LAJMI I FUNDIT:

Peshkaqen

190 Artikuj

‘Takimi’ midis aligatorit dhe peshkaqenit – pamjet janë kapur nga peshkatari i cili thotë se për pak u bë ‘viktima e tyre’

‘Takimi’ midis aligatorit dhe peshkaqenit – pamjet janë kapur nga peshkatari i cili thotë se për pak u bë ‘viktima e tyre’

Interesante
Çifti australian fusin të birin dyvjeçar në ujëra të thella që të lahet me peshkaqenë – hasin në kritika të ashpra

Çifti australian fusin të birin dyvjeçar në ujëra të thella që të lahet me peshkaqenë – hasin në kritika të ashpra

Interesante
Zelanda e Re: Shkencëtarët zbulojnë një “peshkaqen” të rrallë

Zelanda e Re: Shkencëtarët zbulojnë një “peshkaqen” të rrallë

Kuriozitete
Shtëpia në Oksford me peshkaqen në kulm, rrëfimi i pazakontë i statujës që u “ndërtua” si shenjë proteste ndaj autoriteteve lokale

Shtëpia në Oksford me peshkaqen në kulm, rrëfimi i pazakontë i statujës që u “ndërtua” si shenjë proteste ndaj autoriteteve lokale

Kuriozitete
Kapet në Durrës një peshkaqen dem, frikësohen peshkatarët

Kapet në Durrës një peshkaqen dem, frikësohen peshkatarët

Shqipëri
Momenti i frikshëm kur sërfisti në Puerto Riko sheh një peshkaqen menjëherë pas tij dhe tenton që të kthehet në plazh

Momenti i frikshëm kur sërfisti në Puerto Riko sheh një peshkaqen menjëherë pas tij dhe tenton që të kthehet në plazh

Nga Bota
Një burrë që noton në shpinë gjendet pak metra larg një peshkaqeni gri në një nga plazhet më të njohura të Sidneit

Një burrë që noton në shpinë gjendet pak metra larg një peshkaqeni gri në një nga plazhet më të njohura të Sidneit

Australia
Zhytësi i cili ka 40 vjet që noton me peshkaqenë, thotë se grabitqarët detarë janë miqtë e tij më të mirë

Zhytësi i cili ka 40 vjet që noton me peshkaqenë, thotë se grabitqarët detarë janë miqtë e tij më të mirë

Interesante
Një burrë u gjend i rrethuar nga 50 peshkaqenë në ujërat britanike – tregon se si u përfshi në një përvojë të tillë ‘fantastike’

Një burrë u gjend i rrethuar nga 50 peshkaqenë në ujërat britanike – tregon se si u përfshi në një përvojë të tillë ‘fantastike’

Nga Bota
Pas një nate alkool, shkoi në plazh për të urinuar – peshkaqeni ia këput dorën dhe këmbën brazilianit

Pas një nate alkool, shkoi në plazh për të urinuar – peshkaqeni ia këput dorën dhe këmbën brazilianit

Amerika Latine
Surfisti publikoi pamje duke ikur nga një peshkaqen në oqean

Surfisti publikoi pamje duke ikur nga një peshkaqen në oqean

Fun Lajme
Momenti kur peshkatari i guximshëm shpëton peshkaqenin që ishte ngatërruar në rrjeta peshkimi

Momenti kur peshkatari i guximshëm shpëton peshkaqenin që ishte ngatërruar në rrjeta peshkimi

Interesante
Momenti kur tre peshkaqenë të uritur “fërkohen” për varkën e peshkatarit, ndërsa kërkojnë ushqim

Momenti kur tre peshkaqenë të uritur “fërkohen” për varkën e peshkatarit, ndërsa kërkojnë ushqim

Interesante
Tmerrohet vajza, tmerrohet e ëma – ndërsa peshkaqeni po “sillej vërdallë” vogëlushes, në një plazh në Havai

Tmerrohet vajza, tmerrohet e ëma – ndërsa peshkaqeni po “sillej vërdallë” vogëlushes, në një plazh në Havai

Nga Bota
Përmbyset anija, ai qëndroi për tri orë në “ujërat e infektuar me peshkaqenë” – zhytësi publikon pamjet dhe tregon krejt çfarë ndodhi

Përmbyset anija, ai qëndroi për tri orë në “ujërat e infektuar me peshkaqenë” – zhytësi publikon pamjet dhe tregon krejt çfarë ndodhi

Nga Bota
Peshkaqeni “frikëson” të gjithë në qytetin grek, peshkatari e filmoi pranë destinacionit të preferuar të pushuesve

Peshkaqeni “frikëson” të gjithë në qytetin grek, peshkatari e filmoi pranë destinacionit të preferuar të pushuesve

Ballkan
Djaloshin 9-vjeçar nga Minnesota e sulmoi peshkaqeni, i shkaktoi 120 qepje në trup – u fut në ujë vetëm pesë minuta dhe kjo i kushtoi shtrenjtë

Djaloshin 9-vjeçar nga Minnesota e sulmoi peshkaqeni, i shkaktoi 120 qepje në trup – u fut në ujë vetëm pesë minuta dhe kjo i kushtoi shtrenjtë

Amerika
I mbante peshkaqenët në shtëpi dhe kishte në plan t’i shiste, gjobitet burri në SHBA

I mbante peshkaqenët në shtëpi dhe kishte në plan t’i shiste, gjobitet burri në SHBA

Interesante
Peshkaqenë ‘fluroshentë’, shkencëtarët i fotografojnë pranë Zelandës së Re

Peshkaqenë ‘fluroshentë’, shkencëtarët i fotografojnë pranë Zelandës së Re

Kuriozitete
Peshkatari gjen një peshkaqen të vogël me ‘fytyrë njerëzore’

Peshkatari gjen një peshkaqen të vogël me ‘fytyrë njerëzore’

Fun Lajme
Diçka papritur ‘ia preku’ këmbët e tij, ‘surfisti’ australian kishte shkelur mbi një peshkaqen

Diçka papritur ‘ia preku’ këmbët e tij, ‘surfisti’ australian kishte shkelur mbi një peshkaqen

Interesante
Gruaja në Australi kap një peshkaqen të vogël, por atë ja rrëmben një krokodil

Gruaja në Australi kap një peshkaqen të vogël, por atë ja rrëmben një krokodil

Fun Lajme
Notari bën një “vrapim të çmendur” në një plazh në Zelandë të re, ndërsa dy peshkaqenë “afrohen te thembrat e tij”

Notari bën një “vrapim të çmendur” në një plazh në Zelandë të re, ndërsa dy peshkaqenë “afrohen te thembrat e tij”

Australia
Peshkaqenët në prag të zhdukjes, thotë një studim

Peshkaqenët në prag të zhdukjes, thotë një studim

Kuriozitete