LAJMI I FUNDIT:

Pijet

33 Artikuj

Nuk mund të keni bel të hollë për shkak të shprehisë së keqe të mbrëmjes

Nuk mund të keni bel të hollë për shkak të shprehisë së keqe të mbrëmjes

Sport / Fitnes
Çfarë ndihmon kur keni mundime gjatë udhëtimit: Këto pije mund të parandalojnë problemet e pakëndshme

Çfarë ndihmon kur keni mundime gjatë udhëtimit: Këto pije mund të parandalojnë problemet e pakëndshme

Këshilla mjekësore
Këto pije duhet t’i shmangni kur vapa është në kulmin e saj

Këto pije duhet t’i shmangni kur vapa është në kulmin e saj

Të njohim produktet
Kurti: Sektori i pijeve dhe ushqimit, i rëndësishëm për ekonominë e Kosovës

Kurti: Sektori i pijeve dhe ushqimit, i rëndësishëm për ekonominë e Kosovës

Prodhime Vendore
Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Ushqim i shëndetshëm
A mundet që konsumimi i tepërt i ëmbëlsirave dhe i lëngjeve të rrisë rënien e flokëve te meshkujt?

A mundet që konsumimi i tepërt i ëmbëlsirave dhe i lëngjeve të rrisë rënien e flokëve te meshkujt?

Shëndetësi Lajme
Paralajmërimi i mjekëve: Shmangni këto pije për të reduktuar rrezikun e një ataku kardiak

Paralajmërimi i mjekëve: Shmangni këto pije për të reduktuar rrezikun e një ataku kardiak

Të njohim produktet
Pijet që duhen shmangur nëse vuani nga shtypja e lartë e gjakut

Pijet që duhen shmangur nëse vuani nga shtypja e lartë e gjakut

Këshilla mjekësore
Të gjithë ata që dëshirojnë të dobësohen shpejt bëjnë një gabim të tmerrshëm

Të gjithë ata që dëshirojnë të dobësohen shpejt bëjnë një gabim të tmerrshëm

Nutricion
Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Ushqimi dhe Dieta
Pija më e keqe për veshkat tuaja

Pija më e keqe për veshkat tuaja

Shëndetësi Lajme
Pijet që ju ndihmojnë të flini më lehtë

Pijet që ju ndihmojnë të flini më lehtë

Nutricion
Dogana e Kosovës kap mbi 3.5 tonelata pije joalkoolike të kontrabanduar nga Serbia

Dogana e Kosovës kap mbi 3.5 tonelata pije joalkoolike të kontrabanduar nga Serbia

Të Tjera
Pijet që duhet t’i merrni para gjumit

Pijet që duhet t’i merrni para gjumit

Nutricion
Gjashtë pije natyrale që lehtësojnë inflamacionin kronik

Gjashtë pije natyrale që lehtësojnë inflamacionin kronik

Këshilla mjekësore
Pijet që mund ta rrisin rrezikun nga kanceri

Pijet që mund ta rrisin rrezikun nga kanceri

Shëndetësi Lajme
Pijet më të mira për shëndetin e zemrës

Pijet më të mira për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Pijet që duhet shmangur para se të shkoni në shtrat

Pijet që duhet shmangur para se të shkoni në shtrat

Nutricion
Përse nuk është i shëndetshëm konsumimi i pijeve nga kënaçet?

Përse nuk është i shëndetshëm konsumimi i pijeve nga kënaçet?

Shëndetësi Lajme
Gjenetika lidhet jo vetëm me shijet tona për pije e ushqime, por edhe me zhvillimin e sëmundjeve

Gjenetika lidhet jo vetëm me shijet tona për pije e ushqime, por edhe me zhvillimin e sëmundjeve

Shëndetësi Lajme
Çfarë duhet të pimë çdo ditë esëll, sipas nutricionistëve

Çfarë duhet të pimë çdo ditë esëll, sipas nutricionistëve

Nutricion
Pijet më të mira për diabetikët: Kështu ulet niveli i glukozës në gjak!

Pijet më të mira për diabetikët: Kështu ulet niveli i glukozës në gjak!

Mjekësi alternative
Nëse ju mungon hekuri në organizëm, provoni këto produkte ushqimi

Nëse ju mungon hekuri në organizëm, provoni këto produkte ushqimi

Të njohim produktet
Nga uji deri te vodka: Në çfarë temperature është më së miri të ftohni pijen e preferuar

Nga uji deri te vodka: Në çfarë temperature është më së miri të ftohni pijen e preferuar

Të tjera