LAJMI I FUNDIT:

Perth

28 Artikuj

Rast tragjik në Australi, vajza 16-vjeçare vdiq pasi u sulmua nga një peshkaqen në lumë – një sulm i tillë fatal nuk kishte ndodhur që nga viti 1923

Rast tragjik në Australi, vajza 16-vjeçare vdiq pasi u sulmua nga një peshkaqen në lumë – një sulm i tillë fatal nuk kishte ndodhur që nga viti 1923

Australia
Gruaja kapi qenin kokëfortë nga duart, pasi nuk donte ta vazhdonte shëtitjen

Gruaja kapi qenin kokëfortë nga duart, pasi nuk donte ta vazhdonte shëtitjen

Interesante
Shakaja që po i habit pasagjerët që me aeroplan shkojnë në Sydney, nuk janë të sigurt nëse kanë arritur në qytetin e duhur

Shakaja që po i habit pasagjerët që me aeroplan shkojnë në Sydney, nuk janë të sigurt nëse kanë arritur në qytetin e duhur

Fun Lajme
Një qytet australian rrezikohet nga zjarri, në mes të bllokimit për shkak të coronavirusit

Një qytet australian rrezikohet nga zjarri, në mes të bllokimit për shkak të coronavirusit

Australia
Dy milionë australianë në bllokim të rreptë pas zbulimit të një rasti të ri me coronavirus

Dy milionë australianë në bllokim të rreptë pas zbulimit të një rasti të ri me coronavirus

Australia
Australiani gjen një copë ari me vlerë prej 30 mijë dollarësh

Australiani gjen një copë ari me vlerë prej 30 mijë dollarësh

Kuriozitete
Erërat e forta shkulin pemën gjigante që përfundon mbi një veturë, shpëton mrekullisht shoferja – kalimtarët filmojnë gjithçka

Erërat e forta shkulin pemën gjigante që përfundon mbi një veturë, shpëton mrekullisht shoferja – kalimtarët filmojnë gjithçka

Interesante
Foshnja 8-muajshe ngufatej pasi i kishte mbetur ushqimi në fyt, prindërit vrapojnë për në stacionin e policisë – rreshteri australian e shpëton në momentet e fundit

Foshnja 8-muajshe ngufatej pasi i kishte mbetur ushqimi në fyt, prindërit vrapojnë për në stacionin e policisë – rreshteri australian e shpëton në momentet e fundit

Nga Bota
Piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Australi pasi dilte tym nga kabina, pasagjerët detyrohen  të evakuohen nga dera emergjente

Piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Australi pasi dilte tym nga kabina, pasagjerët detyrohen  të evakuohen nga dera emergjente

Nga Bota
Veturën e vjedhur, 14-vjeçari e përplasi për një Lamborghini Urus

Veturën e vjedhur, 14-vjeçari e përplasi për një Lamborghini Urus

Ngjarje
Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Fun Lajme
Voziti për 18 minuta me 100 km/h me të birin 4-vjeçar në kulm, australianes i konfiskohet patentë shoferi (Video)

Voziti për 18 minuta me 100 km/h me të birin 4-vjeçar në kulm, australianes i konfiskohet patentë shoferi (Video)

Interesante
Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

Interesante
Mendoi se janë “shtriga” dhe i bënë magji, australiani sulmon brutalisht 90-vjeçaren dhe mbesën e saj (Video, +18)

Mendoi se janë “shtriga” dhe i bënë magji, australiani sulmon brutalisht 90-vjeçaren dhe mbesën e saj (Video, +18)

Nga Bota
Dyshonte se e ëma nuk i trajtohej si duhet nga kujdestaret, vendos kamera të fshehta për të shuar dilemat – shokohet kur sheh duke ia shkulur flokët (Video)

Dyshonte se e ëma nuk i trajtohej si duhet nga kujdestaret, vendos kamera të fshehta për të shuar dilemat – shokohet kur sheh duke ia shkulur flokët (Video)

Nga Bota
Veprimi qesharak i kangurit pasi lëshoi gazra (Video)

Veprimi qesharak i kangurit pasi lëshoi gazra (Video)

Fun Lajme
Goditja nga vetura e hodhi dhjetë metra larg, çiklisti u largua i palënduar (Video)

Goditja nga vetura e hodhi dhjetë metra larg, çiklisti u largua i palënduar (Video)

Ngjarje
Kanguri gjigant hyri në lumë nga frika prej një qeni të vogël (Foto)

Kanguri gjigant hyri në lumë nga frika prej një qeni të vogël (Foto)

Dështime
Zhytësi në grumbullin e peshqve, që sulmohej nga rreth 200 peshkaqenë (Video)

Zhytësi në grumbullin e peshqve, që sulmohej nga rreth 200 peshkaqenë (Video)

Interesante
Kaloi pesë mijë kilometra duke udhëtuar me vetëm një rrotë (Video)

Kaloi pesë mijë kilometra duke udhëtuar me vetëm një rrotë (Video)

Interesante
Kubin e Rubikut e rregullon për 17 sekonda, ankohet se ishte i ngadalshëm! (Video)

Kubin e Rubikut e rregullon për 17 sekonda, ankohet se ishte i ngadalshëm! (Video)

Interesante
Aeroplani detyrohet të kthehet shkaku i turbulencave shumë të mëdha (Video)

Aeroplani detyrohet të kthehet shkaku i turbulencave shumë të mëdha (Video)

Interesante
Ikja e kafshës nga kafazi shkaktoi evakuimin e kopshtit zoologjik (Video)

Ikja e kafshës nga kafazi shkaktoi evakuimin e kopshtit zoologjik (Video)

Interesante
Shfaqet krijesa misterioze për të cilën askush nuk ka dijeni (Foto)

Shfaqet krijesa misterioze për të cilën askush nuk ka dijeni (Foto)

Interesante