LAJMI I FUNDIT:

Peru

118 Artikuj

Deshi të takohet për Shën Valentin me dashnoren, takimin ua prishi bashkëshorti i saj – burri nga Peruja kërcen lakuriq nga dritarja e motelit

Deshi të takohet për Shën Valentin me dashnoren, takimin ua prishi bashkëshorti i saj – burri nga Peruja kërcen lakuriq nga dritarja e motelit

Dështime
Aksidentohet autobusi me 60 pasagjerë në Peru, të paktën 23 të vdekur

Aksidentohet autobusi me 60 pasagjerë në Peru, të paktën 23 të vdekur

Amerika Latine
Peruja mbyll për një kohë të pacaktuar zonën e famshme turistike Machu Picchu për shkak të protestave

Peruja mbyll për një kohë të pacaktuar zonën e famshme turistike Machu Picchu për shkak të protestave

Amerika Latine
Peruja shpall gjendjen e jashtëzakonshme, për shkak të protestave ku humbën jetën 42 persona

Peruja shpall gjendjen e jashtëzakonshme, për shkak të protestave ku humbën jetën 42 persona

Amerika Latine
Gjenden në 400 metra lartësi, pushuesit paguajnë 450 dollarë për një në natë – trendi i kabinave të varura në shkëmbinj

Gjenden në 400 metra lartësi, pushuesit paguajnë 450 dollarë për një në natë – trendi i kabinave të varura në shkëmbinj

Kuriozitete
Të paktën 17 të vdekur në përleshjet mes mbështetësve të ish-presidentit dhe forcave të sigurisë në Peru

Të paktën 17 të vdekur në përleshjet mes mbështetësve të ish-presidentit dhe forcave të sigurisë në Peru

Amerika
Festivali në Peru, ata që janë grindur më herët “qërojnë hesapet” në arenë – qëllimi është që Vitin e Ri ta presin të pajtuar

Festivali në Peru, ata që janë grindur më herët “qërojnë hesapet” në arenë – qëllimi është që Vitin e Ri ta presin të pajtuar

Kuriozitete
U veshën si babadimër, aksioni i policisë në Peru – vënë në pranga dilerët e drogës

U veshën si babadimër, aksioni i policisë në Peru – vënë në pranga dilerët e drogës

Amerika Latine
Dina Boluarte betohet si presidente e Perusë pas shkarkimit dhe arrestimit të Castillos

Dina Boluarte betohet si presidente e Perusë pas shkarkimit dhe arrestimit të Castillos

Amerika
Arrestohet presidenti peruan pasi u përpoq të shpërndante Kongresin

Arrestohet presidenti peruan pasi u përpoq të shpërndante Kongresin

Amerika Latine
Kamioni i zjarrfikësve po bënte një stërvitje, goditet nga aeroplani në pistën e një aeroporti të Perusë

Kamioni i zjarrfikësve po bënte një stërvitje, goditet nga aeroplani në pistën e një aeroporti të Perusë

Amerika Latine
U veshën si Captain America, Spiderman e Thor – policët peruan sekuestruan 3.250 pako me kokainë dhe arrestuan katër persona

U veshën si Captain America, Spiderman e Thor – policët peruan sekuestruan 3.250 pako me kokainë dhe arrestuan katër persona

Interesante
Dalin pamjet e përgjimit dhe kapjes së trafikantëve shqiptarë në Peru

Dalin pamjet e përgjimit dhe kapjes së trafikantëve shqiptarë në Peru

Shqipëri
Shkoi në klube nate pa i pyetur prindërit, peruanen e zë e ëma në lokal dhe tërë rrugës për në shtëpi e rrahu me rrip  

Shkoi në klube nate pa i pyetur prindërit, peruanen e zë e ëma në lokal dhe tërë rrugës për në shtëpi e rrahu me rrip  

Dështime
Gazeta peruane “La Republica”: Mafia shqiptare më e frikshmja në Evropë – pas ekzekutimit të Ergys Dashit, trafikantët ikën në Peru

Gazeta peruane “La Republica”: Mafia shqiptare më e frikshmja në Evropë – pas ekzekutimit të Ergys Dashit, trafikantët ikën në Peru

Shqipëri
Një gjyq online kundër presidentit peruan ndërpritet nga një striptist brazilian – avokati gjen “fajtorin”

Një gjyq online kundër presidentit peruan ndërpritet nga një striptist brazilian – avokati gjen “fajtorin”

Fun Lajme
Pamjet shokuese nga tërmeti në Peru – lëkundjet rrëzojnë njerëzit në tokë

Pamjet shokuese nga tërmeti në Peru – lëkundjet rrëzojnë njerëzit në tokë

Amerika Latine
Peruja goditet nga një tërmet i fuqishëm

Peruja goditet nga një tërmet i fuqishëm

Amerika Latine
Gruaja ‘e vdekur’ në Peru ‘troket’ arkivolin, gjatë funeralit të saj – familjarët e shokuar e dërgojnë me shpejtësi në spital

Gruaja ‘e vdekur’ në Peru ‘troket’ arkivolin, gjatë funeralit të saj – familjarët e shokuar e dërgojnë me shpejtësi në spital

Interesante
Momenti qesharak kur shoferi në Peru përdor këmbët për të vozitur makinën

Momenti qesharak kur shoferi në Peru përdor këmbët për të vozitur makinën

Virale
Rrëzohet një aeroplan i vogël, vdesin të paktën shtatë persona në Peru

Rrëzohet një aeroplan i vogël, vdesin të paktën shtatë persona në Peru

Amerika Latine
Një tërmet me magnitudë 6.5 ka tronditur Perunë

Një tërmet me magnitudë 6.5 ka tronditur Perunë

Amerika Latine
Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi Perunë – nuk u raportua për viktima por ka ndërtesa dhe rrugë të dëmtuara

Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi Perunë – nuk u raportua për viktima por ka ndërtesa dhe rrugë të dëmtuara

Nga Bota
A mund ta dalloni? Familja në Peru mendoi se kishte blerë qen por në fakt doli të jetë dhelpër

A mund ta dalloni? Familja në Peru mendoi se kishte blerë qen por në fakt doli të jetë dhelpër

Interesante