LAJMI I FUNDIT:

Përparim Rama

436 Artikuj

Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Kosovë
Kuvendi i Prishtinës miraton vendimin për faljen e tatimit në pronë në vlerë 75 euro

Kuvendi i Prishtinës miraton vendimin për faljen e tatimit në pronë në vlerë 75 euro

Prishtina
Prishtina, “Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024

Prishtina, “Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024

Sport
Rama del me një propozim për faljen e tatimit në pronë, kërkon nga asamblistët që ta miratojnë

Rama del me një propozim për faljen e tatimit në pronë, kërkon nga asamblistët që ta miratojnë

Prishtina
Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Komunat
Rama: Vrasja e një gruaje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë

Rama: Vrasja e një gruaje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë

Kosovë
Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Prishtina
Kryetari i Prishtinës: 28 Nëntori, testament i qëndrueshmërisë së shqiptarëve

Kryetari i Prishtinës: 28 Nëntori, testament i qëndrueshmërisë së shqiptarëve

Kosovë
Rita Ora nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’

Rita Ora nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’

Yjet
“Po testojmë sa munden qytetarët me ec në trotuare me akull” – këshilltari i Konjufcës ironizon me Komunën e Prishtinës për mospastrimin e trotuareve

“Po testojmë sa munden qytetarët me ec në trotuare me akull” – këshilltari i Konjufcës ironizon me Komunën e Prishtinës për mospastrimin e trotuareve

Komunat
Momenti kur Rita Ora mbërrin në Kosovë, prek tokën dhe vë dorën në zemër

Momenti kur Rita Ora mbërrin në Kosovë, prek tokën dhe vë dorën në zemër

Yjet
Rita Ora vjen në Kosovë me bashkëshortin për ditëlindjen e 33-të

Rita Ora vjen në Kosovë me bashkëshortin për ditëlindjen e 33-të

Yjet
Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Prishtina e mbuluar me borë, pamje nga kryeqyteti

Kosovë
Rama fton qytetarët të marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë

Rama fton qytetarët të marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë

Kosovë
Bora e parë në Prishtinë, Rama bën thirrje për kujdes të shtuar në rrugë

Bora e parë në Prishtinë, Rama bën thirrje për kujdes të shtuar në rrugë

Prishtina
​Rama flet mbi punimet për dekorimet në kryeqytet

​Rama flet mbi punimet për dekorimet në kryeqytet

Prishtina
Hapet zyra e Unionit të Bizneseve shqiptaro – gjermane në Kosovë

Hapet zyra e Unionit të Bizneseve shqiptaro – gjermane në Kosovë

Prishtina
Rama mirëpret vendimin e Komerciales, publikon pamje nga rinisja e punimeve në “Rrugën A”

Rama mirëpret vendimin e Komerciales, publikon pamje nga rinisja e punimeve në “Rrugën A”

Prishtina
Rama uron Abixhikun: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj për një shoqëri më të mirë

Rama uron Abixhikun: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj për një shoqëri më të mirë

Kosovë
“Kanë filluar të japin subvencione për shokë e familjarë” – këshilltari i Konjufcës hedh akuza për keqmenaxhim të buxhetit në Komunën e Prishtinës

“Kanë filluar të japin subvencione për shokë e familjarë” – këshilltari i Konjufcës hedh akuza për keqmenaxhim të buxhetit në Komunën e Prishtinës

Komunat
Rama: Sa më shumë shah e sporte tjera për fëmijët tanë, aq më mirë për zhvillimin mendor e fizik të tyre

Rama: Sa më shumë shah e sporte tjera për fëmijët tanë, aq më mirë për zhvillimin mendor e fizik të tyre

Kosovë
LVV fajëson Përparim Ramën për anulimin e seancës për çështjen e ‘Prishtina Parking’ dhe mbledhjen e mbeturinave

LVV fajëson Përparim Ramën për anulimin e seancës për çështjen e ‘Prishtina Parking’ dhe mbledhjen e mbeturinave

Komunat
Rama: Hapësira publike prapa ish shtëpisë së mallrave “Gërmia”, së shpejti do të marr pamje tjetër

Rama: Hapësira publike prapa ish shtëpisë së mallrave “Gërmia”, së shpejti do të marr pamje tjetër

Prishtina
Komuna e Prishtinës do t’i subvencionojë kurset e notit për fëmijët e klasave të para që janë pjesë e skemës sociale

Komuna e Prishtinës do t’i subvencionojë kurset e notit për fëmijët e klasave të para që janë pjesë e skemës sociale

Prishtina