LAJMI I FUNDIT:

Pirja e duhanit

51 Artikuj

Cilat vende janë më së shumti dhe më pak të varura nga duhani dhe cigaret elektrike në Evropë?

Cilat vende janë më së shumti dhe më pak të varura nga duhani dhe cigaret elektrike në Evropë?

Evropa
Aksioni kundër duhanit, shqiptohen 19 gjoba në Fushë Kosovë e Ferizaj brenda një dite

Aksioni kundër duhanit, shqiptohen 19 gjoba në Fushë Kosovë e Ferizaj brenda një dite

Kosovë
“Boll ma”, ministri Peci dhe inspektorët në aksion për zbatimin e ligjit kundër duhanit

“Boll ma”, ministri Peci dhe inspektorët në aksion për zbatimin e ligjit kundër duhanit

Kosovë
Ambasadori Rohde përgëzon vendimin që ndalon pirjen e duhanit në ambientet e mbyllura

Ambasadori Rohde përgëzon vendimin që ndalon pirjen e duhanit në ambientet e mbyllura

Të Tjera
Gastronomia nuk e respekton ligjin, vazhdon pirja e duhanit nëpër lokale

Gastronomia nuk e respekton ligjin, vazhdon pirja e duhanit nëpër lokale

Kosovë
Nëse pini duhan, mbase vuani nga sëmundja e melanozës, ndërsa për këtë as që jeni të vetëdijshëm

Nëse pini duhan, mbase vuani nga sëmundja e melanozës, ndërsa për këtë as që jeni të vetëdijshëm

Këshilla mjekësore
Si të veproni me thonjtë e verdhë?

Si të veproni me thonjtë e verdhë?

Manikyr dhe pedikyr
Këta janë armiqtë e fshehur të veshkave të shëndetshme!

Këta janë armiqtë e fshehur të veshkave të shëndetshme!

Këshilla mjekësore
Vetëm prekja e rrobave të një duhanpirësi për një periudhë të gjatë mund të rrisë rrezikun e kancerit, paralajmëron studimi

Vetëm prekja e rrobave të një duhanpirësi për një periudhë të gjatë mund të rrisë rrezikun e kancerit, paralajmëron studimi

Shëndetësi Lajme
Studimi: Pirja e duhanit e mosha, faktorët më të mëdhenj të rrezikut për kancer

Studimi: Pirja e duhanit e mosha, faktorët më të mëdhenj të rrezikut për kancer

Shëndetësi Lajme
Zbulimi i shkencëtarëve zgjidh një mister: Ja pse disa duhanpirës nuk preken kurrë nga kanceri i mushkërive!

Zbulimi i shkencëtarëve zgjidh një mister: Ja pse disa duhanpirës nuk preken kurrë nga kanceri i mushkërive!

Shëndetësi Lajme
Mos i injoro: Këto shenja mund të zbulojnë që në trupin tuaj zhvillohet kanceri!

Mos i injoro: Këto shenja mund të zbulojnë që në trupin tuaj zhvillohet kanceri!

Këshilla mjekësore
Gratë apo burrat, kush e ka më të vështirë lënien e cigares?

Gratë apo burrat, kush e ka më të vështirë lënien e cigares?

Shëndetësi Lajme
Pirja e duhanit bën që tri herë më shumë qeliza të infektohen me coronavirus, sugjeron studimi laboratorik

Pirja e duhanit bën që tri herë më shumë qeliza të infektohen me coronavirus, sugjeron studimi laboratorik

Shëndetësi Lajme
Një rajon spanjoll ndalon pirjen e duhanit pas shqetësimeve për coronavirus

Një rajon spanjoll ndalon pirjen e duhanit pas shqetësimeve për coronavirus

Nga Bota
A është ndonjëherë vonë për të hequr dorë nga pirja e duhanit?

A është ndonjëherë vonë për të hequr dorë nga pirja e duhanit?

Të tjera
Katër shprehi që mund të shkaktojnë kancerin

Katër shprehi që mund të shkaktojnë kancerin

Shëndetësi Lajme
Dita kur Anglia ndaloi pirjen e duhanit në hapësirat e brendshme publike

Dita kur Anglia ndaloi pirjen e duhanit në hapësirat e brendshme publike

Kuriozitete
Gjërat që nuk duhet t’i bëni pas ngrënies

Gjërat që nuk duhet t’i bëni pas ngrënies

Këshilla mjekësore
Lënia e duhanit nuk të shëndosh!

Lënia e duhanit nuk të shëndosh!

Shëndetësi Lajme
Qytetarët e Kosovës brenda një viti shpenzojnë mbi 300 milionë euro për duhan

Qytetarët e Kosovës brenda një viti shpenzojnë mbi 300 milionë euro për duhan

Financa
S’do ju vijë kurrë moment më i mirë për të lënë cigaren

S’do ju vijë kurrë moment më i mirë për të lënë cigaren

Shëndetësi Lajme
Pse duhanpirësit janë më të rrezikuar nga coronavirusi

Pse duhanpirësit janë më të rrezikuar nga coronavirusi

Shëndetësi Lajme
Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të varur nga ajo

Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të varur nga ajo

Shëndetësi Lajme