërmimeve në Shtaval: Është lojë e Serbisë sikurse ajo në Kizhevak

Kosovë
Muja: Nuk ka ndryshuar qëndrimi i LVV-së për mos tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Muja: Nuk ka ndryshuar qëndrimi i LVV-së për mos tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Financa
Haxhiu: Vetëm ata që kanë nevojë do të tërheqin mjetet nga Trusti

Haxhiu: Vetëm ata që kanë nevojë do të tërheqin mjetet nga Trusti

Financa
Termi fyes “Šiptari” përdoret nga Ministria e Brendshme e Serbisë

Termi fyes “Šiptari” përdoret nga Ministria e Brendshme e Serbisë

Kosovë
Tragjedia në Vaganicë të Mitrovicës, rrëfimi për mbytjen e 9-vjeçarit në kanalin e Ibër-Lepencit

Tragjedia në Vaganicë të Mitrovicës, rrëfimi për mbytjen e 9-vjeçarit në kanalin e Ibër-Lepencit

Kosovë
Gjermania investuesi më i madh në Kosovë – ndjekur nga Austria, SHBA, Britania e Madhe dhe Turqia

Gjermania investuesi më i madh në Kosovë – ndjekur nga Austria, SHBA, Britania e Madhe dhe Turqia

Financa
Nga e hëna fillon shqyrtimi i aplikacioneve për ndarjen e 100 eurove, ekspertët thonë se verifikimi i përfituesve nuk është i lehtë

Nga e hëna fillon shqyrtimi i aplikacioneve për ndarjen e 100 eurove, ekspertët thonë se verifikimi i përfituesve nuk është i lehtë

Financa
Libri i Nusret Pllanës për terrorin e Serbisë në Kosovë do të jetë në duart e Papa Françeskut

Libri i Nusret Pllanës për terrorin e Serbisë në Kosovë do të jetë në duart e Papa Françeskut

Kosovë
​Jep dorëheqje drejtoresha e Divizionit për Mbrojtjen e Juridike të akuzuarve nga Specialja, Ministria e Drejtësisë thotë se e ka shkarkuar

​Jep dorëheqje drejtoresha e Divizionit për Mbrojtjen e Juridike të akuzuarve nga Specialja, Ministria e Drejtësisë thotë se e ka shkarkuar

Kosovë
Deputeti gjerman, Abraham: Liberalizimi i vizave për Kosovën po mohohet padrejtësisht

Deputeti gjerman, Abraham: Liberalizimi i vizave për Kosovën po mohohet padrejtësisht

Kosovë
Paraburgim për arsimtarin në Gjakovë, dyshohet se dhunoi seksualisht nxënësin

Paraburgim për arsimtarin në Gjakovë, dyshohet se dhunoi seksualisht nxënësin

Kronika e Zezë
Auditori kritikon Ministrinë e Arsimit, ekspertët alarmojnë për PISA-n

Auditori kritikon Ministrinë e Arsimit, ekspertët alarmojnë për PISA-n

Kosovë
Gjyshinca: Qeveria e re dhe ndryshimet gjeopolitike, faktorë për anëtarësimin e Kosovës në KE

Gjyshinca: Qeveria e re dhe ndryshimet gjeopolitike, faktorë për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kosovë
Avokati i deputetes së VV-së: Ne besojmë në pafajësinë e saj

Avokati i deputetes së VV-së: Ne besojmë në pafajësinë e saj

Kosovë
Haradinaj: Kurti duhet të kërkonte takime bilaterale në SHBA

Haradinaj: Kurti duhet të kërkonte takime bilaterale në SHBA

Kosovë
Haradinaj i përgjigjet Abazoviqit: Çështja e demarkacionit nuk kryhet nga një palë

Haradinaj i përgjigjet Abazoviqit: Çështja e demarkacionit nuk kryhet nga një palë

Kosovë
Shtohet keqpërdorimi i detyrës nga ana e zyrtarëve policorë

Shtohet keqpërdorimi i detyrës nga ana e zyrtarëve policorë

Kosovë
Grupi i Kumanovës duan ekstradimin në Kosovë, por jo pa Kleinin

Grupi i Kumanovës duan ekstradimin në Kosovë, por jo pa Kleinin

Kosovë
Motra e Ukshin Hotit për zhdukjen e tij: Fajtori dihet

Motra e Ukshin Hotit për zhdukjen e tij: Fajtori dihet

Drejtësi