LAJMI I FUNDIT:

Perime

79 Artikuj

Sekretet e dukjes së mrekullueshme të Cindy Crawford: Çfarë përmban dieta e modeles 57 vjeçare

Sekretet e dukjes së mrekullueshme të Cindy Crawford: Çfarë përmban dieta e modeles 57 vjeçare

Ushqim i shëndetshëm
Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Ushqimi dhe Dieta
Nuk investoni asnjë qindarkë, ndërkaq keni pemë dhe perime pa pesticide: Kultivimi në gota është hit absolut

Nuk investoni asnjë qindarkë, ndërkaq keni pemë dhe perime pa pesticide: Kultivimi në gota është hit absolut

Kopshtaria
Omëletë me perime dhe proshutë

Omëletë me perime dhe proshutë

Në çdo kohë
Ndikimi që ka në trupin tuaj mosmarrja e sasisë së nevojshme të pemëve dhe perimeve

Ndikimi që ka në trupin tuaj mosmarrja e sasisë së nevojshme të pemëve dhe perimeve

Ushqimi dhe Dieta
Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Pjata kryesore
Mish pule në hell me perime, shumë të shijshëm dhe përgatiten shpejt

Mish pule në hell me perime, shumë të shijshëm dhe përgatiten shpejt

Pjata kryesore
Çfarë është dhe si ta mposhtim lodhjen pranverore

Çfarë është dhe si ta mposhtim lodhjen pranverore

Këshilla mjekësore
Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Shëndetësi Lajme
Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Ushqim i shëndetshëm
Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Oreksndjellëse
Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Të njohim produktet
Ushtarët ukrainas lëre që po e mbrojnë vendin nga pushtuesi, gjejnë kohë që në vijën e frontit të kultivojnë edhe perime

Ushtarët ukrainas lëre që po e mbrojnë vendin nga pushtuesi, gjejnë kohë që në vijën e frontit të kultivojnë edhe perime

Kuriozitete
Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Si të…
Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Ushqim i shëndetshëm
Farat më të mira që mund të mbillni këtë muaj

Farat më të mira që mund të mbillni këtë muaj

Kopshtaria
Cilat fruta e perime përmbajnë më shumë pesticide?

Cilat fruta e perime përmbajnë më shumë pesticide?

Të njohim produktet
Qofte nga perimet: Nuk ka asgjë më të mirë se ky kombinim!

Qofte nga perimet: Nuk ka asgjë më të mirë se ky kombinim!

Oreksndjellëse
Sallatë pule me susam dhe perime

Sallatë pule me susam dhe perime

Sallata
Kjo perime e shijshme ul kolesterolin, përmirëson tretjen dhe lufton mëlçinë e yndyrshme

Kjo perime e shijshme ul kolesterolin, përmirëson tretjen dhe lufton mëlçinë e yndyrshme

Të njohim produktet
Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Perimet më të shëndetshme të stinës së dimrit

Të njohim produktet
Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Nutricion
Çmimet botërore të ushqimit i afrohen nivelit më të lartë brenda një dekade

Çmimet botërore të ushqimit i afrohen nivelit më të lartë brenda një dekade

Bujqësi
Perime të vjeshtës dhe dimrit që duhet t’i mbillni në kopshtin tuaj tani

Perime të vjeshtës dhe dimrit që duhet t’i mbillni në kopshtin tuaj tani

Kopshtaria