LAJMI I FUNDIT:

Pesha

74 Artikuj

Shkencëtarët kanë gjetur shkaqet gjenetike të vetmisë

Shkencëtarët kanë gjetur shkaqet gjenetike të vetmisë

Shëndetësi Lajme
Studim provokues: Personat mbipeshë janë më pak inteligjentë sesa ata me peshë normale?

Studim provokues: Personat mbipeshë janë më pak inteligjentë sesa ata me peshë normale?

Shëndetësi Lajme
Pesha optimale është parandaluesi më i mirë i shtypjes së lartë të gjakut

Pesha optimale është parandaluesi më i mirë i shtypjes së lartë të gjakut

Këshilla mjekësore
Ushtrimet me pesha lidhen me rrezik më të ulët të vdekjes së hershme, thotë studimi

Ushtrimet me pesha lidhen me rrezik më të ulët të vdekjes së hershme, thotë studimi

Shëndetësi Lajme
Trupi përherë na paralajmëron: Nëse keni ndryshime të këtilla, shkoni te mjeku!

Trupi përherë na paralajmëron: Nëse keni ndryshime të këtilla, shkoni te mjeku!

Këshilla mjekësore
Femra femrës shpesh i bëhet “ujkonjë”! Përse?

Femra femrës shpesh i bëhet “ujkonjë”! Përse?

Këshilla dhe arsye
Më ndihmoni, po shtoj peshë për shkak të barnave!

Më ndihmoni, po shtoj peshë për shkak të barnave!

Këshilla mjekësore
Arsyeja befasuese pse nuk duhet të stresoheni për shtimin e peshës ndërsa plakeni

Arsyeja befasuese pse nuk duhet të stresoheni për shtimin e peshës ndërsa plakeni

Shëndetësi Lajme
Banakierja tregon se si konsumatorët sillen ndryshe me të duke u bazuar në pamje

Banakierja tregon se si konsumatorët sillen ndryshe me të duke u bazuar në pamje

Lifestyle
Rebel Wilson shfaqet në rroba banje pas humbjes së peshës

Rebel Wilson shfaqet në rroba banje pas humbjes së peshës

Estetikë
Zakonet që ju bëjnë të shtoni peshë 

Zakonet që ju bëjnë të shtoni peshë 

Shëndetësi Lajme
Shtimi i një luge sheqeri në kafen tuaj të mëngjesit mund t’ju ndihmojë të humbni peshë

Shtimi i një luge sheqeri në kafen tuaj të mëngjesit mund t’ju ndihmojë të humbni peshë

Shëndetësi Lajme
Në shenjë hakmarrje për ish-in e saj, ajo humbi 64 kilogramë dhe duket për mrekulli

Në shenjë hakmarrje për ish-in e saj, ajo humbi 64 kilogramë dhe duket për mrekulli

Fun Lajme
Rrëfimi i Kate Winslet për kritikat lidhur me peshën e saj

Rrëfimi i Kate Winslet për kritikat lidhur me peshën e saj

Yjet
Si mund t’ju ndihmojë gjumi në humbjen e peshës

Si mund t’ju ndihmojë gjumi në humbjen e peshës

Të tjera
Tre gabime të zakonshme që ju ndoshta bëni kur peshoni veten

Tre gabime të zakonshme që ju ndoshta bëni kur peshoni veten

Lifestyle
Italianët kanë shtuar mesatarisht dy kilogramë peshë, gjatë mbylljes si pasojë e coronavirusit

Italianët kanë shtuar mesatarisht dy kilogramë peshë, gjatë mbylljes si pasojë e coronavirusit

Interesante
7 arsye pse noti është sporti më i mirë për shëndetin tuaj

7 arsye pse noti është sporti më i mirë për shëndetin tuaj

Sport / Fitnes
Pas arrestimit të njeriut të ISIS, fillojnë talljet në Internet me peshën e tij

Pas arrestimit të njeriut të ISIS, fillojnë talljet në Internet me peshën e tij

Fun
Si t’i humbni katër kilogramë deri më 31 janar

Si t’i humbni katër kilogramë deri më 31 janar

Ndërtim i muskujve
Pse nuk po bie dot nga pesha?

Pse nuk po bie dot nga pesha?

Këshilla mjekësore
Tri pijet që jua rrafshojnë barkun në afat rekord

Tri pijet që jua rrafshojnë barkun në afat rekord

Këshilla dhe arsye
Si ta digjni dhjamin në bark dyfish më shpejt

Si ta digjni dhjamin në bark dyfish më shpejt

Këshilla Lifestyle
Një grua ka shpikur planin ushqimor që vërtet funksionon për të humbur peshë

Një grua ka shpikur planin ushqimor që vërtet funksionon për të humbur peshë

Ushqim i shëndetshëm