LAJMI I FUNDIT:

Plani franko gjerman

113 Artikuj

“Zajednica, Zajednica, u bëre kryeministër e lëshove bajrakun”, “Nuk kam ndryshuar për të keq, ju po shihni ndryshe” – përplasjet në seancën e natës

“Zajednica, Zajednica, u bëre kryeministër e lëshove bajrakun”, “Nuk kam ndryshuar për të keq, ju po shihni ndryshe” – përplasjet në seancën e natës

Kosovë
“Nga ‘znash srpski’-malo”, tek “kërkim-falja e Vuçiqit se nuk flet shqip”, Kusari-Lila i kundërpërgjigjet kritikave të opozitës për Planin evropian

“Nga ‘znash srpski’-malo”, tek “kërkim-falja e Vuçiqit se nuk flet shqip”, Kusari-Lila i kundërpërgjigjet kritikave të opozitës për Planin evropian

Kosovë
Krasniqi: Degradim total, nga marrëveshja përfundimtare me njohje në qendër, në marrëveshje të përkohshme me Asociacionin në qendër

Krasniqi: Degradim total, nga marrëveshja përfundimtare me njohje në qendër, në marrëveshje të përkohshme me Asociacionin në qendër

Kosovë
Plani evropian, senatorët amerikanë i kërkojnë Kosovës dhe Serbisë aneksin për zbatimin e marrëveshjes

Plani evropian, senatorët amerikanë i kërkojnë Kosovës dhe Serbisë aneksin për zbatimin e marrëveshjes

Kosovë
Çka përfiton Kosova nga Plani evropian? Deklaratat e ambasadorit amerikan për Asociacionin e komunave me shumicë serbe

Çka përfiton Kosova nga Plani evropian? Deklaratat e ambasadorit amerikan për Asociacionin e komunave me shumicë serbe

Kosovë
Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Shqipëri
Nurellari i PDK-së ia publikon Bislimit deklaratën që thoshte se plani evropian i afrohet më shumë pozicionit të Serbisë

Nurellari i PDK-së ia publikon Bislimit deklaratën që thoshte se plani evropian i afrohet më shumë pozicionit të Serbisë

Kosovë
“I vetëm kundër të gjithëve” – raportimi në sytë e mediave të afërta me Vuçiqin në Serbi

“I vetëm kundër të gjithëve” – raportimi në sytë e mediave të afërta me Vuçiqin në Serbi

Serbia
Këto janë 11 pikat e propozimit evropian për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Këto janë 11 pikat e propozimit evropian për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kosovë
Krasniqi: Kosova humbi njohjen dhe fitoi Asociacionin

Krasniqi: Kosova humbi njohjen dhe fitoi Asociacionin

Kosovë
Kurti: Isha i gatshëm ta nënshkruaja, por Vuçiq refuzoi – dëm që nuk ndodhi sot

Kurti: Isha i gatshëm ta nënshkruaja, por Vuçiq refuzoi – dëm që nuk ndodhi sot

Kosovë
Plani franko-gjerman, Rama: Më i miri që është propozuar deri tani

Plani franko-gjerman, Rama: Më i miri që është propozuar deri tani

Shqipëri
Pasi u kritikua për lëshime në negociata me Kosovën, Vuçiq: Nuk ka kapitullim e as kthim në vitet e 90-ta

Pasi u kritikua për lëshime në negociata me Kosovën, Vuçiq: Nuk ka kapitullim e as kthim në vitet e 90-ta

Serbia
Ponosh: Vuçiqi ka pranuar garanci vetëm për veten me planin franko-gjerman

Ponosh: Vuçiqi ka pranuar garanci vetëm për veten me planin franko-gjerman

Serbia
A është kjo dita më e rëndësishme për Kurtin dhe Vuçiqin, të pranohet plani i BE-së, apo do të ketë sanksione?

A është kjo dita më e rëndësishme për Kurtin dhe Vuçiqin, të pranohet plani i BE-së, apo do të ketë sanksione?

Muhamet Hajrullahu
Serwer: Nëse plani evropian është “merre ose lëre” kushtet e Kurtit janë refuzuar – takimi i radhës ka pak kuptim

Serwer: Nëse plani evropian është “merre ose lëre” kushtet e Kurtit janë refuzuar – takimi i radhës ka pak kuptim

Kosovë
SHBA-të presin takim konstruktiv të hënën, Chollet përmend edhe Asociacionin e komunave me shumicë serbe  

SHBA-të presin takim konstruktiv të hënën, Chollet përmend edhe Asociacionin e komunave me shumicë serbe  

Kosovë
Takimi i së hënës dhe plani evropian, Szunyog: BE-ja pret që Kosova dhe Serbia ta pranojnë, Bislimi nuk përgjigjet

Takimi i së hënës dhe plani evropian, Szunyog: BE-ja pret që Kosova dhe Serbia ta pranojnë, Bislimi nuk përgjigjet

Kosovë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin nga Kurti dhe Vuçiq të jenë konstruktiv në takimin e së hënës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin nga Kurti dhe Vuçiq të jenë konstruktiv në takimin e së hënës

Kosovë
Çfarë do të ndodhte nëse plani evropian do të refuzohej nga Kosova dhe Serbia?

Çfarë do të ndodhte nëse plani evropian do të refuzohej nga Kosova dhe Serbia?

Kosovë
Lajçak: Presim që Kurti e Vuçiq të hënën ta pranojnë zyrtarisht planin evropian

Lajçak: Presim që Kurti e Vuçiq të hënën ta pranojnë zyrtarisht planin evropian

Kosovë
Haradinaj në Kuvend: Kosova të hënën mund ta mbyll marrëveshjen, jo vetëm sinjale pozitive

Haradinaj në Kuvend: Kosova të hënën mund ta mbyll marrëveshjen, jo vetëm sinjale pozitive

Kosovë
Disa ditë para takimit ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit – çfarë pritet nga 27 shkurti në Bruksel?

Disa ditë para takimit ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit – çfarë pritet nga 27 shkurti në Bruksel?

Kosovë
Lajçak: Detyrimet e marra duhet të përmbushen, prioritet mbetet që të dyja palët të bien dakord për propozimin e BE-së

Lajçak: Detyrimet e marra duhet të përmbushen, prioritet mbetet që të dyja palët të bien dakord për propozimin e BE-së

Kosovë