LAJMI I FUNDIT:

Philip Kosnett

372 Artikuj

Kosnett viziton veriun e Mitrovicës: Paqja mund të arrihet vetëm duke punuar së bashku

Kosnett viziton veriun e Mitrovicës: Paqja mund të arrihet vetëm duke punuar së bashku

Kosovë
Hoxhaj takon Palmerin: PDK kërkon një rol më të madh të SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

Hoxhaj takon Palmerin: PDK kërkon një rol më të madh të SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

Politikë
Palmer arrin në Kosovë, pritet nga amabsadori Kosnett

Palmer arrin në Kosovë, pritet nga amabsadori Kosnett

Kosovë
Kosnett kujton dy pilotët e Ushtrisë Amerikane

Kosnett kujton dy pilotët e Ushtrisë Amerikane

Kosovë
Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenarë që iu bashkuam FSK-së në Kuvajt, jemi më të fortë së bashku

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenarë që iu bashkuam FSK-së në Kuvajt, jemi më të fortë së bashku

Politikë
FSK pjesë e “Defender Europe 21”, deklarata e ambasadorit Kosnett për marrëveshjen e Washingtonit, eskalimi i situatës në Kuvend dhe vendimet e fundit të Qeverisë – top lajmet e javës

FSK pjesë e “Defender Europe 21”, deklarata e ambasadorit Kosnett për marrëveshjen e Washingtonit, eskalimi i situatës në Kuvend dhe vendimet e fundit të Qeverisë – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Kosnett: Administrata e Bidenit ka përqafuar marrëveshjen e Washingtonit tërësisht, por kjo s’mund të jetë skica e vetme për dialog

Kosnett: Administrata e Bidenit ka përqafuar marrëveshjen e Washingtonit tërësisht, por kjo s’mund të jetë skica e vetme për dialog

Kosovë
Kosova nënshkruan marrëveshje me USAID-in në vlerë prej 1.6 milion dollarë

Kosova nënshkruan marrëveshje me USAID-in në vlerë prej 1.6 milion dollarë

Financa
Kosnett: Kërcënimet dhe sulmet ndaj gazetarëve janë sulme kundër demokracisë

Kosnett: Kërcënimet dhe sulmet ndaj gazetarëve janë sulme kundër demokracisë

Kosovë
Kosnett uron besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve

Kosnett uron besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve

Kosovë
Kosnett, liderëve të rajonit: Fati i të zhdukurve nuk duhet të jetë peng i politikës

Kosnett, liderëve të rajonit: Fati i të zhdukurve nuk duhet të jetë peng i politikës

Kosovë
Palmer, Kurti e Kosnett flasin për dialogun dhe të ardhmen e Kosovës

Palmer, Kurti e Kosnett flasin për dialogun dhe të ardhmen e Kosovës

Politikë
Kosnett me ministrin Mehaj, e Rrahman Ramën flasin me zyrtaren e Pengatonit për planin e transformimit të FSK-së

Kosnett me ministrin Mehaj, e Rrahman Ramën flasin me zyrtaren e Pengatonit për planin e transformimit të FSK-së

Kosovë
Kosnett viziton MAPL-në: ShBA-ja do të ndihmojë në avancimin e politikave dhe kapaciteteve të pushtetit lokal

Kosnett viziton MAPL-në: ShBA-ja do të ndihmojë në avancimin e politikave dhe kapaciteteve të pushtetit lokal

Kosovë
Ambasadori amerikan konfirmon mbështetjen për sektorin e arsimit

Ambasadori amerikan konfirmon mbështetjen për sektorin e arsimit

Arsim
Ministri Faton Peci pas takimit me ambasadorin Kosnett: Transparenca dhe ligjshmëria, prioritet në drejtimin e ministrisë

Ministri Faton Peci pas takimit me ambasadorin Kosnett: Transparenca dhe ligjshmëria, prioritet në drejtimin e ministrisë

Bujqësi
Ambasadori Kosnett i kërkon Kurtit të mos nxitohet me reciprocitetin ndaj Serbinë

Ambasadori Kosnett i kërkon Kurtit të mos nxitohet me reciprocitetin ndaj Serbinë

Kosovë
Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Siguri
Kosnett: Sundimi i ligjit dhe qeverisja e mirë të domosdoshme për të tërhequr investimet

Kosnett: Sundimi i ligjit dhe qeverisja e mirë të domosdoshme për të tërhequr investimet

Kosovë
Kosnett dhe Sveçla flasin për luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit

Kosnett dhe Sveçla flasin për luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit

Kosovë
Osmani pret në takim Kosnett-in, e siguron se do të krijojë platformë të mirëfilltë të dialogut në spektrin politik

Osmani pret në takim Kosnett-in, e siguron se do të krijojë platformë të mirëfilltë të dialogut në spektrin politik

Politikë
Kosnett e Jahjaga vizitojnë Qendrën e Grave Medica Gjakova, diskutojnë për të drejtat e grave të dhunuara gjatë luftës

Kosnett e Jahjaga vizitojnë Qendrën e Grave Medica Gjakova, diskutojnë për të drejtat e grave të dhunuara gjatë luftës

Drejtësi
Kosnett uron Osmanin për postin e Presidentes: SHBA mbetet e përkushtuar për partneritet të ngushtë me Kosovën

Kosnett uron Osmanin për postin e Presidentes: SHBA mbetet e përkushtuar për partneritet të ngushtë me Kosovën

Kosovë
Kosnett thirrje deputetëve: Përmbushni përgjegjësinë ndaj popullit, sigurohuni që të ketë kuorum për zgjedhjen e presidentit

Kosnett thirrje deputetëve: Përmbushni përgjegjësinë ndaj popullit, sigurohuni që të ketë kuorum për zgjedhjen e presidentit

Politikë