LAJMI I FUNDIT:

Plani franko gjerman

117 Artikuj

“Liberalizimi i vizave punë e kryer, e pamundur që procesi të bllokohet”, takimi i 18 marsit dhe dy skenarët – gjithçka nga intervista me Shashën

“Liberalizimi i vizave punë e kryer, e pamundur që procesi të bllokohet”, takimi i 18 marsit dhe dy skenarët – gjithçka nga intervista me Shashën

Kosovë
Emisari gjerman: Kosova është gjithmonë e fortë, kur arrin të thotë po

Emisari gjerman: Kosova është gjithmonë e fortë, kur arrin të thotë po

Kosovë
Modelet e përmendura për Asociacionin, qëndrimi i Kurtit dhe deklarata e ambasadorit britanik për takimin e 18 marsit 

Modelet e përmendura për Asociacionin, qëndrimi i Kurtit dhe deklarata e ambasadorit britanik për takimin e 18 marsit 

Kosovë
Këshilli i Ministrave i tha po liberalizimit të vizave, vizita e Lajçakut në Kosovë dhe deklarata e Wellerit për Propozimin evropian – top lajmet e javës

Këshilli i Ministrave i tha po liberalizimit të vizave, vizita e Lajçakut në Kosovë dhe deklarata e Wellerit për Propozimin evropian – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Takimi Biden-Von der Leyen, flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe Propozimin evropian

Takimi Biden-Von der Leyen, flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe Propozimin evropian

Kosovë
​Lajçak mbyll vizitën me takimin me ambasadorët e akredituar në Kosovë

​Lajçak mbyll vizitën me takimin me ambasadorët e akredituar në Kosovë

Kosovë
Deklarata e Lajçakut pas takimit me krerët opozitarë dhe qëndrimet e Krasniqit, Abdixhikut e Haradinajt për Propozimin evropian

Deklarata e Lajçakut pas takimit me krerët opozitarë dhe qëndrimet e Krasniqit, Abdixhikut e Haradinajt për Propozimin evropian

Besnike Salihu
A do të nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi dhe sa po merret politika e jashtme e Shqipërisë me çështjet e Kosovës – intervista e Edith Harxhit për Telegrafin

A do të nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi dhe sa po merret politika e jashtme e Shqipërisë me çështjet e Kosovës – intervista e Edith Harxhit për Telegrafin

Kosovë
“Janë përmbushur pritshmëritë e mia” dhe “15 modele për Asociacionin” – deklaratat e Lajçakut dhe gjithçka nga vizita e tij në Kosovë

“Janë përmbushur pritshmëritë e mia” dhe “15 modele për Asociacionin” – deklaratat e Lajçakut dhe gjithçka nga vizita e tij në Kosovë

Besnike Salihu
Aneksi për zbatimin e Propozimit evropian dhe takimi i 18 marsit, Lajçak nis sot vizitën në Kosovë  

Aneksi për zbatimin e Propozimit evropian dhe takimi i 18 marsit, Lajçak nis sot vizitën në Kosovë  

Kosovë
Qëndrimet e opozitës për Propozimin evropian dhe reagimet e ambasadës amerikane, gjermane dhe franceze

Qëndrimet e opozitës për Propozimin evropian dhe reagimet e ambasadës amerikane, gjermane dhe franceze

Kosovë
Marrëveshja Kosovë-Serbi, Scholz: Procesi do të përfundojë me sukses

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Scholz: Procesi do të përfundojë me sukses

Kosovë
Rama në Berlin: Mbështesim fuqimisht propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Rama në Berlin: Mbështesim fuqimisht propozimin evropian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Shqipëri
Propozimi evropian, deklarata e SHBA-së dhe profesorit Weller si dhe reagimi i opozitës

Propozimi evropian, deklarata e SHBA-së dhe profesorit Weller si dhe reagimi i opozitës

Kosovë
Diplomatët evropianë për pikën 4 të propozimit të BE-së: Kosova mund të anëtarësohet në OKB vetëm me një kusht

Diplomatët evropianë për pikën 4 të propozimit të BE-së: Kosova mund të anëtarësohet në OKB vetëm me një kusht

Politikë
Vuçiq: Do të përballemi me presion

Vuçiq: Do të përballemi me presion

Kosovë
Shefi i BE-së në Beograd: Propozimi evropian, një mundësi historike

Shefi i BE-së në Beograd: Propozimi evropian, një mundësi historike

Kosovë
Propozimi evropian, Kurti i gatshëm për të vazhduar bisedimet për planin e zbatimit

Propozimi evropian, Kurti i gatshëm për të vazhduar bisedimet për planin e zbatimit

Kosovë
Propozimi evropian dhe deklarata e Kurtit, përplasjet në Kuvend në orët e vona dhe aksioni i Policisë në disa qytete – top lajmet e javës

Propozimi evropian dhe deklarata e Kurtit, përplasjet në Kuvend në orët e vona dhe aksioni i Policisë në disa qytete – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Gatishmëria e Kurtit për nënshkrimin e Propozimit evropian, Lajçak flet për qëndrimin e BE-së dhe tregon se çfarë pret nga takimi i 18 marsit 

Gatishmëria e Kurtit për nënshkrimin e Propozimit evropian, Lajçak flet për qëndrimin e BE-së dhe tregon se çfarë pret nga takimi i 18 marsit 

Kosovë
Propozimi evropian, Rohde: Nuk do të lejojmë një “Republikë serbe” në Kosovë, shpresojmë në dhjetë ditët e ardhshme të bëhet përparim vendimtar

Propozimi evropian, Rohde: Nuk do të lejojmë një “Republikë serbe” në Kosovë, shpresojmë në dhjetë ditët e ardhshme të bëhet përparim vendimtar

Kosovë
​Çitaku: Kosova nuk po përfiton asgjë në dialog, Kurti bëri kalkulime të gabuara

​Çitaku: Kosova nuk po përfiton asgjë në dialog, Kurti bëri kalkulime të gabuara

Kosovë
Propozimi evropian, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Republika e Kosovës ka treguar se është serioze dhe e përkushtuar

Propozimi evropian, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Republika e Kosovës ka treguar se është serioze dhe e përkushtuar

Kosovë
Nga Propozimi evropian, prezantimi i Kosovës si palë e barabartë e deri te Ligji për bashkësitë fetare – gjithçka nga intervista me juristen Mushkolaj

Nga Propozimi evropian, prezantimi i Kosovës si palë e barabartë e deri te Ligji për bashkësitë fetare – gjithçka nga intervista me juristen Mushkolaj

Kosovë