LAJMI I FUNDIT:

Petar Petkoviq

142 Artikuj

Petkoviq tha se protestat në Serbi po i mbështet Kurti, reagon Vela: Regjimi i Vuçiqit jeton në paranoja

Petkoviq tha se protestat në Serbi po i mbështet Kurti, reagon Vela: Regjimi i Vuçiqit jeton në paranoja

Kosovë
Lajçak paralajmëron takim kryenegociatorësh në Bruksel

Lajçak paralajmëron takim kryenegociatorësh në Bruksel

Politikë
Komandanti i KFOR-it takohet me rektorin e universitetit paralel të Prishtinës në Mitrovicë

Komandanti i KFOR-it takohet me rektorin e universitetit paralel të Prishtinës në Mitrovicë

Kosovë
Takimi i së hënës Kosovë-Serbi në Bruksel pa rezultate, qëndrimet e palëve dhe deklarata e Lajçakut 

Takimi i së hënës Kosovë-Serbi në Bruksel pa rezultate, qëndrimet e palëve dhe deklarata e Lajçakut 

Besnike Salihu
Në Bruksel vazhdon dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

Në Bruksel vazhdon dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Vazhdon dialogu në Bruksel, në fokus zbatimi i sekuencuar i Marrëveshjes bazë dhe Aneksit të zbatimit

Vazhdon dialogu në Bruksel, në fokus zbatimi i sekuencuar i Marrëveshjes bazë dhe Aneksit të zbatimit

Kosovë
Para takimit të kryenegociatorëve në Bruksel, Lajçak: Pres nga Bislimi e Petkoviq të bien dakord për hapat e zbatimit të Marrëveshjes

Para takimit të kryenegociatorëve në Bruksel, Lajçak: Pres nga Bislimi e Petkoviq të bien dakord për hapat e zbatimit të Marrëveshjes

Kosovë
Bislimi udhëtoi për në Bruksel, të hënën takohet me Petkoviqin

Bislimi udhëtoi për në Bruksel, të hënën takohet me Petkoviqin

Kosovë
Vela i reagon Petkoviqit: ‘Petre, mos leh’, vota e Serbisë në Këshillin e Evropës duhet të penalizohet

Vela i reagon Petkoviqit: ‘Petre, mos leh’, vota e Serbisë në Këshillin e Evropës duhet të penalizohet

Kosovë
Sfida e vështirësi e presin Komitetin për Mbikëqyrjen e Marrëveshjes së Ohrit

Sfida e vështirësi e presin Komitetin për Mbikëqyrjen e Marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Petkoviq: Raundi i ardhshëm i dialogut në Bruksel do t’i kushtohet Asociacionit

Petkoviq: Raundi i ardhshëm i dialogut në Bruksel do t’i kushtohet Asociacionit

Kosovë
Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Ripërserit Lajçak: Me Bislimin dhe Petkoviqin u dakorduam për zbatim të menjëhershëm të marrëveshjes

Kosovë
Bislimi tregon propozimin e Lajçakut për Aneksin e Marrëveshjes: Ideja e tij është të ketë sekuencim

Bislimi tregon propozimin e Lajçakut për Aneksin e Marrëveshjes: Ideja e tij është të ketë sekuencim

Politikë
Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Takimi ndërmjet kryenegociatorëve në Bruksel, deklarata e Bislimit dhe takimi Lajçak-Chollet  

Besnike Salihu
Takimi i radhës Kurti-Vuçiq pritet të mbahet më 22 prill në Bruksel

Takimi i radhës Kurti-Vuçiq pritet të mbahet më 22 prill në Bruksel

Politikë
Pas takimit me Bislimin në Bruksel, Petkoviq: Jemi pajtuar për tekstin e deklaratës për personat e pagjetur

Pas takimit me Bislimin në Bruksel, Petkoviq: Jemi pajtuar për tekstin e deklaratës për personat e pagjetur

Kosovë
Luzha: Zgjedhjet dhe rikthimi i institucioneve në veri, pikat më urgjente që duhet të diskutohen në Bruksel

Luzha: Zgjedhjet dhe rikthimi i institucioneve në veri, pikat më urgjente që duhet të diskutohen në Bruksel

Kosovë
Bislimi e Petkoviq në Bruksel, Lajçak: Do të diskutojmë zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit

Bislimi e Petkoviq në Bruksel, Lajçak: Do të diskutojmë zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Takimi në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve, kërkohet që palët të ruajnë atmosferën konstruktive

Takimi në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve, kërkohet që palët të ruajnë atmosferën konstruktive

Kosovë
Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër në nivel të kryenegociatorëve

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër në nivel të kryenegociatorëve

Kosovë
15 vjet nga djegia e Ambasadës së ShBA-së në Beograd pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës

15 vjet nga djegia e Ambasadës së ShBA-së në Beograd pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Në Zubin Potok serbët brohorasin kundër Petar Petkoviqit dhe krerëve të Listës Serbe: “Turp të keni, shqiptarët po na mbrojnë”

Në Zubin Potok serbët brohorasin kundër Petar Petkoviqit dhe krerëve të Listës Serbe: “Turp të keni, shqiptarët po na mbrojnë”

Kosovë
Hibrid.info: Policia dhe Petkoviq japin të dhëna të pasakta rreth numrit të pjesëmarrësve në protestën e organizuar në Rudar të Zveçanit

Hibrid.info: Policia dhe Petkoviq japin të dhëna të pasakta rreth numrit të pjesëmarrësve në protestën e organizuar në Rudar të Zveçanit

Kosovë