LAJMI I FUNDIT:

Plani franko gjerman

113 Artikuj

Vuçiq thotë se nuk guxon ta prezantojë të gjithë planin evropian

Vuçiq thotë se nuk guxon ta prezantojë të gjithë planin evropian

Serbia
Analistët serbë tregojnë se si do të mbyllet çështja e Kosovës: Vuçiq do të kërkojë referendum, por vetëm në një rast

Analistët serbë tregojnë se si do të mbyllet çështja e Kosovës: Vuçiq do të kërkojë referendum, por vetëm në një rast

Kosovë
Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Kosovë
Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë – Serbi nxit debat në Twitter mes dy ish zyrtarëve qeveritarë, të Kosovës e Shqipërisë

Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë – Serbi nxit debat në Twitter mes dy ish zyrtarëve qeveritarë, të Kosovës e Shqipërisë

Politikë
Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian për normalizimin e raporteve me Serbinë

Chollet i kërkon Kurtit ta pranojë propozimin evropian për normalizimin e raporteve me Serbinë

Kosovë
Analistët komentojnë zhvillimet e fundit në dialog: Pasi Vuçiqi pranoi planin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti

Analistët komentojnë zhvillimet e fundit në dialog: Pasi Vuçiqi pranoi planin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti

Ismail Jakupi
Plani evropian sfidon Serbinë

Plani evropian sfidon Serbinë

Kosovë
Danas publikon 10 pikat e planit franko-gjerman

Danas publikon 10 pikat e planit franko-gjerman

Kosovë
Biserko: Kosova dhe Serbia duhet ta pranojnë planin franko-gjerman, Perëndimi nuk do të lejojë një front të dytë në Ballkan

Biserko: Kosova dhe Serbia duhet ta pranojnë planin franko-gjerman, Perëndimi nuk do të lejojë një front të dytë në Ballkan

Kosovë
Analistët serbë thonë se Serbia do ta pësojë nëse Vuçiq refuzon planin franko-gjerman

Analistët serbë thonë se Serbia do ta pësojë nëse Vuçiq refuzon planin franko-gjerman

Politikë
Kurti për planin franko-gjerman: Serbia e refuzoi, ne e konsideruam bazë të mirë

Kurti për planin franko-gjerman: Serbia e refuzoi, ne e konsideruam bazë të mirë

Kosovë
Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Kosovë
Plani franko-gjerman – gjatë janarit këshilltarët e Scholz dhe Macron vizitojnë Kosovën e Serbinë, për të konkretizuar çështjen e dialogut

Plani franko-gjerman – gjatë janarit këshilltarët e Scholz dhe Macron vizitojnë Kosovën e Serbinë, për të konkretizuar çështjen e dialogut

Kosovë
Shtensionimi i situatës në veri pritet t’i hapë rrugë rikthimit të dialogut

Shtensionimi i situatës në veri pritet t’i hapë rrugë rikthimit të dialogut

Kosovë
DW: Marrëveshja gjermano-gjermane dhe ngjashmëria e saj me planin franko-gjerman për Kosovën

DW: Marrëveshja gjermano-gjermane dhe ngjashmëria e saj me planin franko-gjerman për Kosovën

Kosovë
Në planin franko-gjerman nuk përmendet njohja e ndërsjellë

Në planin franko-gjerman nuk përmendet njohja e ndërsjellë

Kosovë
Konjufca për propozimin e BE-së: Me atë dokument de facto Serbia e njeh Kosovën

Konjufca për propozimin e BE-së: Me atë dokument de facto Serbia e njeh Kosovën

Kosovë