LAJMI I FUNDIT:

Portali Dukagjini

126 Artikuj

Objektet në Prishtinë që u përdorën gjatë luftës për dhunime seksuale

Objektet në Prishtinë që u përdorën gjatë luftës për dhunime seksuale

Sociale
Deri në vitin 2024, Kosova do të pastrohet nga minat

Deri në vitin 2024, Kosova do të pastrohet nga minat

Siguri
Raporti sekret i BE-së: Vuçiq me hapa të ngadalshëm synon shkëputjen nga Rusia

Raporti sekret i BE-së: Vuçiq me hapa të ngadalshëm synon shkëputjen nga Rusia

Lajme
Berjani: Nuk duhet të hiqet akciza për derivatet e naftës

Berjani: Nuk duhet të hiqet akciza për derivatet e naftës

Biznes
Të dhunuarit seksualisht gjatë luftës akoma hezitojnë të flasin

Të dhunuarit seksualisht gjatë luftës akoma hezitojnë të flasin

Drejtësi
Shtetasi turk që vdiq nga rrufeja kishte ardhur në Rahovec për të punuar

Shtetasi turk që vdiq nga rrufeja kishte ardhur në Rahovec për të punuar

Kosovë
Krasniqi: Në betejën mes veteranëve dhe Qeverisë nuk ka fitues, të dyja palët janë humbëse

Krasniqi: Në betejën mes veteranëve dhe Qeverisë nuk ka fitues, të dyja palët janë humbëse

Kosovë
Nëntë vetëvrasje në Kosovë, për katër muaj e gjysmë

Nëntë vetëvrasje në Kosovë, për katër muaj e gjysmë

Sociale
Visar Ymeri për “Ballkanin e Hapur”: Kosova po bën gabim në dy aspekte

Visar Ymeri për “Ballkanin e Hapur”: Kosova po bën gabim në dy aspekte

Politikë
Pse s’u takua Kurti me Biden në SHBA? Flet Alon Ben-Meir

Pse s’u takua Kurti me Biden në SHBA? Flet Alon Ben-Meir

Politikë
Berat Buzhala përballet me zëvendësministrin Durmishi për aferën e dyshuar korruptive në Ministrinë e Infrastrukturës

Berat Buzhala përballet me zëvendësministrin Durmishi për aferën e dyshuar korruptive në Ministrinë e Infrastrukturës

Kosovë
Jashari: Ndryshimi i ligjit do t’i nëpërkëmbë veteranët, por kjo nuk do të lejohet

Jashari: Ndryshimi i ligjit do t’i nëpërkëmbë veteranët, por kjo nuk do të lejohet

Kosovë
Dugolli: Pozita po përballet padrejtësisht me protestat e veteranëve, askush nuk ndihet mirë me skena të tilla

Dugolli: Pozita po përballet padrejtësisht me protestat e veteranëve, askush nuk ndihet mirë me skena të tilla

Politikë
Dreshaj: Ka diskriminim në kriteret ndaj pensionistëve kontributdhënës

Dreshaj: Ka diskriminim në kriteret ndaj pensionistëve kontributdhënës

Kosovë
Për 120 vrasjet e pasluftës në rajonin e Dukagjinit, hetimet vazhdojnë

Për 120 vrasjet e pasluftës në rajonin e Dukagjinit, hetimet vazhdojnë

Drejtësi
U ndalua për tejkalim të shpejtësisë, autobusit në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë i’u gjetën 57 emigrantë

U ndalua për tejkalim të shpejtësisë, autobusit në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë i’u gjetën 57 emigrantë

Siguri
Sallagrazhda, fshati ku banorët festojnë bashkë Bajram e Pashkë

Sallagrazhda, fshati ku banorët festojnë bashkë Bajram e Pashkë

Sociale
S’ka incidente ndëretnike në rajonin e Vushtrrisë

S’ka incidente ndëretnike në rajonin e Vushtrrisë

Kosovë
Brenda kazermës “Europianët e rinj” në Pomozotin – aty ku përgatiten ushtarët e FSK-së për misione ndërkombëtare

Brenda kazermës “Europianët e rinj” në Pomozotin – aty ku përgatiten ushtarët e FSK-së për misione ndërkombëtare

Siguri
LOOP – Kualiteti i Ajrit

LOOP – Kualiteti i Ajrit

Kosovë
Quni: Nuk ka asnjë rezultat nga Qeveria Kurti

Quni: Nuk ka asnjë rezultat nga Qeveria Kurti

Politikë
Gold AG: Nuk do të kisha besuar se në Kosovë mund të ndodhin vrasje për shkak të muzikës

Gold AG: Nuk do të kisha besuar se në Kosovë mund të ndodhin vrasje për shkak të muzikës

Po Flitet
Avokati Zenuni: I ndjeri i kishte dërguar fotografi të arkivolit reperit Buta

Avokati Zenuni: I ndjeri i kishte dërguar fotografi të arkivolit reperit Buta

Drejtësi
Institucioni ku hetohet pastrimi i parave pa drejtor

Institucioni ku hetohet pastrimi i parave pa drejtor

Kosovë