LAJMI I FUNDIT:

Petrit Selimi

109 Artikuj

Selimi: Gjykimi në Hagë fillon tani, por prova për “trafikim të organeve” nuk u gjetën

Selimi: Gjykimi në Hagë fillon tani, por prova për “trafikim të organeve” nuk u gjetën

Kosovë
Pas marrëveshjes së Ohrit, kërkohet shqyrtimi i aplikimit të Kosovës në KiE

Pas marrëveshjes së Ohrit, kërkohet shqyrtimi i aplikimit të Kosovës në KiE

Kosovë
Rikthimi i “shkëmbimit të territoreve”, replika mes Petrit Selimit dhe Veton Surroit në Twitter

Rikthimi i “shkëmbimit të territoreve”, replika mes Petrit Selimit dhe Veton Surroit në Twitter

Kosovë
Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë – Serbi nxit debat në Twitter mes dy ish zyrtarëve qeveritarë, të Kosovës e Shqipërisë

Propozimi i BE-së për marrëveshjen Kosovë – Serbi nxit debat në Twitter mes dy ish zyrtarëve qeveritarë, të Kosovës e Shqipërisë

Politikë
Përmbyllen mbi 98% e projekteve të Fondacionit të Mileniumit, Selimi: Përftimet janë të shumanshme

Përmbyllen mbi 98% e projekteve të Fondacionit të Mileniumit, Selimi: Përftimet janë të shumanshme

Kosovë
Aktori amerikan Danny DeVito: Gjyshja ime ishte nga Kalabria, ajo fliste gegërisht

Aktori amerikan Danny DeVito: Gjyshja ime ishte nga Kalabria, ajo fliste gegërisht

Yjet
Deputeti ekstremist francez ofendon luftën e UÇK-së nga ura e Ibrit – vijnë reagimet e ashpra, kërkohet të shpallet non-grata

Deputeti ekstremist francez ofendon luftën e UÇK-së nga ura e Ibrit – vijnë reagimet e ashpra, kërkohet të shpallet non-grata

Kosovë
Bëri paralele mes Kosovës dhe Krimesë – miliarderi Musk “gozhdohet” me reagime të ashpra nga politikanë e ish-diplomatë

Bëri paralele mes Kosovës dhe Krimesë – miliarderi Musk “gozhdohet” me reagime të ashpra nga politikanë e ish-diplomatë

Jehona Hulaj
Ndihmohen mbi 1 mijë familje dhe 26 komplekse banesore për efiçiencë, kërkohet kursim i energjisë

Ndihmohen mbi 1 mijë familje dhe 26 komplekse banesore për efiçiencë, kërkohet kursim i energjisë

Energjetika
Mendimet e së hënës në Prishtinë

Mendimet e së hënës në Prishtinë

Opinione
Nis GROW, më shumë investime në energji për bizneset kosovare

Nis GROW, më shumë investime në energji për bizneset kosovare

Energjetika
Mediet pro-qeveritare në Serbi me propagandë sikurse të Kremlinit – dezinformojnë kundër agresionit rus në Ukrainë

Mediet pro-qeveritare në Serbi me propagandë sikurse të Kremlinit – dezinformojnë kundër agresionit rus në Ukrainë

Serbia
SHBA planifikon t’i ndajë 200 milionë dollarë për Kosovën në kuadër të MCC-së

SHBA planifikon t’i ndajë 200 milionë dollarë për Kosovën në kuadër të MCC-së

Financa
Mitrovica përfiton fonde amerikane të MCC-së

Mitrovica përfiton fonde amerikane të MCC-së

Kosovë
IKSHPK: Kosova, së shpejti me raportim mbi cilësinë e ajrit në kohë reale nga 12 stacione monitoruese në tërë Kosovën

IKSHPK: Kosova, së shpejti me raportim mbi cilësinë e ajrit në kohë reale nga 12 stacione monitoruese në tërë Kosovën

Kosovë
Petrit Selimi i reagon Grenellit, thotë se për vizat i citoi mediet

Petrit Selimi i reagon Grenellit, thotë se për vizat i citoi mediet

Kosovë
Grenell i përgjigjet Petrit Selimit: Nuk është e vërtetë që SHBA do të heq vizat për kosovarët

Grenell i përgjigjet Petrit Selimit: Nuk është e vërtetë që SHBA do të heq vizat për kosovarët

Kosovë
Ministria e Financave e gatshme për bashkëpunim me Fondacionin e Mileniumit të Kosovës për zhvillimin ekonomik

Ministria e Financave e gatshme për bashkëpunim me Fondacionin e Mileniumit të Kosovës për zhvillimin ekonomik

Financa
Rrugët e Kosovës i portretizoi si “me banda të armatosura me kallashnikovë” – reagime të shumta ndaj deputetit francez

Rrugët e Kosovës i portretizoi si “me banda të armatosura me kallashnikovë” – reagime të shumta ndaj deputetit francez

Kosovë
Selimi: Miroslav Lajçak, i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi?

Selimi: Miroslav Lajçak, i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi?

Kosovë
Lansimi i SEEK, një ditë e madhe për gratë ndërmarrëse në Kosovë

Lansimi i SEEK, një ditë e madhe për gratë ndërmarrëse në Kosovë

Energjetika
Pas fyerjes që u bëri shqiptarëve, fillojnë talljet ndaj Brnabiqit në Twitter

Pas fyerjes që u bëri shqiptarëve, fillojnë talljet ndaj Brnabiqit në Twitter

Kosovë
“Janë njerëz të dalë nga mali”: Reagime të ashpra ndaj deklaratës së kryeministres serbe, brenda dhe jashtë Kosovës (Foto/Video)

“Janë njerëz të dalë nga mali”: Reagime të ashpra ndaj deklaratës së kryeministres serbe, brenda dhe jashtë Kosovës (Foto/Video)

Kosovë
Bursa për 20 vajza në fushën e energjisë në Iowa

Bursa për 20 vajza në fushën e energjisë në Iowa

Kosovë